• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: TOMO VINKOVIĆ

@tv 732 A kolega sve ovisi kak je prosle godine orano ako je prosle godine krenuto iz sredine sad ove godine je moro zavrsit u sredini s jarkom jedino ako ti ores svake godine na isti nacin na istom mijestu jarak??
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Re: TOMO VINKOVIĆ

Za prvo oranje to je za čistu peticu,sjećam se nekih forumaša koji kada su imali prva iskustva sa oranjem njive su im izgledale kao da su divlje svinje tražile hranu,a sad ti isti naplaćuje oranje,frezanje masno,sve u svemu ni ja i nitko drugi u početku nije bio majstor,sve se steče sa iskustvom,vidjet ćeš dogodine već druga priča.Aj ž

Hheh neki zarade masno prodajom neki radom :(emo): , kad se nauči ce moc i on naplaćivat masnoa možeš i ti naučit orat i uslužno radit..
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

jesuli kod tebe ove zadnje gume manje u odnosu na prednje, izgleda kao da jesu

Nisu, prijatelju, oko te vara, možda djeluje zbog blatobrana, neznam, :icon_eyes: zbog čega, ali su iste.:icon_eyes:
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima... :(happy):

Trebam mišljenje,
naime, danas je konačno navratio majstor da napravi servis, izmjenu svih ulja na mom tv...
Nakon pregleda i probne vožnje...zaključak...motor je ge-crk... :(clap):

Opcija 1: generalka na postoječem motoru za cca 3500 kn.
Opcija 2: generalka motora uz povečanje sa 18 ks na 23 ks, ako se ne varam ide povečanje cilindra, novi klip, nove karike...i kaj več ide uz sve to, za 5000 kn.
Stari je dogovarao, ja nisam bio prisutan pa iznosim kaj mi je ostalo u glavi... :icon_winkle:
Uz to još ide mijenjanje i uređivanje kočnica, i neke prepravke oko struje...
Opcija 2 bi uz sve radove koštala 6000 kn uz 2 godine garancije na sve radove.

Pisao sam na prolječe da nisam mogao sa roto malčerom pokosit travu od 40 cm...davilo ga je i dimio je na odzračnik ko lokomotiva, mislio sam da je trava premokra... :icon_rolleyes:

Kak se inače kreču cijene generalke?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Re: TOMO VINKOVIĆ

Mah i nebi reko da je, prijatelju je na 420 radilica pukla,i radit ce komplet generalku mislim da se spominjala cifra od oko 1000e ali onak bas sve...s time da je tu u cijeni i neki zupčanici i ruke majstora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Generalka

Ako je dobar majstor, onda par sto kuna ne igra ulogu.. Čini mi se ok.
Dijelovi su naravno uračunati?
LP
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pa majstor je po preporuci, kolege nam sa foruma...
Da dijelovi su uračunati... A i ova garancija od 2 godine mislim da je isto ok...
U svakom slučaju, ja bi išel na opciju 2. Mislim da tih 5 ks nebu viška za roto malčera..?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav. Da se mene pita ja bi išel na 1 opciju,jer razlika za tri konja nije samo u ccm,več mora bit i druga radilica pa i puno drugih delova je drugčijih od motora 18 ks.Opciju 1 uradit kak treba če bit najbolje.To je samo moje mišljenje.:drink:
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav. Da se mene pita ja bi išel na 1 opciju,jer razlika za tri konja nije samo u ccm,več mora bit i druga radilica pa i puno drugih delova je drugčijih od motora 18 ks.Opciju 1 uradit kak treba če bit najbolje.To je samo moje mišljenje.:drink:

I ja sam opciju jedan, zna i blok da pukne

Išla bu druga radilica, veći cilindar, klip, ventili...itd, da se dobije tih 5 ks više, znači 23 ks. A kaj se tiče mogučeg pucanja bloka...pa sumnjam da se bu na košnji trave toliko opterečivao, a to mu je jedina zadača... :icon_winkle:
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pa realno ne treba, ali razlika je samo 1500 kn, 3500 i 5000 kn, pa zato bi opciju 2. :icon_smile:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

Jednoklipci su do 21 ks,22 ks je več dvoklipac Ruggerini.Motor LDA 100 707ccm i 13,24kw---LDA 820 817 ccm i 15,45kw.L.P.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!

Kad je @bibos1w potegao pitanje oko generalke motora, pa da spomenem da sam pre 4 godina bio na sajmu, na štandu DMB, i malo popričao sa ljudima i oko cene novih motora, dali bi mogla da se smanji cena. Bilo je tu raznih reči oko zakona,blablabla...ali uglavnom može!
Znači klot nov motor bez pratećih dodatnih delova(filter vazduha, auspuh, anlaser, rezervoar, razni poklopci, limovi, itd...za moj TV 818 bi izašlo oko 700e! A kompletan motor je bio malo jače od 1000e!
Verovatno je danas to malo skuplje, jer je prošlo 4 god, ali gledajući trenutne cene za kompletan motor 4LD820(LDA820) što je trenutno 1425e, tako da mislim da bi cena za nov motor TV818 bio oko 800e(golišav)!
evo link cena tvornice DMB zadnje ažurirano 01.02.2013(vidi se na dno stranice), i slika sa sajma iz 2009 i tadašnjih cena...jest da imam samo sliku motora 3LD450...al čisto radi uporede!
http://www.dmbfmm.co.rs/download/CENOVNIK MOTORA ukupni 010213.pdf

wjip.jpg


1knp.jpg


pozzz joe!
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

POZZ.:icon_winkle:
Vratija se Šime....:icon_anal: Obra kuruz, dovuka drva itd.......:icon_anal:
Bijesni stroj testiran, ima dobrih i loših strana. (Slijede prepravke)
21212254.jpg

21212256.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Gledajući drugu sliku, neznam šta mu je loša strana...:icon_scratch:
Al vidim da dobro brije...:icon_thumright:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh