• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Aha...znaci treba kemijati...vec problem...:-D na sto je tebi grofe prikopcan utovarivac? Jer i ti imas ovaj klasicni plivajuci razvodnik?
Ne treba ništa kemijati samo doda se razvodnik i poveže cevi.Kod mene je origi razvodnik,hidro volan i dupli dvoradni razvodnik i sve radi kako treba.
23072012065.jpg

o7pj.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
O isplativosti ne bi,ali tu se ide kako vidim o motiviranosti i volji maloga.Ak ima mali veselje i volju za takve stvari kupi.Samo da su papiri i da na mejačima i rukavcima nije previše greški (uške,pukotine).Standardne greške ima sigurno (luftovi).L.P.
Moram još malo razmisliti, hvala svima za sad na savjetima.
Mada jedni vele kupuj, a drugi nevalja, jedino za na vagu :icon_scratch:

Kaj da ti velim oko njegove motiviranosti.
Pronjuškal je nedavno ovo i moral sam 100 KM napraviti da odem po to :(grin):
Za njega neprocjenjivo, a tek kad značku dobije koju mu je jedan moj prijatelj preko ebay-a naručil, to bu fešta.

Ovim putem još jednom fala prijatelju mada je okladu sa balavcom izgubil i nakraju dobro prešel :(giggle)::(giggle): :(hi)::(hi):

Da ne zaboravim, još jednom fala ssucuru na onoj slici :(hi)::(hi):


Evo obečanih slika.
Ovih ima 2 komada.

11-3.jpg


Ova nažalost samo jedna

12.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Joe i to što kažeš mi se motalo po glavi,ali postoji i još jedan moguči uzrok kojeg nisam napomenuo,svojevremeno sam proširio traktor za 10cm i primjetio sam otkad je proširen da gotovo nema proklizavanja kotača,tako da proširenje i utezi na kotačima bi mogla biti dobitna kombinacija

sve ama baš sve koje sam ja vidio su pukle po kanalu za zeger....to je navodno nekakva pojava koncentracije napona po bridovima (mada sam to čuo na predavanju i nisam baš razumi) na novijim verzijama 420 i 523 tamo nekih '87.-'88. su rađeni "rasteretni" zaobljeni kanali......

vidio si kolike su poluosovine na seriji 800? :icon_e_biggrin: kod mene se uvijaju ali još ne pucaju (iste su kao i na tvom)

Auuu...pa ima logike, ja kao da sam bio slep(samo blenem u moje rukavce na 800) :(, i nekontam da je kod TV400/500 rukavac uži, pa originalni proširivači i tek onda kotač!
Tako da je ležaj u rukavcu, poprilično udaljen od kotača, a još pogotovo kad se stave proširivači...pa to mu dođe onda ležaj na polovini nazovi "virtuelne osovine", i logički da se cvikuje kod utora segera, gde je najslabiji.
http://imageshack.us/photo/my-images/444/dsc00865ml8.jpg/
Jedino ga @matrix cvika kod semeringa, tj sa spoljne strane ležaja, pronašao mu slabu tačku...


Koji bi ovo Tomo bil?
Kolko bi to vredilo s predpostavkom da je samo motor neispravan i da fale neki djelovi motora?


Idealan za novi maturski rad...:icon_biggrin: al ja nebi imao muda krenuti u tako nešto, dok se ne ustanovi virtuelno stanje kućišta prednjeg/srednjeg/zadnjeg trapa... nakupi se mnogo sitnica :icon_scratch:


pozzz joe
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Tv 730 može biti max star 36 godina.to je moj a ovaj je ili iz iste godine ili mlađi.stariji po godini ne može bit :smile:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Idealan za novi maturski rad...:icon_biggrin: al ja nebi imao muda krenuti u tako nešto, dok se ne ustanovi virtuelno stanje kućišta prednjeg/srednjeg/zadnjeg trapa... nakupi se mnogo sitnica :icon_scratch:
pozzz joe
Idealan, to si u pravu i toga se ne bojim, ali me strah onoga kaj si poslje navel
Zato i priupitah ovdje da čujem znalce :(hi)::(hi):
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Ne treba ništa kemijati samo doda se razvodnik i poveže cevi.Kod mene je origi razvodnik,hidro volan i dupli dvoradni razvodnik i sve radi kak

Pozdrav....onda mora na glavni razvidnik i ovaj dvoradni se moraju povezat direktno na pumpu jel tako?
 
G

GROF

Guest
Auuu...pa ima logike, ja kao da sam bio slep(samo blenem u moje rukavce na 800) :(, i nekontam da je kod TV400/500 rukavac uži, pa originalni proširivači i tek onda kotač!
Tako da je ležaj u rukavcu, poprilično udaljen od kotača, a još pogotovo kad se stave proširivači...pa to mu dođe onda ležaj na polovini nazovi "virtuelne osovine", i logički da se cvikuje kod utora segera, gde je najslabiji.
http://imageshack.us/photo/my-images/444/dsc00865ml8.jpg/
Jedino ga @matrix cvika kod semeringa, tj sa spoljne strane ležaja, pronašao mu slabu tačku...pozzz joe

Lip pozdrav SVIM-a ljubiteljima traktorića tome vinkovića!

Prijatelju moj forumski; joekiki@!, ovo SVE ča si napisal je istina, ALI, uvik taj ALI., majstori - čitaj inžinjeri, drito iz tvornice traktorića davali su zeleno svetlo - preporuku, kad je u pitanju proširivač - kruti produžetak osovina?, traktorića bilo ke fele - čitaj modela., preporuka je bila, SAMO nemojte ji koristiti - silit u teškim radovima poput; šume, transporta - prevoza tereta sa prikolicama u većim razmjerima - gabaritima!???...
Znala se desit lomljava - krš, ALI,? prilikom prevraćanja, sudara - prometni nezgoda, u šumi - ekstremni uvjeti, ludovanje omladinaca - da, titini!!! ...
Čak je u samoj konstrukciji poluosovina namjerno na najdebljem delu - zadebljanju same osovine napravljen utor da poluosovina puca u slučaju preforsiranja!???..., tako da, mislim da sam VAM barem malo pojasnil ili nis? ...

Prijatelju moj forumski; abarth822@!, tvoj traktorić je napravljen sa dodatnom opremom - izboljšan od tebe samog!, odlično napravljeno za čistu peticu!, vjeruj mi na moju časnu pisanu reč!, ovo je kod tebe pravo - pravcato kemijanje, OVO nemore napravit velika većina ni sami inžinjera hidraulike, OVO se baš nemore svagdi vidit, čak ni upola ovako napravljeno ko kod tebe!, zato još jedamput moj naklon i rešpekt - skidam kapu onu PRAVU!, onu Ličku do samoga poda! ...:icon_thumright: ...

Prijatelju moj forumski - mladiću; bodul20@!, ja nis napisal točno godine od onog očerupanog traktorića!, već sam napisal OKO 40 godin., a njegovo stvarno stanje starosti samo zna dragi Bog! ...

Forumski prijatelju - mladiću; Samir_732!, svaka TI čast na odličnom frezanju i pokeljenim slikicami ča si podilil sa svimi nami!, iako tvoj traktorić tomo izgljeda očerupano, ALI u svim segmentima - operacijama poljoprivrede, dela ko pravi i najlipši! - svaka TI čast i moj rešpekt! ...

Lip pozdrav SVIM-a, čitamo - pišemo - pomažemo se, Vaš grof
 
Posljednje uređivanje:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Forumski prijatelju - mladiću; Samir_732!, svaka TI čast na odličnom frezanju i pokeljenim slikicami ča si podilil sa svimi nami!, iako tvoj traktorić tomo izgljeda očerupano, ALI u svim segmentima - operacijama poljoprivrede, dela ko pravi i najlipši! - svaka TI čast i moj rešpekt! ...


Jutro svima Grofe fala ti puno na pohvali za frezanje mi znamo dobro da Tomo samo da on zemlju pretvara u kakao .,a za moju strojku a stvarno izgleda grdno ali doce i on na red za doradivanje,ma meni je bitno to da nema kvarova a radi bogme pa skorom svaki dan trebobih ga pozlatit koliko mi valja i znaci covjece puno.

pozdrava svima :(handshake):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Koji bi ovo Tomo bil?
Kolko bi to vredilo s predpostavkom da je samo motor neispravan i da fale neki djelovi motora?


Da je barem motor kompletan. Fali na njemu puno toga, glava cilindra, bosch pumpa, turbina za hlađenje, flahovi oko cilindra. Da je uslikan još sa druge strane vjerujem da bi se i tamo našlo djelova kojih nema. Nabavka toga če koštat, a koliko težko se to predvidi. Pored toga ovakvo stanje pokazuje da če biti puno posla i sa getribama. Znam da rad nije problem ali biče tu djelov da se nakupi juhuhu...
Možda čak on vrijedi tih para koje si naveo. Da ga prodavaš dalje za djelove čak bi se više dobilo ali da ga urediš da opet vozi? Hmmm, ja ga nebi uzeo. Možda imaš ti bolje mogučnosti naspram meni pa vidiš priliku, svako zna za sebe.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ako ne dere rafalno, opali po koji put i zbaci koju varnicu sa naftom kakva je, to je normalno.:icon_e_wink:
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Grofe...:icon_lol: a koji radovi nisu teški za malog Tomicu!? istina da on napravi čuda,al da mu je lako nebi reko hehe...oranje,prevoz tereta pogotovo sa jednoosovinkom ...sve su to radovi koji stvaraju pritisak na osovine,kod frezanja ne trpe toliko jer ga freza gura pa nemože doči do prevelikog gripa,ali zato motor osjeti frezu :icon_e_wink: hm dobro...ima i lakih radova za Tomicu,al za večinu takvih radova nije nužno imati traktor
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Pozdrav....onda mora na glavni razvidnik i ovaj dvoradni se moraju povezat direktno na pumpu jel tako?

Stara tlačna cev od pumpe do starog razvodnika se skine.Nova cev od pumpe do ulaza dvoradnog.Nova cev od izlaza(povrata)dvoradnog do ulaza starog (na onu rupu gde je odšrafljena stara cev) i kruženje je povezano.Trebaš samo još cevi i priključke od dvoradnog na cilindar koji ti dodatno treba.Kod razvodnika sa više ručica je sve isto samo je više izlaza za cilindre.Bitno je jedino da dvoradni dodje između pumpe i starog razvodnika.Kad malo razmisliš nije ništa komplicirano.L.P.Da dodam kad kupuješ dvoradnog mora imati sigurnosni ventil.
 
Posljednje uređivanje:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Odlično, hvala na odgovoru, a povrat s starog ostaje kako je i bio do tada pretpostavljam. Još samo jedno pitanjce, ovaj stari razvodnik mi malo "piški" na izlazu klipića ručice, pretpostavljam da je neka brtva otišla, dal je to ona prva odmah brtva ili? Dal se onda da mijenjati iz vana ili mora cjeli razvodnik u raskapanje?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh