• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Na transporteru......
Kolika je širina traga točkova na prednjem/zadnjem kraju?
Pozdrav!
Ova pojava pucanja osovine kod TV-a, ama baš nikako mi ne ide u glavu, ni dan danas...da cvika osovinu prečnika Φ40mm.......

Da je to meni puklo na mom traktoru, prekontrolisao bi nalegajuču površinu rukavca, i ležište ležaja čisto iz sopstvene znatiželje...

pozzz joe!
sve ama baš sve koje sam ja vidio su pukle po kanalu za zeger....to je navodno nekakva pojava koncentracije napona po bridovima (mada sam to čuo na predavanju i nisam baš razumi) na novijim verzijama 420 i 523 tamo nekih '87.-'88. su rađeni "rasteretni" zaobljeni kanali......

vidio si kolike su poluosovine na seriji 800? :icon_e_biggrin: kod mene se uvijaju ali još ne pucaju (iste su kao i na tvom)
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
moj tomica u šumi

evo i mog tomice u šumi, nisam htio više stavljat jer imam veliku nizbrdicu, a ovo mi je prvi put da snjime vozim drva na prikolici, jednom sam prije 15g vozio sa 420 na kolima pa nije slavno završilo, poz
 

Prilozi

  • DSC_0036.jpg
    DSC_0036.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 293
  • DSC_0037.jpg
    DSC_0037.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 577
G

GROF

Guest
pozdrav TV-jci :(bow):
evo slika sve govori :icon_evil: samo nije mi jasno kako mi je uspjelo to polomiti :icon_scratch: dal mi netko može reči u kojim uvjetima se to događa,ima li tko takva iskustva?

Lip TI pozdrav dragi moj forumski prijatelju; Jozef@!, najiskrenije mi je žal ča TI se desilo ovo nemilo zlo - lomljenje gvoždjurije na tvome traktoru tomi! ...

Lipo pozdravljama SVE forumaše, posebno ljubitelje traktorića tome!, kako stare!?, svakako i NOVE! forumaše.-

Pročital sam malo polemiku - razglabanje VAS nadasve cijenjeni forumaša oko pucanja gvoždjurije na traktoriću tomi, znači od razno - razni ležaja, osovina, osovinica, polu ili cijeli nekakovi sklopova., nemojte mislit da ja znam punooo više od SVI Vas, ili da sam nedaj Bože pametniji od bilo koga., ALI, napisat ću i ja svoje skromno mišljenje i malo životno iskustvo.

Odgovor moj i moje mišljenje je; SVE puca - lomi - trga samo iz jednog i jedinog razloga ča ni dobro napravljeno, loš materijal, loša obrada, nekvalitetan materijal -sirovina od ke se nešto kuje - dela - brusi - tokari., lipo molim da se name NE naljutidu metalci, metalna struka, posebno inžinjeri gvoždjurije - metala., ja sam mišljenja da vo - ovo ni 21 stoljeće - vek., ovo je kraj 16 stoljeća - veka., imamo SVE, ALI nimamo niš.- ...

Svaki komentar ovog i onog, da puca vo ili no., pa jezemu muku., ako nešto puca?, onda nevalja., onda to i takovo treba ili pojačat ili metnut na olovku zač puca? ...

Narode moj!, lip pozdrav, čitamo - pišemo - družimo - darujemo - pomažemo se., Vaš grof
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pitanje...dali je moguce staviti dvoradni razvodnik na tomu uz zadrzavajje postojeceg od tone?
 
G

GROF

Guest
Odgovor, daje se; DA! :icon_wink:

Lip pozdrav prijatelju; isalopek@!, imaš tamo u temi kod hittnera., oni imadu neku sličnu kemiju, uz klasičnu ručicu - razvodnik hidraulike imadu i ovog dvorednog ili dvoradnog.-

Lip pozdrav, Vaš grof,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

Todi

Guest
koliko je meni poznato i tvoj Prima TT (bivši TV) traktor ima isto razdvojene komande od kojih je jedna komanda (razvodnik) dvoradna
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Aha...znaci treba kemijati...vec problem...:-D na sto je tebi grofe prikopcan utovarivac? Jer i ti imas ovaj klasicni plivajuci razvodnik?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Evo sad više ni ja nemam pravo glasa na ovom forumu tomica je otišao u ruke drugog gazde
Krumpironja nisi jedini
 
T

Todi

Guest
Zašto??? Jedan otišao i daj bože prilike neka drugi bolji dođe, ne vjerujem da je znanje i iskustvo stečeno uz Tomeka isto tako otišlo, makar si trenutno bez Tomeka vjerujem da možeš podarit kakav kvalitetan savjet našim forumašima

LP
Todi
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Koji bi ovo Tomo bil?
Kolko bi to vredilo s predpostavkom da je samo motor neispravan i da fale neki djelovi motora?

 

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
isto se meni dogodilo na zadnjem diferencijalu kod oranja (821),zapeo sam par puta u korjenje oraha pretpostavljam da je to uzrok jer nema špere na zadnjem pogonu, rastavio i za bjelovar popodne već bio na oranju. pozdrav
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Po videnom tamo negde oko 800eur.Ali tu ima posla pa i para če ič da se ga sredi u pristojno stanje.L.P.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Šest tisuča hoće za njega.
Nanjuškal ga balonja i sad me pili :(talk)::(talk)::(talk)::(talk):

Posel nije problem, ali lova koju treba uložiti je.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Veliš, samo motor i neki dijelovi?..:(wasntme):

Ako još kaj vrijedi na njemu, prodati.. Slaganje se definitivno ne isplati..

LP
 
T

Todi

Guest
Kolko bi to vredilo s predpostavkom da je samo motor neispravan i da fale neki djelovi motora?

šest tisučica???:icon_e_surprised::icon_e_surprised:

nemoj se ljutiti, ovo da je poklonjeno razmislio bi o uređenju,

ali ovo i na kile teško prodati,

koliko vidim fali dosta dijelova motora, a i ostalih sitnica koje u konačnici dosta koštaju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
Šest tisuča hoće za njega.
Nanjuškal ga balonja i sad me pili :(talk)::(talk)::(talk)::(talk):

Posel nije problem, ali lova koju treba uložiti je.

Poštovanje, lip pozdrav.

Ovo je traktor tv-730, star oko 40 godin., ako je sa papirima i košta; =6000,00 kn.-, kupi i vozi., čovik neka pusti =1.000,00 kn.- za sriću i prijevoz! ...

L.p., Bog!
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
O isplativosti ne bi,ali tu se ide kako vidim o motiviranosti i volji maloga.Ak ima mali veselje i volju za takve stvari kupi.Samo da su papiri i da na mejačima i rukavcima nije previše greški (uške,pukotine).Standardne greške ima sigurno (luftovi).L.P.
 
G

GROF

Guest
Aha...znaci treba kemijati...vec problem...:-D na sto je tebi grofe prikopcan utovarivac? Jer i ti imas ovaj klasicni plivajuci razvodnik?


Lip pozdrav!

Prijatelju isalopek@!, ako imaš novčića i majstora hidraulike?, nema kemije, prosto za napravit i nima problema.-
Ja nemam plivajuću hidrauliku, po meni, na te naše male prdekalice ni potrebna plivajuća hidraulika jer nima nekakovoga efekta., možda sam ja malo staromodan ili naučen na grubost - ovo je samo moje mišljenje. Ča se tiče prednje hidraulike i svakakove kemije na mome tomi.,e, to je priča za knjigu napisat., nažalost, velika većina samo kaže da je majstor???!, e sad? ... - dalje jim kuća od moje! ...

Todi@!, dragi moj kumiću., svega ima nakeljenog na mog tomu, ali, jedino sam sretan da ono malo ča imam?, sve dela i funkcionira - ima svoju namjenu., zbog toga sam sretan i ponosan na samog sebe! ... ., točno!, jedna od komandi je dvoradna, imam ji četri - mislim komandi.- ...

L.p., Bog!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh