• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kod mjerenja kompresije treba voditi računa da ona može biti manja zbog propusnih ventila.
Ventile treba najprije ispitati na nepropusnost, a kad se ventili ispituju iskusni majstor može usput odokativno ocjeniti i stanje karika
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Možda je kod @bibos1w baš to u pitanju tj. ventili...jer mu je pušio kroz filter zraka što se javio problem od ranije?
I možda netreba generalka?
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo malo slika iz predostrožnosti.:icon_eek:

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php


Kolega sletio zajedno s traktorom, nije ga napuštao do zadnjeg momenta, i zaradio samo posjekotinu usne, bez lomova i većih povreda. Ali da nam je svima uvjek na umu s kako opasnim strojevima upravljamo.:(wait): Pozz.
 

Prilozi

  • Cvijo.jpg
    Cvijo.jpg
    81.8 KB · Pregleda: 4,457
  • P1010221.jpg
    P1010221.jpg
    81 KB · Pregleda: 11,065
  • P1010228.jpg
    P1010228.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 2,351
  • P1010237.jpg
    P1010237.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 6,804

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Re: TOMO VINKOVIĆ

Želim što manje ovakvih slika na ovom forumu ali ako se već desi, treba ih objaviti ,da se podsjetimo da su to ipak opasni radni strojevi negledajući na veličinu i zato uvjek sa opreznošću.
:icon_e_sad:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Aaaa joooj...i mene hvata jeza dok gledam fotke.
Boga mi...sigurno nije bila prijatna situacija!
Jel se zna kako je došlo do nesreće?
Mislim u smislu, dal je TV izbacio ručicu reduktora, ili kljič menjača?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
Re: TOMO VINKOVIĆ

Moram priznat gadno izgleda,ako je bio na njemu do samoga kraja svaka čast muda do poda...a ovako sa slike izgleda da je još tomo dobro i prošo...jel znaš šta je stradalo sve?
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Aaaa joooj...i mene hvata jeza dok gledam fotke.
Boga mi...sigurno nije bila prijatna situacija!
Jel se zna kako je došlo do nesreće?
Mislim u smislu, dal je TV izbacio ručicu reduktora, ili kljič menjača?

Joj malo je to nejasno i meni, to mi se dogodilo u sujedstvu, a i kolega mi, nevidi se sve na slikama, bilo bi ih puno, nije iskočio iz brzine, kaže vozač da je izbjegavao neki kamen, i bježeo pod obalu-nelogično skroz:mur:. Joj tu je put kojim se kretao toliko dobar, ravan, širok, normalnog razmišljanja da se to nemože dogoditi, jednostavno je skrenuo volan niz obalu, gdje zaista velika padina. Pravo na točkovima je sašao gotov skroz i na samom dnu udario prednjim krajem -pobo, na nos i teka tada se prevrnuo.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Lako je sad nama da se sprdamo oko tuđih nesreća, ali kad si već postavio slike, i rekao da ti je kolega dobro prošao... sve u svemu, dobro je što je imao "roll bar" ko zna kakav bi izhod bio?
I da znaš, teba stavljati ovakve slike i nije na odmet, jer treba da svi vide kako taj mali TV može iznenaditi i promeniti ceo životni tok čoveku...nedaj Bože nikome!
Treba biti pažljiv...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovih dana komsija pece rakiju,i lampegdzija je dovuko lampek sa tomom vinkovicem,farban je i nema nalepnicu,ali cini mi se da je420.Malo sam poprico sa njim oko traktora i on kaze da je na njegovom neki spanski motor,rece ime,ali sam zaboravio,znali neko kako se zove proizvodjac tog motora.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Čovječe, kao da gledam uginulog psa ili mačku..:icon_cry:
Sreća da je susjed u redu..

Inače iz iskustva znam da je Tomica prgav i treba puno opreza i još malo više opreza za svaki slučaj..
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ tv-420 - nezgoda.-

Joj malo je to nejasno i meni, to mi se dogodilo u sujedstvu, a i kolega mi, nevidi se sve na slikama, bilo bi ih puno, nije iskočio iz brzine, kaže vozač da je izbjegavao neki kamen, i bježeo pod obalu-nelogično skroz:mur:. Joj tu je put kojim se kretao toliko dobar, ravan, širok, normalnog razmišljanja da se to nemože dogoditi, jednostavno je skrenuo volan niz obalu, gdje zaista velika padina. Pravo na točkovima je sašao gotov skroz i na samom dnu udario prednjim krajem -pobo, na nos i teka tada se prevrnuo.

Prijatelju tomotraktor@!, lipo fala ča si pokeljil ove slikice od prestrašne nezgode tvog poznanika - kolege sa traktorom tomom, tv-420., more se samo zafalit dragom Bogu ča je ostal živ i u komadu.-
Ovo je prestrašno, pogotovo sad, kad znamo da je čovik celo vrime bil na traktoriću., e, celo vrime nezgode, očito je bil toliko priseban da sve skupa i spasi.-

Lip pozdrav svim, čitamo - pišemo se., Vaš grof
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Probaj da stavis neki teg na frezu,znam da na pravljene freze za tv(prepravljene od mtk)stavljaju tegove
 
Posljednje uređivanje:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovih dana komsija pece rakiju,i lampegdzija je dovuko lampek sa tomom vinkovicem,farban je i nema nalepnicu,ali cini mi se da je420.Malo sam poprico sa njim oko traktora i on kaze da je na njegovom neki spanski motor,rece ime,ali sam zaboravio,znali neko kako se zove proizvodjac tog motora.

MWM diter model D992 14.7kw , a na TV 523M D993 17kw
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Cinimi se da je bas reko da je taj diter,samo znam da se tesko mogu naci delovi,jer je skoro radio generalnu i jedva je naso delove
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo malo slika iz predostrožnosti.:icon_eek:
Kolega sletio zajedno s traktorom, nije ga napuštao do zadnjeg momenta, i zaradio samo posjekotinu usne, bez lomova i većih povreda. Ali da nam je svima uvjek na umu s kako opasnim strojevima upravljamo.:(wait): Pozz.
Uff, stvarno grdo izgleda. Sreča kaj čovjeku nije ništa, a na nama je da izvučemo pouku.
Tast me nagovara da napravimo cijelu zaštitnu konstrukciju (kao kabinu) na tomeku pa možda i ove slikice presude u korist te ideje.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

......
Sad mi je mnogo jasnije kad je @edo postavio sliku, ali me ta preklopka ? još uvek muči..hmmm
Kako reče @edo "teško ubacuje u rikverc" znači ako si sivonja, zbog opruge što izguriva tu čiviju ti opet možeš ubaciti u rikverc.
Ako si iključio zadnji pogon(izlazno vratilo ako se radi o MK PE-18), možeš ubaciti u rikverc, logički zar ne, i ako ostane u rikvercu, ti ponovo uključiš zadnji pogon, i ta čivija sa upuštenom rupom što izguriva opruga, se nasloni na kuglicu i dalje ostaje ručica reduktora u rikvercu!!!
Tako da ima još neke fora oko ovih preklopki ? da se osigura freza unazad, jer ljudska glupost nema granice...
......
preklopka nema nikakve veze s osiguračem, preklopka služi za ubacivanje u brzu ili treću sporu; kad je preklopka u položaju kao na prvoj slici nije moguće ubaciti u brzu jer rukohvat udari u akumulator, kad je na drugoj strani i mjenjaču trećoj, nije moguće ubaciti u sporu jer se ručice sudare

u pravu si, moguće je napraviti "dobitnu" kombinaciju, nažalost...
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo slike mog načina kačenja priključaka u ,,1,, i u ,,3,, točke, na desnom rukavcu-trubi otkinute uši kao kod mnogih, pa napravijo novi način kačenja. To je uradio vlasnik-stric, prije mene, a tako i ja koristim, i služi. LP

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php


Za ovih lijepih dana traktor se ne tuši:(whew):, do podne plug, od podne zubača. Pozz.
 

Prilozi

  • Slika0521.jpg
    Slika0521.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 1,957
  • Slika0524.jpg
    Slika0524.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 1,755
  • Slika0525.jpg
    Slika0525.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 1,682
  • Slika0526.jpg
    Slika0526.jpg
    49 KB · Pregleda: 1,636
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Takav ti je naš Tomo, ko mu je kriv da ima sto rupa, pa na njega možemo priključiti svašta.:icon_pai:
21025233.jpg
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

ljudi imam problem danas sam konacno otvorio mjenjac i kad sam zaviruo unutra prava katastrofa otisao ukljucni zupcanik reduktora to je i bio problem izbacivanja i krcanja u mjenjacu e sad posto ga ja nisam sastavljao morao sam ici na posao ostao je otac i sve to vratio naravno sa novim zupcanikom, ali ima jedan problem kad ubacim u ler izmedju rikverca i brze on ide naprijed a kad ubacim u rikver stoji to jest ubacio sam u ler a kad ubacim u ler izmedju sporih i rikverca onda ide unazad i da kazem jos nemogu ubaciti mjenjac u brze to jest nemogu da gurnem u taj polazaj ali je ukljuceno kao sto sam vec opisao pa me interesuje u cemu je problem pa da sutra to rijesim. unaprijed hvala i lijep pozdrav
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh