• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ponekad i prednji kraj može poslužit.Prednji priklop za prikolicu najviše trebam kod nošenja korpe,tu stavim uteg da mi ne diže prednji kraj.Kod 822 je lagan prednji kraj zbog motora koji je KPL alu i blok motora.Prednje poluge su za sad neiskorištene,sad služe kao uteg i branik.L.P.
uusl.gif

wbi9.jpg

rim8.jpg
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nemogu se nadiviti tvome stroju kao da ništa neradiš s njim, stvarno je sve za divljenje.:icon_pray: Kod mene je sve što mora biti ispravno, motor, mjenjač, diferncijal, zgob, kočnice, volan i sve drugo ispravno, ali ga ne uređujem: farbam detaljno i drugo, jer znam neću ga moći takvog sačuvati. :icon_e_wink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Re: TOMO VINKOVIĆ


A vidi šta piše na hid. poteznici...imaš motor ili si stavio na vinka rezonantni auspuh
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Imali neko skicu sa merama luka-rol bara za toma.
tomotraktor zasto poluge kacis na cizme a na na fabricki predvidjena mesta
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Imali neko skicu sa merama luka-rol bara za toma.
tomotraktor zasto poluge kacis na cizme a na na fabricki predvidjena mesta

Dobro te ne razumijem, ovu riječ cizme, ali mislim da kontam, iz razloga prijatelju, pogledaj na slici malo detaljnije na desnom rukavcu otkinute uši, što sam i rekao.
Iz tog razloga, napravljena i preinaka. LP.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Za rukavac kod nas se kazu cizme ili trube,nisam primetio da je polomljeno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
tomotraktor-Na tomi je još originalna farba,ogrebotine na limariji su popravljane sa penzlom a na šasiji sprejom.Dosad ni motor ni transmisija nisu ništa popravljani osim izmjene ulja,filtera i kočnih obloga koje su nove lošije od starih.Izmenjena pa je skoro sva elektro instalacija.Dosta kablova je večeg preseka zbog više potrošača i stavljeni su u rebraste zaštitne cevke po uzoru novijih auta tak da skoro ne može doč do pregrijavanja i kratkog spoja.Dodan je alternator jer origi daje premalo kad se upale radne lampe.---
Krumpironja--Akrapovič je prava marka za kvalitet pa i nalepke ima super.L.P.:icon_thumright:
 

osko

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
12
Lijep pozdrav.
Imam tomu 522 uzeo ga prije dvije godine i dobio sam ga bez akaulumatora i sa pokvarenim alnaserom.
U međuvremenu sam popravio alnaser i planiram uzeti akulumator da bi mu mogao napraviti paljenje na ključ. 90% elektro instalacije je uništeno tako da je moram uraditi na novo.
Pa ako bi mi ko mogao naći kakvu šemu spajanja odnosno uvezivanja alnasera alternatora akulumatora da to odradim.
Predhodni vlasnik mi se žalio da je imao problema sa paljenjem na ključ jer mu brzo strada el instalacija (struja mu pržila kablove). Možda trebaju posebni kablovi da bi se to razvelo?
Striktno me zanima samo uvezivanje alternatora alnasera akulumatora i ovih pipaka za paljenje na instrumetal tabli, ne treba mi ostala elektro instalacija.
Hvala
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Veliki pozdrav za sve forumase :(clap):
Moze li neko da mi kaze da li treba o necemu posebno voditi racuna prilikom skidanja brizgaljke radi provere stanja dizne,ciscenja i eventualno zamene? Mislim na moment pritezanja,da li treba obavezno zameniti neki zaptivac (brtvu) i td...U katalogu rez.delova ne stoji zaptivac, al' nije na odmet pitati :(wasntme):
Unapred hvalaaa :(y):
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ima zaptivača skroz pri dnu dizne, nekoliko bakarnih podloški! E o njima vodi računa, da ih sve vratiš, po mom mišljenju bolje uzeti nove i omekšati ih, jer su već ove stare spljeskane... jer oni određuju koliko vrh brizgaljke bude upušten.
A za stezanje ima opisano u r.priručniku...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
......
Moze li neko da mi kaze da li treba o necemu posebno voditi racuna prilikom skidanja brizgaljke radi provere stanja dizne,ciscenja i eventualno zamene.....

brizgaljke se ne čiste, ili rade ili ih treba zamijenit :^):
trebaš pazit da ti ne upadne smeće u cilindar, da ne upadne smeće na mjesto gdje naliježe bakarna podloška (a hoće ako je godinama radio bez čišćenja rebara za hlađenje), trebaš pazit da ne protjeraš brizgaljku kroz glavu ( da ne pukne glava) prilikom stezanja

........
Pa ako bi mi ko mogao naći kakvu šemu spajanja odnosno uvezivanja alnasera alternatora akulumatora da to odradim.
.........
Striktno me zanima samo uvezivanje alternatora alnasera akulumatora i ovih pipaka za paljenje na instrumetal tabli, ne treba mi ostala elektro instalacija.
Hvala
tebi ne treba šema, nego malo mašte i osnovnog znanja kako to malo povezat da funkcioniše i da nešto ne spališ........
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Moj najveći pomoćnik u šumi, nije ovaj u plavom.:icon_scratch:
21224735.jpg

21224733.jpg

Ovaj.:icon_thumright:
21035474.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh