• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413


Uploaded with ImageShack.us



pozdrav TV-jci :(bow):
evo slika sve govori :icon_evil: samo nije mi jasno kako mi je uspjelo to polomiti :icon_scratch: dal mi netko može reči u kojim uvjetima se to događa,ima li tko takva iskustva?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@ssucur kak odignes prednji kraj trupca tim svojim pomocnikom i sta su dovoljno jake gume i lezajevi za tak neki jaci trupac??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tolko mogu nosit izgledaju mi minijaturno i kak ti se pokazo stroj jel ispunio tvoja ocekivanja??
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Tolko mogu nosit izgledaju mi minijaturno i kak ti se pokazo stroj jel ispunio tvoja ocekivanja??
U potpunosti, ja zadovoljan i nemogu zamislit da bi sam šta napravio u šumi brez strojčka..:icon_kidra:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Krivac za poluosovinu je sigurno špera i preveliki grip pa je došlo do loma.:icon_scratch:
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
evo slika sve govori :icon_evil: samo nije mi jasno kako mi je uspjelo to polomiti :icon_scratch: dal mi netko može reči u kojim uvjetima se to događa,ima li tko takva iskustva?
Na transporteru, u zadnjem trapu, se to meni dogodilo četiri pet puta u dvadeset i nekoliko godina. Naime, kod transportera većina tereta, pogotovo kada se ide uzbrdo, je na zadnjoj osovini i dovoljno je kada je pod teretom malo brže pustiti kvačilo i čuješ samo kvrc i preskakanje. Inače uz sve to sam zamijenio tri puta i konusni zupčanik, Jednostavno se pojede od naprezanja. U prednjem trapu nikada nije bilo lomova diferencijala a konusni kao da je jučer stavljen. Inače su popucale i obje poluosovine dok je traktor još bio skoro nov, stručnjak ih zavario i više nikada nisu pukle (preko dvadeset godina). Razlog loma zupčanika u diferencijalu je i uključena blokada diferencijala. Pozz.
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
upravu si askaj,prednja ljeva poluosovina i jedan zub na planetaru
serijski kvar kod susjeda dva puta se identički slomila poluosovina na dvorištu samo što je vozio traktor bez opterečenja i nije baš nužno da je lom poluosovine posledica loma zuba na planetaru kad bi bila uključena špera polomio bi sva četiri zupčanika u diferencialu a osovina ostala bi neoštečena znam iz iskusta jedan tak tomo u ovakom kvaru sam kupio prošle godine
Promjeniš osovino i planetar i teraj dalje
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
zahvaljujem dečki na brzim odgovorima
ovaj puta sam stvarno zbunjen,blokadu uopće ne uključujem,traktor nije ništa teško radio niti je bio pod opterečenjem,lomnjavu u zadnjem trapu sam imao prije i znam kako se to čuje,to mi se je dogodilo kod oranja,tada su se samo polomili planetari i sateliti u diferencijalu i to totalno skoro nije bilo cijelog zuba

Krivac za poluosovinu je sigurno špera i preveliki grip pa je došlo do loma.:icon_scratch:

preveliki grip! e to me je na nešto podsjetilo,kad sam imao lomljavu u zadnjem trapu na kotačima su bili manji manji utegi,imam ih samo dva od 25 ili 30 kg neznam točno,kasnije sam preselio zadnje kotače naprijed zbog različite potrošnje ripne a da nisam skidao utege,zbog moje nemarnosti ostali su naprijed i evo mi sad lomljave u prednjem trapu.dal je to slučajnost ili nije neznam...ali bez obzira na sve skinut ću ih sa traktora,neka on meni rađe proklizi nego da lomi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ne vjerujem da je zbog utega došlo do pucanja poluosovine..

Nadovezat' ću se na Abartha i staviti snagatora na volan koji ga može okrenuti pod šperom..
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
šperu ne koristim jer za to nemam potrebe i znam kakvu štetu može prouzročiti pri nasilnom skretanju
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
pozdrav TV-jci :(bow):
evo slika sve govori :icon_evil: samo nije mi jasno kako mi je uspjelo to polomiti :icon_scratch: dal mi netko može reči u kojim uvjetima se to događa,ima li tko takva iskustva?

Pozdrav!
Ova pojava pucanja osovine kod TV-a, ama baš nikako mi ne ide u glavu, ni dan danas...da cvika osovinu prečnika Φ40mm, tako mali stroj na neke totalno bezveze radove??? Po meni nema veze mit sa utezima, niti sa blokadom...
Jest da se nekužim puno u mašinsku struku, ali ovde po nekom mome mišljenju...nešto nije u osi!
Čuveni "Brka" koji je onomad tokario rukavac, tj. nalegajuću površinu, i ležište ležaja...nije baš uložio previše truda u centriranje...kuc kuc i ajd ga jebi, dobro je to!!!
Ili drugi "Brka" koji je obrađivao nalegajuće površine na kućištu menjača? A da negovorim za ležište ležajeva dif-a...
I kad se traktor sklopi, ta ista osovina dobije "indijansku vatru" na svakom oktretu, pa ko duže izdrži ležaj ili osovina...mada logički gledajući što lošiji ležaj(sa luftom) to bolje za osovinu!
Pogotovo znajući da se 80-tih jutro radnog dana počinjalo sa kavom i rakijom 1,2,3..., i tako nastavljeno i u daljnjem toku...i onda "Brka" gleda u komparater...:icon_rofl:

Da je to meni puklo na mom traktoru, prekontrolisao bi nalegajuču površinu rukavca, i ležište ležaja čisto iz sopstvene znatiželje...

pozzz joe!
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Joe i to što kažeš mi se motalo po glavi,ali postoji i još jedan moguči uzrok kojeg nisam napomenuo,svojevremeno sam proširio traktor za 10cm i primjetio sam otkad je proširen da gotovo nema proklizavanja kotača,tako da proširenje i utezi na kotačima bi mogla biti dobitna kombinacija
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
tv 420-523 tesko motati volanom

kad u jednu stranu smotam volanom do kraj i krenem u bilo koju brzinu tesko ga ispraviti ...tesko se vraca i tako u sprotnu stranu kad motam do kraja isto tesko vratiti kad malo krenem u rikvers ili kvacilo pritisnem onda se ispravi moze motat cim krenem opet smotam desno tesko ga mota KUGLE SAM SKORO MJENJO A VOLAN JE ISPRAAVAN SKORO REMONTOVAN
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
ALI PRIJE 2 DANA I TO MI SE POCELO DESAVATI RADIO JE DOBRO OKRECO JE SVE BEZ PROBLEMA A SAD KAD SMOTAM BLOKIRA KAD MOTAM U DESNU STRANU DO KRAJ LAHKO IDE BEZ PROBLEMA CIM KONTRA SMOTAM TESKO IDE I MALO KAD GA VRATIM NA kvacilu ili urikverc onda moze uljevu bez problema lahko se mota bez ikakog opterecenja i tako i uljevu kad smotam isto se ponasa nece u desnu moram ga opet malo vratiti pa da smota
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
to se događa samo kad je smotan dokraja,ako traktor nije u kretanju teško da ćeš ga vratit nazad
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Stavi traktor na klocne i rukom vrti točkove da vidiš da ne zapinje koji diferencial ili špera.Sve se mora lagano vrtit bez zapinjanja.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh