• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kako je tek ovom težko,obtežen sa svih strana.Na podatke koje ste naveli o poluosovinama bi dodao još da i serija 800 ima duge poluosovine do modela 822.Bolje je to što su deblje za 10 mm od ostalih TVa.
2wv.gif

dkmy.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Istina što kažeš, u seriji 800 s modeli 818, 821 i 822 koji nemaju bočnih reduktora. Moram napomeniti da postoje neki izvan serijski traktori iz oko 90te godine koji imaju velike šasije serije 800 sa bočnim reduktorima a ugrađeni su manji motori zbog toga što fabrika nije imala na raspolaganju dovoljno motora za ugradnju. Fabrika nije imala svih motora na raspolaganju, da se tako izrazim, pa su onda montirali ono što su imali. Mislim da je bilo nekako u tom smislu.
 
Posljednje uređivanje:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
zasad ću skinut samo utege pa vidjeti kako bude izgledalo,ako ću moći tako orati,za drugo mi netreba utega.širina mi je potrebna zbog preširoke freze od 125cm,mada bi i to mogao progutat,problem je jedino kad je podignuta pa me jako cima u vožnji.vračanje na metar mi je isto škakljivo zbog produžetaka koji nisu standardni od 11,5cm nego su 17,5cm u komadu,tako da mogu samo prebacit kotače ljevo-desno,tako da je unutarnja strana prema van i onda dobijem 1 metar.a vidjet ću...:icon_eyes:
 
G

GROF

Guest
Ljudi moze malo savjeta u vezi Tome, 8 godina imam bertolini mtk i rijesio sam tomu kupit,nasao sam jednog koji mi se svidio i koji ima i sirinu za potrebe (bar mislim) motor mu je Slavia ,hocu idem sutra pogledat traktor ako neko zna sta o motoru molio bih vas da napise, kako za dijelove jer sa ovim mtk tek sam sad dosao u probleme
Zaboravio sam oznaka tv 826

Lip pozdrav forumski prijatelju; rumster@!, odgovr i mišljenje, daje se.-

Ovaj traktorić ko i SVI tome su pomalo dobri i pomalo loši., moj savjet je samo da ga kupiš u ča boljem stanju sa njegovim dokumentima - papirima i da ga platiš čim manje.
Motor je dobar, dijelova ima., ko i kod svakoga tome., trebaš imat novčiće za bilo ča kupit ono ča TI treba?.-
Ako trebaš bilo još ča za pitat - pojasnit?, slobodno se javi i pitaj., takov traktorić sam imal puni 10-set godin i sada ga moj brat ima oko 11-najst godin., u mom kraju bilo ji je 5 komadi, vjeruj ljudi zadovoljni i sretni skoro pa bez bilo kakovi kvarova.-

Prijatelju; firemanpeter@!, lipo fala za odličnom pojašnjenju oko guma za ove naše male traktorčiće, sada sam SVE razumil, sve si točno napisal i objasnil., moj rešpekt!

Lipo fala SVIM nadasve vridnim forumašima, /da nenabrajam pojedinačno!/ ki su pokeljili razno - razne slikice razno - razni traktorića tome! ...

Još jedamput da dodam - napišem za sve korisnike - posjednike - vlasnike traktorića tome!, Narode moj! - zapamtite., SVE puca i SVE se lomi smao ono ča nevalja., pustite kraju razno-razne sile, zamor materijala, sranja., SVI traktorići tomice su u svim svojim komponentama i predimenzijonirani., tako da, svodi se SVE samo na to da je materijal - gvoždjurija ka se koristi prilikom izrade tog i takovog malog stroja, jakooo loša, nikakova kvaliteta iliti ŽNJ-kvaliteta., Bog da vozidu od kakovoga šrota se deladu.-

Lip pozdrav SVIM-a, čitamo - pišemo - pomažemo se., Vaš grof
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
koliko bi vrijedio Tv821 ,90 godina,cca 800rs,sa frezom i roto malčerom?
nije registriran,ali papiri su uredni,odjavljen je!
 
G

GROF

Guest
Lip pozdrav kolega komer@!, odgovor i moje skromno mišljenje, daje se;

Predpostavljam da je traktorić usčuvan kad nima puno sati dela, spada u prvu i solidnu seriju traktorića, ako je freza i roto malčar orginal tvornički - znači nima kemijanja i home made kemije!, svakako i ovo dvoje usčuvano i malo delalo, pišete uredni papiri., SVE zajedno vredi oko; =20.000,00 kn.- :cool2:

Lip pozdrav Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se, Vaš grof
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
imam jedno pitanje ugradio sam servo od mercedesa u tomu e sad nesto nevalja nasu sam ulje i upalio traktor al kad kroz 2-3 minute pumpa se ugrijala i uopste ne reaguje radi kao mehanicki volan. U cemu je problem, Lijep pozdrav
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nešto nije u redu povezano,proveri tlačni izlaz iz pumpe da ide na tlačni ulaz u volan.Pumpa dali se vrti u pravu smer?..
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
hvala pogledat cu to sutra vrti se u pravom smijeru to je sigurno i jos nesto bio dodao dali se moze doci do ostecenja pumpe zbog tog grijanja
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ne poznam baš ovu pumpu ali ak je na njoj sigurnosni ventil joj ne bi smelo bit ništa a dobro isto nije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
imam jedno pitanje ugradio sam servo od mercedesa u tomu e sad nesto nevalja nasu sam ulje i upalio traktor al kad kroz 2-3 minute pumpa se ugrijala i uopste ne reaguje radi kao mehanicki volan. U cemu je problem, Lijep pozdrav
Da li je ikad radio kako treba?
 
G

GROF

Guest
Novi forumašu; mrki_grapska@!

Evo da napišem i ja ku; predpostavljam da možda neko od hidrauličnih crijeva ni dobro spojeno - kontra spojeno, premalo hidrauličnog ulja u sistemu, ni dobro ulje; staro ili krivo ulje - druga namjena ulja, začepljeni kanali prolaza ulja, zapušen - začepljen filter od hidraulične pumpe, ako ga ima?, neispravna pumpa? ...

Lip pozdrav, čekamo tvoj odgovor nakon detaljne provjere.-

Aj Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
imam jedno pitanje ugradio sam servo od mercedesa u tomu e sad nesto nevalja nasu sam ulje i upalio traktor al kad kroz 2-3 minute pumpa se ugrijala i uopste ne reaguje radi kao mehanicki volan. U cemu je problem, Lijep pozdrav

Dali je pumpa origi od te glave servo, koje ulje si nasuo i normalno smijer vrtenja, spojevi.:icon_scratch: Nisam siguran Zaha ili TV732 je imao taj problem...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja razmem kao da je to nanovo ugrađeno,moguč je i zrak u sistemu.Kad budeš siguran da su cevi pravilno spojene,upali motor i vrti volan do kraja u obadva smera da ulje precirkulira i sistem se bude na taj način odzračio.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
@mrki
Ništa slikovnog materijala, inverzija, odnos zubi 14/20 ili...:icon_wink:
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
pumpa i glava su 100%ispravni skinuti sa mercedesa koji je bio ispravan samo zbog limarije ide na odpad cijevi su pravilno spojene znaci nemogu drugacije to sam skoro gledao ni jedan vijak nije isti znaci svaki na odgovarajuce mjestoa. a nasuo sam ATF ulje. lijep pozdrav

@mrki
Ništa slikovnog materijala, inverzija, odnos zubi 14/20 ili...:icon_wink:
izvini nisam vidjeo ovaj post bit ce slikovnog materijala kad sve zavrsim a inverzija je jednaka znaci dva jednaka zupcanika lijepo mota nisam gledao broj okretaja al mislim da je tu negdje kao na mehanickom volanu i servo je od mercedesa 190e sve lijepo pase jer ja mislim da su jako slicne glave ako ne i identicne mislim(123 i 190) lijep pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Pozz Drustvo! skoro godinu dana nemam kompjuter, a ne znam kad cu i imati zato me nama. Budite dobri, dok se ne citamo!!! Sad sam kod nekoga, ztato mogu da se javim. pozz
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
hvala pogledat cu to sutra vrti se u pravom smijeru to je sigurno i jos nesto bio dodao dali se moze doci do ostecenja pumpe zbog tog grijanja


Ja sam sebi ugradio ali od BMW-a, i kod mene se grijala pumpa, da Vam kažem da je dolazila do "usijanja", previše se grijala, malo sam se sa stručnjacima konsultovao i rekli su mi da je to ok, i tako nemoj da te to brine, a što se tiče, rekoste da se nakon kraćeg vremena teško mota, jedino pogledaj još remen kaiš, dali je dovoljno dotegnut, hoće teško da se mota ako je labav remen, a kako čitam što te kolege pitaju jeli ovo jeli ono izgleda da je sve u redu, jedino probaj još taj remen :(hi):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh