• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Izvinjavam se za off

Dragim prijateljima i forumasima prvo zelim sa zakasnjenjem(nisam bio aktivan na forumu) sretan katolicki Bozic
A danas vam zelim sretnu novu i bericetnu godinu,puno zdravlja to je najvaznije,pa mira,ljubavi i para i posebno kolegama sa Tomicama zelim da se siti narade sa svojim malim traktorima i da ih sluze dugo dugo godina :)
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Sretna Nova svima!
Evo i sječkare;:icon_pray::(y):
 

Prilozi

  • sjeckara1.jpg
    sjeckara1.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 326
  • sjeckara2.jpg
    sjeckara2.jpg
    43.9 KB · Pregleda: 284

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da ne bi bilo samo čestitki danas. Kupio sam nedavno TV 731, planiram sad napravit servis, vidim da se spominje samo mijenjanje ulja u motoru i filtera istog te počistit filter zraka. Da li da mijenjam ulje u mjenjaču (ako ne kada ga mijenjat), pogledam ulje u prednjem i zadnjem trapu? Koja ulja koristite za šta?

Eh da, puno sreće i zdravlja svima u 2014.g. !
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Srecna nova godina svima,puno zrdavlja i srece.
Dingo:svak cast,dobra masina,skoro pa ko fabricka.Samo mi jedna stvar nije jasna u vezi tih seckalica,zasto se narod muci da pravi seckalice,pa kasnije trosi vreme i gorivo,pa zar nije lakse stara guma,malo benzina i sibica i da se zapali granje,ko i sto su nasi predci radili stotinama godina
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Dobra večer svima!
Da li ima neka dobra duša koja bi objasnila postupak skraćivanja osovine volana od tamića da bi ga mogao ugraditi na tomicu. Hvala:(y):

Srećna Nova Godina i od mene a za dan, dva postavit ču slike i bar malo pojasniti ugradnju, šteta što nisam ima priliku slikati radove kod tokara, al bit će dosta slika i pojašnjena jer sam to obećao davno. Pozzz....
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Šumadinac, zato što se ne isplati bacati kalorije, energiju.:icon_wink:
Dingo, još test da vidimo.:icon_scratch:
Hele, čestitam na kupnji 731.:icon_jook:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Već sam testirao, al sutra možda odvezem u voćnjak i posnimim.:icon_kidra::cool2:
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
dingo ima nas još koiji planiramo praviti isti stroj, molim malo više slika, kako si riješio noževe i sve ostalo. Hvala pozz.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
dingo ima nas još koiji planiramo praviti isti stroj, molim malo više slika, kako si riješio noževe i sve ostalo. Hvala pozz.

Sve je kako je i bilo na starom stroju, samo sam napravio prihvat za traktor, skkratio osovinu i stavio kardanski nastavak.
 

Prilozi

  • sjeckara-slika-29191921.jpg
    sjeckara-slika-29191921.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 176

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
sječe na dužinu 2-4 cm, a debljina do 4 cm. Snimit ću video ovih dana sutra krećem s rezidbom voćnjaka.:icon_kidra::eek::
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
abarth822
Gdje si kupio ovo, (verižnik).:icon_rolleyes: cena.?
21373721.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Sve je kako je i bilo na starom stroju, samo sam napravio prihvat za traktor, skkratio osovinu i stavio kardanski nastavak.

Bez zamjere ali to ne bude dugo šljakalo....4cm:icon_rolleyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Slaže se s Hodorovim mišljenjem.

Ta sječkara je dobra za koprive, za kukuruzovinu, hmmm, pažljivo, a za lozu teško.
Prvo se digne nož, udari u protunož, a onda imaš lom...
Imam takvu doma već puno let.
Neznam kak ju misliš vrtiti, no njezina brzina je 60...100 o/min maksimalno. Naša se vrti nekaj preko toga, ali je prebrzo (elektromotor i remenica na njoj oko fi 700 tak daju. Naravno, pogon mora biti preko remena (tarna spojka), a nikak direktno s kardana.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Uza svu ostalu izvedbu stroja, ali ovaj poluspiralni oblik noža je jednostavno preslab. I kad uzmeš u obzir djelovanja sila na takav nož, jednostavno će se svinut.
Ja konkretno razmišljam o preradi npr Gramipovog čekićara za izradu drobilice. potrbno samo preraditi 1 ploču(nosač čekića) da se mogu sa strane ubacivat i ribat deblji komadi
mlin-cekicar-slika-8001489.jpg
 
Posljednje uređivanje:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
tomotraktor
ima kod mene susjed ali nije previse sretan vec je pojacavo par puta konstrukciju malo preslabo stroj nema niti 50 kg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh