• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ništa, onda najbolje sabrati novca za repromaterijal, zasukati rukave i praviti na temelju onih poljskih, oni baš sjeku pravo. Samo se odlučiti dali praviti s jednim ili dva para noževa, opet koliko se spremno uložiti novca.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ovo je super, a malo para.:icon_e_wink:
http://www.youtube.com/watch?v=E1wAu63nbrE
21374217.jpg

21374211.jpg

21374215.jpg

21374212.jpg
 
Posljednje uređivanje:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Baš tako, taj je pravi i sigurno jak, a sjeći će bez problema 4-5 cm debljine ko šale možda i deblje.
Ja neću žuriti nije mi prijeko potreban jednostavno mi se svidjelo, pa kad napravim. Polako prikupjlati materijal i sklopit će se.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Meni treba ovo, sa dve glave to ne ide, ide al" košta, a deblje sa pilom.:icon_wink:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PKZAZRi6iPk[/YT]
I ova izrada da ne dođe do povratnog udara.
21374338.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Prvo pravim sam sebi šumski red, svake godine se baci, ili spali po 5-6 kubika dobrog goriva, 5-6cm furam kroz sječkaru ostalo (pila).:icon_rolleyes:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Te lančanike ima dve vrste -sa utorom za kajlu rupa 35mm ta je pogonski i gonjeni sa pušom 30mm.Cena je 26 eur i 31 eur na lageru u prodavnici kod mene u GROS.Ja sam kupio KPL samoutovarnu tak da robe mi je još ostalo.Kod trake sam upotrebio one sa pušom više mi odgovaralo zbog debljine osovine,jedan se prosto vrti drugi je fiksiran za osovinu.Ova dva sta mi još ostala viška.
xmbo.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
SS, jasno mi je. No, kaj buš sa sječkom? Kak ju misliš kuriti?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sječka na dve osovine sa protunoževima treba malu snagu za pogon naspram ovih za drobnu sečku tak da za TVa je prava ona za duže komade.Meni ova drobna sječka kak i piljevina ne dolazi u obzir.Tu drobnu ak material nije suh je i problem osušit pa i peč mora bit opremljena za tu robu.Tak da ja ak ču ič u izradu idem na variantu za duge komade da ima neke računice.Za drobnu sečku u malim količinama mislim da je previše energije potrošeno nego dobiveno.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sve bi puno lakše se napravilo kad bi imo svoju stružnicu.Imam neko čudo za struganje diskova i bubnjeva ali to nije to previše je namjenski uradjeno da bi moglo poslužit i za nešto drugo.:icon_confused:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Danas je sječkara malo radila i sječe dobro, al šteka u povlačenju granja. Sutra možda i posnimim nešto.:icon_kidra::tractor:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ne vidi se, sve se vidi.:icon_scratch:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=J7UjEQsEHXs[/YT]
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da se vratimo na temu o TVima.Forumaš iz SLO foruma preradio vitlo i super je za videt nadam se da je i u radu takvo.:drink:
7m2u.jpg

v4hj.jpg

c5pt.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,691
Izgleda dobro, daska na hidrauliku, vitlo fiksno, donji škripac nisko. Stvarno izgleda dobro. Za pohvalu ! Jedini nedostatak koji sam ja primjetio je. Škripac nije u sredini kolotura gdje se namata sajla, tako da će se sajla namatati samo na pola koloture i stvarati probleme, kolotura bi trebala biti uža i viša! Škripac bi trebao biti na sredini koloture.:(nerd):
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
jako ljepo vitlo a di je mreza za zastitu ?
ili gazda nedaj boze bude u 2 djela ko lani kod nas u selu
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Mreža kod ovog vitla bi samo smetala kod upravljanja sa vitlom.Da upravlja sa sica zbog mreže ne bi išlo,da stoji pored vitle pa mreža nema smisla da je ima.Za u šumu ispravan alat,trezna glava i po pameti.
6fa.gif
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh