• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
@ExtermoIvan Ja imam PE18 i kada orem već po izoranoj njivi znači ne na novo po ledini onda stavim dva pluga a kada na novo orem onda s jednim plugom.
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Imas li mozda sliku zakacenog pluga, posto nemam originalnu poteznicu malo mi je problem jer neznam gde tacno da zakacim plug? Danas sam ga kacio po sredini traktora i dodao mu teg malo mu je teze ali ipak nosi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
danas poslije podne završio oranje i da malo brže protjeram nek spadne blato s lanaca.....trc neće u treću, pokušam vratit u drugu neće više nikako, sreća blizu kuće, odšlepamo s drugim vinkovićem.....
ključ u četiri dijela :(doh): ovo mi je treći slučaj puknutog ključa u zadnjih sedam dana, dva kod mušterija i jedan evo kod mene :icon_weed:
040120141313.jpg
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav svima, a evo napokon i davno obećanih slika i malo pojašnjenja ugradnje volana od TAM-a na tomeka.
Najveća prednost je što lufta u volanu nema ni milimetra a svima je poznato da su rijetki volani kod tome koji nemaju lufta. Isto tako nije težak za motati, s tim da nisam imao iskustva sa tominim volanom osim na transporteru koji je i inače teži za motanje.
Prilikom izrade sam potpuno rastavio volan osovina na kojoj je volan izlazi iz kučišta i cijevi volana, cijev volana je dužine 45 cm mjereno od kučišta do samog volana, mogla bi biti i koji cm kraća, sve zavisi od visine vozaća (ja sam oko 170) osovina se skraćuje na strani na kojoj dolazi volan jer na drugoj strani ima utore koji ulaze u puž. Pošto sam stavio kolo volana od traktora a ne od tama morao sam na osovinu navariti konus koji odgovara za volan (iskoristio polomljenu radilicu od nekog manjeg motora) a na vrhu cijevi volana navario kučište za ležaj koji u gornjem dijelu drži osovinu volana, nisam koristio njegov orginalni ležaj.
Poluga volana (od centra do centra je dužine 12 cm). Ukratko, a ako bude rabalo još kakvih pojašnjenja kome treba nek pita.

2mfngav.jpg


2ruqu.jpg


2d99pu1.jpg


Žurim .Pozzz..
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
ovo mi je treći slučaj puknutog ključa u zadnjih sedam dana, dva kod mušterija i jedan evo kod mene :icon_weed:

Zjeee...pa ti si suvi genije, kako to da se skrije na 4 dela?
Šalu na stranu, al uvek sam mislio da su najveće sile naprezanja na ključu pri krajevima, gde se naslanja na utor osovine i između utora zubčanika...al sad gledajući tvoj slučaj, izgleda da je sve moguće, i ključ se ne naslanja ravno u utore osovine i puče po sredini...jer sad kad se setim, onomad kad sam menjao ključ, utor na osovini je širi od ključa, tako da ne naleže ravno, neg po spoljnom obodu osovine, i logički da se tad dešavaju čuda!
Možda bi utor trebao biti u konusu sa obe strane(spolja širi, unutar uži)?...al slabo verujem da su inženjeri odradili tako, da ključ naleže ravno na utore osovine!
Ako možeš, tj. ako ti je osovina pri ruci, proveri molim te!
pozzz joe!:biggrin:
 

tweek

Novi član
Tu od
30 Svi 2011
Poruka
10
Pozdrav kolege,
malo tražim po forumu al ne uspjevam naći..koje ulje ide u motor TV 521? Imate koje preporuke?
Hvala
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ide 30-ka, al ja sipam 40-ku, pošto mi je motor pri izdisaju!
Al već izdiše 7-8 godina, i nikad da rikne...
Sve što sam dobio, sipanjem uljem 40, je...malo veći pritisak ulja oko 0,2-0,3 bara...taman da mi nepali lampicu na leru!
Sa uljem gradacije 30, na ler mi palio lampicu (oil), i čuje se neki zvuk u motoru, da nešto neštima...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imas li mozda sliku zakacenog pluga, posto nemam originalnu poteznicu malo mi je problem jer neznam gde tacno da zakacim plug? Danas sam ga kacio po sredini traktora i dodao mu teg malo mu je teze ali ipak nosi.
21381203.jpg

21381198.jpg
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Ide 30-ka, al ja sipam 40-ku, pošto mi je motor pri izdisaju!
Al već izdiše 7-8 godina, i nikad da rikne...
Sve što sam dobio, sipanjem uljem 40, je...malo veći pritisak ulja oko 0,2-0,3 bara...taman da mi nepali lampicu na leru!
Sa uljem gradacije 30, na ler mi palio lampicu (oil), i čuje se neki zvuk u motoru, da nešto neštima...

motor je gotov, pritisak ulja mora na leru biti oko 1,0 bara a pod gason 4-5 bara
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Pozdrav svim forumašima,mada se slabo javljam na forum i pišem ja bi vas ujedno molio dal ima koji mehaničar da dolazi kući popravljat,naime meni je problem u kljuću tomek mi jako cuka u vožnji,a posjedujem 420 model nalazim se u okolici Zgb 20 km. Pa bi vas molio broj da se mogu dogovorit o popravku
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ako misliš na ovaj donji, veći od deset manji od dvanaest, neka mješavina.:icon_scratch:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Što se motora tiče ako nabije 5 bara pritiska ne valja sigurnosni ventil i može da izbaci gumicu uljnog filtra od prevelikog pritiska.Od 0,5 do 3,5 je sasvim dobar pritisak.Šalter ulja gasi lampicu na 0,2 i ljeti kad je motor max. ugrijan još uvek dovoljno podmazuje da zbog toga zaribat sigurno neče.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Zjeee...pa ti si suvi genije, kako to da se skrije na 4 dela?
....
Možda bi utor trebao biti u konusu sa obe strane(spolja širi, unutar uži)?
Ako možeš, tj. ako ti je osovina pri ruci, proveri molim te!
pozzz joe!:biggrin:
dva dana prije uzorao osrednju njivu bez problema, juče isto toliku samo što je bio kukuruz pa je dosta lakše išlo uz i niz brdo.....ništa čudno nisam primijetio, doduše nisam ni dirao mjenjač dok nisam završio......
ne znam na koji utor misliš da ide na konus, ako misliš na onaj uzdužni kanal......nebi mogao ubacit ključ unutra
mjenjač je sastavljen još juče.....možda nađem neki stari vretenasti pa provjerim, koliko se sjećam da ključ nije baš knap, nego poprilično klima na sve strane
evo i ona dva
261220131276.jpg


291220131299.jpg


Pozdrav kolege,
malo tražim po forumu al ne uspjevam naći..koje ulje ide u motor TV 521? Imate koje preporuke?
Hvala
ja sipam INA super 5 dva puta godišnje,

....dal ima koji mehaničar da dolazi kući popravljat......
ima u Bosni :(happy):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Razvučeš cilindar i klipnjaču i donji dio cilindra omotaš mokrom cunjom i nema problema zavarit.Tako sam ja i drugi uradio i nema straha za gumice ni za uvijanje.
 

foraze

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
18
Pozdrav svim forumašima, ja sam Geza iz Bečeja, iz srca Vojvodine. Imam Tomicu 79. godište a kod mene je od 83. godine. sa njim obrađujem svoj voćnjak -jedno jutro- i još oko 3 jutara zemlje i oko 60-70 bašti godišnje.sa njim sam više nego zadovoljan, do sada sam radio samo jednu generalku.Pošto sam malo stariji, -57. godište ovaj rad na kompu ide mi malo teže ali trudići se.
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Mislim da sam napisao da sam iz Hrvatske i to kod Zagreba. Ako netko ne želi odgovorit ne mora ni gluposti pisat bio bi mu zahvalan. Koliko sam vidio da se na ovom forumu stalno dopisuju jedni te isti,neka me nitko krivo ne shvati,a koliko vidim da se jako malo daju informacije ništa lijepo uživajte i pozdrav
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh