• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Kad bi samo malo prolistal ovu temu Tv-a bi i mali dečec mogel prerešetati, objašnjen je do u šaraf.
Skini radionički i trkni do prvog meštra u okolici. ali ako ti nemaš volje to tak sam odraditi onda kontaktiraj naprimjer http://www.agro-dom.hr/tomo-vinkovi%C4%87.html
Ili probaj nazvati, Branko 043 264- 002 , 095 9078 605 , 098 990 30 89
Ili malo proguglaj, rješenja za tvoj problem je pun net

Samo ako imaš penez jer to bu više koštalo na taj način
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Mislim da sam napisao da sam iz Hrvatske i to kod Zagreba. Ako netko ne želi odgovorit ne mora ni gluposti pisat bio bi mu zahvalan. Koliko sam vidio da se na ovom forumu stalno dopisuju jedni te isti,neka me nitko krivo ne shvati,a koliko vidim da se jako malo daju informacije ništa lijepo uživajte i pozdrav
Aludiraš na mene?
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Hvala za tel..brojeve. Nemam ja vremena toliko listat po forumu,ja sam samo pitao dali ima ili zna netko za kakvog mehaničara da to može popravit ,ja osobno imam previše godina a nemam ni volje do mehanike,a da nebi platio bi nije problem. Malo mi je krivo kad mi je napisao veli ima al u BiH. Kakve to veze ima sa bosnom
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svim forumašima, ja sam Geza iz Bečeja, iz srca Vojvodine. Imam Tomicu 79. godište a kod mene je od 83. godine. sa njim obrađujem svoj voćnjak -jedno jutro- i još oko 3 jutara zemlje i oko 60-70 bašti godišnje.sa njim sam više nego zadovoljan, do sada sam radio samo jednu generalku.Pošto sam malo stariji, -57. godište ovaj rad na kompu ide mi malo teže ali trudići se.

Pozdrav i dobro nam došao!:(y):
Lepo tebe služi tomica, s obzirom na 4jutara, i silnih bašti... naradio se pošteno!

ne znam na koji utor misliš da ide na konus, ako misliš na onaj uzdužni kanal......nebi mogao ubacit ključ unutra
mjenjač je sastavljen još juče.....možda nađem neki stari vretenasti pa provjerim, koliko se sjećam da ključ nije baš knap, nego poprilično klima na sve strane
evo i ona dva


Da na taj uzdužni kanal sam mislio, ali sad gad gledam neke moje stare slike, vidim da tu nema ni k od konusa, i na ključu se vidi da je nalegao samo po obodima osovine, i eto vremenom malo povećao svoju nalegajuću površinu. Taj konus, je bio samo neko moje razmišljanje, šta bi bilo, kad bi postojao, i možda bi ključ manje bio opterećen, da se naslanja celom površinom koliko je dubok kanal na osovini...al ništa, p.a.
Izgleda da to nema veze...tako da, ako hoće pući, pući će! Marfi...
Onaj drugi ključ sa slike me fascinira...kao da je od putera :icon_lol:

5f7c.jpg


75p5.jpg


sjs4.jpg


pozzz joe!
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
provjerio sam malo prije, između ključa i vretenastog taman stane instrument limić od 0,5 mm
svi polomljeni ključevi su s rupom 8mm, znači stanjeni na sredini.....ali kod onih s rupom 6 mm puca nosač ključa jer je on pretanak :icon_eyes:
onaj drugi ključ sa slike sam prvi put vidio, bilo je svakakvih lomova ali onako.........pojavila se jednom jedna isporuka mekanih ključeva i to je taj, a znaš i sam kako se on skida turpijom recimo :icon_weed:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Onaj drugi ključ sa slike me fascinira...kao da je od putera :icon_lol:


Stvar je vrlo jedostavna , samo je pitanje ima li pomoći,,

Nekada kada su se djelovi radili u TVORNICI TV , tada se vodila briga o kvaliteti ,,,, postojala je ispitna stanica te su ti djelatnici obilazili u pogonu proizvodni proces i nasumice uzomali uzorke koje su tada ispitivali na potrebne zahtjeve prema kvaliteti , tvrdoča , elastičnost , tolerancija i slično ,,

danas kada je potreba za rezervnim djelovima radi ih svako ko se dočepa tržišta to jest plasmana ,,, trgovac ne traži dokumentaciju o kvaliteti več broj komada i prihvatljivu cjenu ,, a da bi ista bila prihvatljiva radi se najeftinija verzija ,,, od najeftinijih materijala - otpadnih - te su takvi elementi , ili premekani , ili pre tvrdi , šuplikavi , nekompaktni , a kod ugradnje dolazi do brzog trošenja , pucanja ,,,,
a mi se čudimo kako to tako brzo odlazi ,,,,,
jedino kako si možemo pomoć je ako smo u mogučnosti saznati ko STVARNO to proizvodi , ali ne na riječ trgovca već na otisak proizvođača u odljevku te kupiti od nekog provjerenog i vjerojatno platiti više ,,, :(shake):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Mene je uplašilo par puta cukanje, po izmjeni kuglica i štelanje na pločici nije bilo potrebe za mijenjanje ključa. Što je sigurno-sigurno kupio u Agromehaniki Kranj, da se nađe.:icon_scratch:
19123346.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
koliko se sjećam da ključ nije baš knap, nego poprilično klima na sve strane
a znaš i sam kako se on skida turpijom recimo :icon_weed:

A sećaš se...hahah, imam ja tih bisera poprilično...:icon_rofl:
A slaganje zubčanika brzina, da su im utori u nizu, i uzubljeni sa piramidom...:icon_rofl:
I meni je smešno... ehhh p.a.

Za svaki slučaj, i kod mene je rezervni ključ spremljen...:icon_weed:

dbv9.jpg


pozzz joe!
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
E ovo je stroj sad sam pun ideja,naš stari dobri forumski kolega gorski mi je nabavio jaku osovinu za izradu prikolice pa ćemo nešto ovakvo skombinirati.
Živi bili i tome vozili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pri samom kraju je izrada ralice, pa ako neko ima kakvih prijedloga, sugestija, zamjerki, savjeta itd., dok nije kasno izvolite, i unaprijed hvala.
Neznam koliko se dobro sve vidi a u planu je i postavljanje opruga koje bi bile kao amortizeri pri udaranju daske u veče neravnine. Naravno i po završetku budu slike. Pozzz..

ir6ioy.jpg
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Gdje kod nas nabaviti ovakve poluge i po kojoj cijeni ako netko zna?:drink:
 

Prilozi

  • poluge.jpg
    poluge.jpg
    39 KB · Pregleda: 1,419
  • poluge1.jpg
    poluge1.jpg
    27.1 KB · Pregleda: 580

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Pozdrav, imam jedno pitanje vezano za glavu volana od MB 123.

Naime, kod mene je spoj volana i zadnjeg dijela traktora riješen na ovaj način, odnosno ruka je postavljena gore,
a ne dole (vidi se na slici).

Dali bi u tom slučaju glava volana mogla raditi bez inverzije?

Hvala na odgovorima

Pozdrav
 

Prilozi

  • 20140112_154541.jpg
    20140112_154541.jpg
    38.9 KB · Pregleda: 296

foraze

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
18
tokom sledece sedmice nameravam da rastavim menjač jer mi nakon više od 30 godina izbacuje iz 3 brzine a ponekad i iz 2, imam lufta kod ručica verovatno istrošen i ključ,nosač ključa a ostalo videćemo kroz koji dan. uglavnom sledi generalna opravka menjača. biće i slika,samo sa postavljanjem moram da pričekam za pomoć. radi se o tipu tv 418.
 

foraze

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
18
pregledao sam tu je ok medjutim klimaju se ručice na osovini tj. nosaču ručica,napred-nazad
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Pozdrav Forumasi evo da nam tema malo ozivi

Mladji brat vuce drva dok ja snimam :eek::
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=oXB30gMJau8&feature=youtu.be[/YT]

Takodje mladji brat ore dok ja snimam :eek::
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=elwkCG6N59w[/YT]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh