• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki,

što je bolje: PE-18 i prikolica posebno ili PE-18 staviti na pola pa staviti pogonsku prikolicu?

Pretpostavljam ovo drugo, ali me zanima kako je voziti to čudo, kako se ponaša na terenu, jel je još teži na volanu, nosivost samog traktorina i te pogonske prikolice itd....

Naime, nabavljam prikolicu za dotičnog, a imam priliku pogodno kupiti pogonsku prikolicu oriđinale....
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nosivost manja? mislim da ne, pogonska sigurno nosi jednu tonu bez problema dok vući jednu tonu na običnoj iza sebe predstavlja problem.....

A neznam kak je to voziti, da li je teško skretati itd. jer sad skrećem više sa zadnjim krajem nego s prvim kad je tomo klasično složen, a kako bi s prikolicom?

Mislim problem je da nema puža volana...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Lakši je za voziti, nosilnost je ista, koliko možeš natovarit da izdrži prikolica, bolje čupa, (težina prikolice je na pogonskim od prikolice) samo moraš uskladiti brzine na traktoru i na prikolici.:icon_e_wink:
20374470.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tomo je na redu za još jedan priključak kojeg polako slažem i upasujem.Izkoristit ču ruku za utovar drva i doradio za bušilicu ali stime da se može skinut.Na sliki je samo tak privremeno dok gledam i probavam kak složit da bu šljakalo.:icon_thumright:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Lakši je za voziti, nosilnost je ista, koliko možeš natovarit da izdrži prikolica, bolje čupa, (težina prikolice je na pogonskim od prikolice) samo moraš uskladiti brzine na traktoru i na prikolici.:icon_e_wink:

E to usklađenje brzina mi nikako nejde.... a mora iti... :)

Abath, napraviti ćeš sve priključke, a na kraju slijedi izrada traktora, a tomo kak drži visoko cijenu u prodaju....:icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Tomo je na redu za još jedan priključak kojeg polako slažem i upasujem.Izkoristit ču ruku za utovar drva i doradio za bušilicu ali stime da se može skinut.Na sliki je samo tak privremeno dok gledam i probavam kak složit da bu šljakalo.:icon_thumright:

Lijepo, lijepo, ti pravo koristiš vrijeme, praveći razna pomagala, a na kraju se sve može lijepo i prodati i zaraditi svaka čast.:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
abarth svaka čast sve ti je ko lampa tomo ti je super a i ovi silni priključci.Veliki pozdrav i za druge ponosne vlasnike TV,ljudi hočeli ove godine biti ikako snjega:frown:
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
Poštovani forumaši puno sreće u novoj godini. nisam se dugo javljao a sada je u planu izrada servo volana na mojem tv732. dijelovi na slici su od mbw serija 5 i sve plaćeno 50 eura.
molim vase savjete oko postavke pumpe nosača za glavu i slicno. nadam se da će ovo da funkcioniše.. Lp


da li se pumpa postavlja na isto mjesto kao da je od mb123 msm zbog smijera okretanja
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Da li netko možda zna kako izvaditi košuljicu valjkastog ležaja iz kućišta reduktora freze? Da li postoji nekakov alat za to i kako izgleda?
 

Prilozi

  • DSC00129.jpg
    DSC00129.jpg
    21.9 KB · Pregleda: 226
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,474
Nema potrebe, var stisne košuljicu i samo ju nečim povučeš van dok je još vruča.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je var vuče logika mi govori da treba čekati da se ohladi jer se sve na toplini širi osim one stvari u sauni .

vaš velečasni
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh