• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ventil je otvoren i moguč je slobodan pomak klipnjače u cilindru u oba smera.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Plivajući hod=recimo freza za tomom prati svaku grbinu, spušta se diže prema terenu, u suprotnom bi stajala u jednom položaju.
Nebi ti preporučio razvodnik brez plivajućeg hoda. (ako je samo jedan) (Mislim da se to zove neutralni položaj)
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Zna li neko da li bi se moglo ugraditi sjediste od auta na Tomu 420, ako neko zna sto o tome molio bih da mi malo objasni :icon_mrgreen:
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
aha tako sam i mislio al nisam bio siguran pa sam htjeo da se uvjerim jeli to to... znaci ipak da ovaj ne kupujem dali ko zna gjde ima u bih neki polovan od tome ili da je kako vi kazete plivajuci :)
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Vidim da se vec vodila rasprava o kratkim kardanima, polugama i tako to,,,

buduci da imam u planu gotovo sve prikljucke kupovati ili prilagođavati kopcanju u tri tocke zanima me
kolika bi trebala biti duzina poluga koje podize hidroulik?
ako mjerimo iz sadasnjih tocaka kopcanja,,,

poluge imam namjeru kupiti i skinuti sa jednog rashodocanog IMT 533 te ih prikratiti s tim da oba oka ostanu kako bi se na njima prikljucci mogli gibati,,,
vidio sam da je davno GROF djelio one nastavke pa ako netko ima mjere bio bih zahvalan,,,
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Plivajući hod=recimo freza za tomom prati svaku grbinu, spušta se diže prema terenu, u suprotnom bi stajala u jednom položaju.
Nebi ti preporučio razvodnik brez plivajućeg hoda. (ako je samo jedan)

hmm,, malo bih ja ovo ipak preformulirao ,,,,
da krenem od zadnje teze ,, u suprotnom bi stajala u jednom položaju. na tomi se to nikada ne može dogoditi jer nema dvoradni cilindar i podizati se uvjek može samostalno , pod utjecajem neke sile , npr plug u oranju , freza u radu , ili sam prevoz nekog priključka ako ga nismo podigli do kraja a vozimo se po neravnom terenu , normalno on će poskakivati
u suprotnom bi stajala u jednom položaju a to ujedno znači radila bi i spuštala se samo onoliko koliko bi je mi na ventilu popustili ,,, dolje više ne bi išla sama ali gore bi se i dalje nadizala ,,,
sve u svemu dosta neprktičan ventil za ove traktore :(mm):
 

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
viewer.php
[/URL][/IMG]

mjenjam ovaj zupčanik ali taj drugi koji trebam kupiti ima kraće zube za 3 mm kako sam nacrtao inače je sve drugo isto dali je to od malog tome i dali bi ti kraći zubi mogli izdrzati ta naprezanja na velikom tomi ova je slika sa neta na mom su zubi poderani pa ga zato mjenjam.
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
znam da je preskup u zlatnom polju. i isto tako znam da je rizicno kupovati takve polovne stvari ali pricao sam sa covjekom koji prodaje onaj prvi razvodnik i kaze da ima rok 3 dana za povrat novca znaci ne gubim nista kad bi probao namjestiti i njega, a sto se tice toga sto je malo nepraktican kako kaze arno ne predstavlja mi veliki problem. recemo ja bi morao drzati rucicu sve dok mi plug nebi usao koliko treba u zemlju a to mi bas i nije neki problem. al u svakom slucaju vjerovatno cu njega uzeti i namontirati i ispitati pa ako nebude radilo vracam ga.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
Vidim da se vec vodila rasprava o kratkim kardanima, polugama i tako to,,,

buduci da imam u planu gotovo sve prikljucke kupovati ili prilagođavati kopcanju u tri tocke zanima me
kolika bi trebala biti duzina poluga koje podize hidroulik?
ako mjerimo iz sadasnjih tocaka kopcanja,,,

poluge imam namjeru kupiti i skinuti sa jednog rashodocanog IMT 533 te ih prikratiti s tim da oba oka ostanu kako bi se na njima prikljucci mogli gibati,,,
vidio sam da je davno GROF djelio one nastavke pa ako netko ima mjere bio bih zahvalan,,,
imam ja poluge ako ti trebaju od tv 826 crne boje i od 700serije pa akoti stimaju javise u pp

mrki ima covjek kod gracanice taj dio jamu prodo nedavno pa ako hoces mogu ti dati njegov broj pase cuj snjim a onti i popravlja tv a mozda moze i tvoj razvodnik popraviti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Mrki kratko i jasno, ja kao ja, nemogu zamisliti kako bi radila grtalica snijega, obrtač sijena i drugi priključci brez ventila sa neutralnim položajem (plivajući), ako koji forumaš ima takvo iskustvo nek se javi.:drink:Neplivajući ventili su jeftiniji 30%:icon_sad:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Bobič-evo mere i sliku koja je posuđena od člana BATEK.Poluge od serije 800 mislim dabi bile idealne za malog tomu od 700 bi bile preduge.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobič-evo mere i sliku koja je posuđena od člana BATEK.Poluge od serije 800 mislim dabi bile idealne za malog tomu od 700 bi bile preduge.

Abarth zahvale i tebi i BATEK-u za sliku sa mjerama,,,
Odmah idu u arhivu,,,


bobić moze i obje slike imas na forumu

Se izvinjavam, u pretrazi mi nije izbacilo,,,
vidio sam samo post zahvale (ako se ne varam BATEK-a) GROF-u

Stvarno je mnogo toga napisano u ovoj temi o Tomekima i treba se vremena da bi se sve procitalo,
naravno uz sve te aldomase i krstenja prinove,,,

ali procitat cu je sve to, ima u Boga dana,,,


mirko bosanac 1 kaže:
imam ja poluge ako ti trebaju od tv 826 crne boje i od 700serije pa akoti stimaju javise u pp

Jesam,,,
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Mrki kratko i jasno, ja kao ja, nemogu zamisliti kako bi radila grtalica snijega, obrtač sijena i drugi priključci brez ventila sa neutralnim položajem (plivajući), ako koji forumaš ima takvo iskustvo nek se javi.:drink:Neplivajući ventili su jeftiniji 30%:icon_sad:

I mene je to bunilo ranije, šta je plivajući hod?
Taj naš neutralni položaj(kad je ručica gurnuta skroz napred) na TV, nije plivajući hod, nego bi ga ja nazvao slobodan hod!
A plivajući hod je, kad hidraulika sama podiže i spušta oruđe, recimo plug, da bi dubina oranja bila ista tokom oranja! Nepitaj me kako to radi, ali nešto u tom fazonu...drugačije neznam ni da opišem jer smo, ja i hidraulika...dva pojma!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ovako, imam potrebu napisati nekoliko rijeci u vezi ove teme,,,
naime dolazim iz ravnicarkog dijela lijepe nase gdje je Tomica rijetkost, ne da ih nema, ima ali ima ih vrlo malo,,,
nije da se mi nikad nismo susretali sa traktorima ili vozilima ali tomo ima svojih specificnosti (od toga sto je zglobni traktor, sto ima drugaciji sistem mjenjaca, dinamo umjesto alternatora, zracno hlađenje, drugaciju hidrouliku, nacin kopcanja prikljucnih stojeva i alata, kardan koji vrti u obratnu stranu i da sad ne nabrajam dalje) i sad se u vrlo kratkom periodu svi mi novi zelimo adaptirati i prilagoditi sve nekom standardu,,,
jednostavno nemoguce je procitati toliko teksta u jako kratkom periodu i tada dolazi do ovoga da neke stvari vec postoje na forumu ali ih radi igre rijeci nemoguce pronaci sve i odjednom,,,
zato imajte razumijevanja za nas koji se snalazimo sa trazilicama ali i za one koji mozda na momenat mogu djecurliji ukrasti komp ili laptop te procitati nesto korisno,,,

zelim reci, previse je teksta da bi ga se u vrlo kratkom periodu moglo apsorbirati,,,

ako se preskace, misljenja sam da se mnogo toga izgubi a sto bi moglo biti od koristi jer malo je vaznih informacija boldano pa da se samo one iscitaju,,,

stoga imajte razumijevanja,,,
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
I mene je to bunilo ranije, šta je plivajući hod?
Taj naš neutralni položaj(kad je ručica gurnuta skroz napred) na TV, nije plivajući hod, nego bi ga ja nazvao slobodan hod!

E to to,:mur: bem ti Bosanca koji živi 40 godina u SLO, pa nezna ni jedan jezik.:icon_lol: Ovdje kažu (plavajoči) važno je da znamo o čemu je riječ.:icon_lol:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
viewer.php
[/URL][/IMG]



mjenjam ovaj zupčanik ali taj drugi koji trebam kupiti ima kraće zube za 3 mm kako sam nacrtao inače je sve drugo isto dali je to od malog tome i dali bi ti kraći zubi mogli izdrzati ta naprezanja na velikom tomi ova je slika sa neta na mom su zubi poderani pa ga zato mjenjam.

Danas sam se malo raspitao i stvar je ovakva ,,,
nema većih i manjih zuba , postoje dvije vrste zupčanika i to ,,,,, razlika je samo u srednjem zupčaniku
1, srednji zupčanik sa 21 zubom a korist se za P18 ili EX seriju traktora ( isti traktor )
2, srednji zupčanik sa 19 zuba a koristi se za serije 400,500,700,800 i HITNER

Esada ti vidi sa čime raspolažeš :(
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh