• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ko radi u većem nagibu-super. Danas vozio 730-ku, u svakom točku oko 45kg.:icon_wink:
21447410.jpg
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Pozdrav svima zanima me kolika je nosivost hidraulike tome PE 18. Klipa koji podize hidrauliku koliko kilograma odprilike? Hvala
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
A sad ide prica kako sam se ja odlucio za kupovinu Tome. Naime moj rahmetli (pokojni) djed mi je u testamentu ostavio 5 000 KM (2 500eura). A ja posto nisam punoljetan nisam mogao sebi auto kupiti, pa sam znajuci zivotnu zelju mog oca da ima traktor odlucio da ga iznenadim i kupim mu (nama) traktor.

Vrlo lijepo i velikodusno,nesebicno sa tvoje strane :)
Sretna prinova,nek te TV dugo i verno sluzi,ipak sa tomicom samo lagano,nista na silu,on malo uzima a puno daje vjeruj mi, najvaznije opreza nikad dosta sa bilo kojom masinom.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Cccc,,,,

cini se da ovo ulje nikad nije bilo mijenjano,,,

2llj6dt.jpg


naravno unutra se voda smrzla,,,
nije je cak bilo ni puno mozda malo vise od pola litre,,,
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo i moje prikolice koju smo ja i stari sastavili. Duzina prikolice je 3m, tovarni prostor 2m, sirina tovarnog prostora 1.2m sa gumama 1.8m. Prikolica je veoma lagana, osovina je od nekog kombija, ojacana, felge 14 sa 5 sarafa. Za rad sa Tomom treba je jos samo zatvoriti, ali za to ima vremena :icon_mrgreen:
 

Prilozi

  • P300114_1652.jpg
    P300114_1652.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 155

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ko radi u većem nagibu-super. Danas vozio 730-ku, u svakom točku oko 45kg.:icon_wink:
Za to sam čuo i ima svojih prednosti ,,,,:(nerd): samo ne znam što vulkanizeri misle o tome ,, što kada dođe do toga da se guma treba krpati ???? ,,,, možda je i prednost što se odmah vidi gdje je rupa ???? ili bi to vrjedilo samo za gume koje nemaju zračnice ,,, ipak bi se ja lično prvo posavjetovao sa nekim iz struke ,,, a možda i neki forumaši imaju neka iskustva ,,,:(sweat):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Arno- nisam ni ja znao da je to u brdskom svijetu rašireno, taj sastav se sipa u zračnice, brez dođe neka druga mješavina.:icon_scratch:
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
evo gotov frezer mislim da klizaci netrebaju a lako cu ih dodati ako zatreba.






 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
evo gotov frezer mislim da klizaci netrebaju a lako cu ih dodati ako zatreba.


ako ti nebude išla dovoljno duboko makni ovaj nož na sredini ispod reduktora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
evo gotov frezer mislim da klizaci netrebaju a lako cu ih dodati ako zatreba.
Bravo Majstore :(bow):Klizače stavi obavezno, vidim poluspiralu, super.:icon_razz:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Mikser čini mi se da je za kardan mali razmak među frezom i TVom.Kod podizanja če doč do prevelikog kuta kardanskog zgloba.Kad bi ovaj nastavak na TVeu bio krači i freza još malo udaljena bilo bi puno bolje.Zglob kardana podnosi vrtnju do 35 stepena uklona i mene je taj lom zgloba malo je.al kod izrade bušilice.Sečam se da je i joekiki imo isto malo problema na frezi baš zbog kardana-kratak.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Neznam kakav je raspon, moglo bi biti problema sa rastavljanjem kardana.:icon_eyes:
 

foraze

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
18
Ovaj forum pratim vec najmanje 2 godine,iako sam postao član samo odnedavno. Čitajući dobio sam elena i pristupio sam popravci menjača jer sam u zadnje vreme imnao problem izbacivanja iz brzine.Kada sam rastavio menjač, imao sam šta da vidim,od ležajeva do same ručice.Osovina ručice u manjku za 0,5 mm,rupa na kraju osovine u plusu za 0,3 mm, rupa za kuglicu na ručici proširenau prečniku za 4,2 mm‚-ovalna,Za divno čudo ključ jedva oštećen, ali sam ga ipak zamenuo zajedno sa nosačem ključa.Nakon zamena odnosno opravki i sastavljanja -probna vožnja-sve funkcioniše kao novo,prosto neverovatno jer sam već navikao na klimave komande menjača. Sada sam započeo opravku kočnica koje ne pamtim kada sam zadnji put kioristio jer jednostavno sve je ovde ravno kao tepsija.
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
dali bi ovaj razvodnik mogao na tomu vinkovica na onu pumpu sto je u rezervoaru, htjeo bi da napravim nesto kao clan foruma BATEK jer mislim da mi je razvodnik otisao sta god sam uradio opet pusta prikljucke nece da ih drzi u zraku

da napomenem da nemam nikakvih informacija o razvodniku

http://www.pik.ba/artikal/7024936/prekidac-hidraulike/

ako neko zna i ako moze neka napise koliko je bari pumpa u tome i koji protok ulja treba bit u pumpi i razvodniku. i tako te informacije.
lijep pozdrav
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ovaj razvodnik verovatno nema plivajuči hod koji treba za oranje i slično.Ak bi ga nabavio bi se ga dalo ugradit samo bi moro podesit sigurnosni ventil na 120 bara koliko imaju TVei do serije 800.
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
znaci u svakom slucaju bi mogao taj razvodnik. a bil mi mogao malo pojasniti sta ti znaci plivajuci hod to mi je malo nejasno
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh