• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

foraze

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
18
viewer.php
[/URL][/IMG]
.

ja ne bi stavljao takav zupčanik jer najverovatnije nećeš moći da našteluješ menjač tj. ručicu menjača, a prilikom uzubljivanja imaće lufta,zupčanici će trpeti udarce.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
vjerojatno je najskuplja varijanta ali kad je situacija takva kakva je možda bi bilo najbolje otić do tokara dobrog da on napravi po mjeri i gotovo?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ovde ima nesto o plivujucu hidrauliku
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=W39my-7-xZU[/YT]
:icon_scratch:
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pozdrav forumasi, imam jedan problem. Danas kada sam stavljo ram i blatobrane vidio sam da mi je jedan od 4 sarafa zalomljen, ali nije sa vrha zalomljen nego unutra. Pa ako ima neko kakvu ideju kako to izvadit da mi kaze?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Izbušiš ga i pročistiš navoj.
Samo ga dobro u centar po kirnaj i drži jezik ravno kad bušiš
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Borer i bušilicu u ruke i izbušiti ga,ali prvo idi sa manjim pa postepeno sa većim,ali pazi da ne oštetiš navoj.
E da ti je još i lijevi borer,možda bi ga otšerafil sa njime.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Izbušiš ga i pročistiš navoj.
Samo ga dobro u centar po kirnaj i drži jezik ravno kad bušiš

Možda je jednostavnije izbušiti manju rupu u zatrgnutom vijku , naoštriti staru trokutastu turpiju , nabiti u rupu i polako izvrtati ,,, u koliko se ne može doći do ivlakaća ,,,, bušenje do navoja zadnja opcija :(sweat):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Prvo udari kirnerom da ti ne baci borer u stranu.I obavezno prvo manjim borerom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Možda je jednostavnije izbušiti manju rupu u zatrgnutom vijku , naoštriti staru trokutastu turpiju , nabiti u rupu i polako izvrtati ,,, u koliko se ne može doći do ivlakaća ,,,, bušenje do navoja zadnja opcija :(sweat):
Šaraf je najvjerojatnije pukel zato jer je hrđav, ako je tak kad ti unutra pukne taj komadič turpije ili izvlakača
1347536052.gif


Inače se takvi slomljeni vijci uspješno vade zagrijavanjem, ako se dobro sječam, taj vijak je bušen skroz preko na drugu stranu pa je mošda na drugoj strani malo vani, a ako nije postoji mogučnost ugradnje matice sa druge strane ako se fula u bušenju
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Ili probati s druge strane bušiti,ili staviti prvi veći navoj.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ja obično nabijem u rupu torxov nastavak za gedore i polako mrdam dok ne popusti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nemoj u rupu ništa nabijati, tako ti svega.
Ko bu to tvrdo i s čim zbušil van ako ti pukne unutra?
Forumaši ti nebudu došli upomoč
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Probat cu ovo sto je Arno napisao, ali cu napraskat sa WD sprejem pa onda, a ako nemogne onda cu uzet nareznicu.
probaj sa UK uljem za kočnice.
Ja obično nabijem u rupu torxov nastavak za gedore i polako mrdam dok ne popusti.

Džabe,prekrhki su,lako pucaju,isprobano na poslu.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Šaraf je najvjerojatnije pukel zato jer je hrđav, ako je tak kad ti unutra pukne taj komadič turpije ili izvlakača
1347536052.gif


Inače se takvi slomljeni vijci uspješno vade zagrijavanjem, ako se dobro sječam, taj vijak je bušen skroz preko na drugu stranu pa je mošda na drugoj strani malo vani, a ako nije postoji mogučnost ugradnje matice sa druge strane ako se fula u bušenju

i sa time se slažem u potpunosti , ali i dodajem ... šarafi nekada puknu i od pretezanja , ali se u nekom slučajevima dadu izviti kada puknu i skoro sa prstima ,,,, razlikuje se slučaj do slučaja to svi znamo ... ali čovjeku trebaju ideje a za to smo mi tu , nešto će valjda upaliti ,,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Slažem se Arno s tobom, ali ako on nema ideju kak bi uopče to izvadil i pita ovdje na forumu, siguran sam da bu mu to kaj bu unutra nagural puklo ako ne krene od prve i onda bu nekome ko bu to moral vaditi van još više zakompliciral.

Ja bi mogel sad pisati da je dovoljno takav šaraf izlupati nečim, pa ga malo izlupati izvana sa strane po tom nosaču uzt istovremeno forhaltanje ili da se taj nosač dtugom stranom nasloni na tvrdo ........... siguran sam da bi pustil i bez grijanja i da bi ga kirnerom odšarafil, ali ja neznam kak da ja to preko foruma njemu objasnim
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
......
Ja bi mogel sad pisati da je dovoljno takav šaraf izlupati nečim, pa ga malo izlupati izvana sa strane po tom nosaču uzt istovremeno forhaltanje ili da se taj nosač dtugom stranom nasloni na tvrdo ........... siguran sam da bi pustil i bez grijanja i da bi ga kirnerom odšarafil, ali ja neznam kak da ja to preko foruma njemu objasnim
istina i Bog :(y):
pretpostavljam da se radi o gornjim brezonima, sumnjam da bi mu šta falilo da zašarafi samo tri ako onaj četvrti ne bude poslušan
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh