• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
nem pojma samo pogon sam naso,unutra je kao nov zupčanici se nepoznaju se da su radili.
ostalo sve stavljam nanovo.dal nije rapid po kacenju mi lici.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pozdrav. Zanima me kako se pere tomo, smije li se prati motor sa masinom za pranje, i smije li se se farbati motor, sta se treba zastiti ako treba?
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
pa najbolje bi ti bilo ako hoćeš da ti bude čist uzet (sad ne znam kako se zove) tekućinu za odstranjivanje masti.to ti ispere sve.staviš i pustiš jedno 10-15 minuta i sa vodom ispereš.a dal se ne smije sa miniwashem po meni ja mislim da nema razloga zašto se ne bi smjelo? samo čuj moraš pazit na akumulator, žice (pogotovo to dvoje+spojevi), ako ti propušta čep od rezervoara da ti ne bi voda ušla unutra da ti ne uđe voda u usis.drugo nema šta jer je sve ostalo hermetički zatvoreno.jedino ti možda remen bude malo klizio dok ga budeš palio ako je još mokro mada sumnjam.
u principu se može prat bez beda samo moraš pazit na te sitnice :smile:
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Tomek napokon stigao,,,
sutra testiramo, sankanje po selu ciijeli dan,,,
gratis voznja za sve koji se nalaze u blizini, kuhano vino i kokice se podrazumijevaju pod obavezni dodatak,,,

axk5xd.jpg

Dobar tomo neka te dugo sluzi i moj je isti takav dobra je to serija.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo nekoliko slika mog tome. Rastavljen je jer nije mogao citav stati u kombi pa smo skinuli neke dijelove, a mene mrzi da ga sastavljam jer znam da cu za 2-3 dana ga farbati. A ovo sto je prljav to je prijasnji vlasnik radio sa njim.
 

Prilozi

  • P280114_1341.jpg
    P280114_1341.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 284
  • P280114_1341[01].jpg
    P280114_1341[01].jpg
    39.9 KB · Pregleda: 339
  • P280114_1341[02].jpg
    P280114_1341[02].jpg
    33.1 KB · Pregleda: 229
  • P280114_1347.jpg
    P280114_1347.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 243

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Evo danas isproban cilindar i isprobano.Za sad ide jako dobro ima još par sitnica za doraditi prije farbanja ali to će još malo čekati.Bilo jako velikih problema oko spojke za crijevo hidraulike.Nisam znao da su to stariji standardi i ništa nije odgovaralo pa smo morali mjenjati i ženski priključak.Sad se još na proljeće trebat i mjenjati zadnje crijevo za hidrauliku i staviti novi priključak.
25u1vs3.jpg

wwal54.jpg

6zxwz9.jpg
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Dobar tomo neka te dugo sluzi i moj je isti takav dobra je to serija.

Hvala Darko na lijepim zeljama,,,

Nista danas od sanjkanja,,,
danas sam Marfiju poslao e-mail sa upozorenjem da se ni ne pokusava zajebavati,,,
nije neki veliki problem i moze se vrlo brzo rijesiti,,,
izgleda da su se decki malo previse poigrali sa minivasem kad su ga sređivali za prodaju pa sad to dolazi na naplatu,,,
vjerujem sa su s gornje strane preko semeringa natjerali vodu u kuciste volana i sad se to smrzlo,,,
motanje ide u lijevu stranu do kraja i sve do sredine a u desnu stranu spana, ne pusti,,,
sutra ce se u garage napraviti malo mjesta, nakuriti furuna, a onda ce se uz pomoc tople vode pokusati to odblokirati pa onda u garage ( citaj garažu, radionu),,,

usput malo bacio i primjetio da na indikatoru pritiska ulja nema zice,,,

sutra cemo u detaljnije istrazivanje,,, bez Marfija, naravno,,,

Bi li mogla postojati jos koja opcija kod ovog problema, ono cisto da se ne iznenadim???
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Vjerojatno je smrzlo, našto i sam sumnjaš prvo to vidi, pa ako ne bude onda istraživaj dalje. Ako imaš struju blizu upali fen, grijalicu, ili plinsku lampu i sl. zagrij kućište volana, i cijev volana možda popusti.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
U garaži kad se otopi odvrni čep i ispusti svo ulje i vodu iz volana.Pusti neko vreme da sve iskapa i natoči drugo.To se nakupilo sa godinama,verovatno je ponekad bio i na kiši nije jedini i drugi su imali slične problemčiče.:icon_wink:
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
E drugari da li moze tomo 420 imati 20 ks? Pitao sam prijasnjeg vlasnika da nema slucajno 18 ks, kaze on nema 18 jaci je. Pa sam sad zbunjen. :=-:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Tomo Vinković...nepevaziđen za rad u šumi...:icon_rofl:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=PqNLNJfC0cE[/YT]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=nUentAb-VqQ[/YT]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=_qRONor-ND8[/YT]
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Pohvale za TV, ali u ovom slučaju da mu nije bilo onog audija: Icon_scratch: s onakvom prikolicom onakve konstrukcije, nebi daleko stigao. Teret na prikolici rastereti traktor, i vidiš traktor nemože pomaknuti smjesta. Ali rekao sam pohvale za TV, to je do prikolice. :icon_thumright:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
U garaži kad se otopi odvrni čep i ispusti svo ulje i vodu iz volana......
koji čep?
E drugari da li moze tomo 420 imati 20 ks? Pitao sam prijasnjeg vlasnika da nema slucajno 18 ks, kaze on nema 18 jaci je. Pa sam sad zbunjen. :=-:
ma to se gov*o u njemu napuhalo a on misli srce; rekli bi stari
nema ni 18 ni 20.....ustvari zavisi kako ko postavi kriterije i mjeri
ne brini se ti bilo 10, 18, 20 ili 25 ima dovoljno

A kaze vlasnik 18 fi 98, a 20 ka 100. A ja mu budala povjerovo :mad::
možda i njemu neko lupio pa tako i on tebi prenio....
motor LDA 100 ->promjer 100 hod 90 mm - TV418, TV419, TV420......
motor LDA 820 ->promjer 102 hod 100 mm - TV522, TV523, TV821.....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh