• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
@Teskar,to je istina,ali moze se i u tome ici u susret
Recimo ovako,prodje se drljacom i TV samo prati liniju...i naravno bice dobro posejano :)
Nisam na to mislio. Lako je održavati pravac na potpuno ravnom terenu. No kad ti teren visi bočno (bočni nagib), to postaje umjetnost. Recimo da siješ slijeva nadesno i malo se previše približiš posijanom redu. Okreneš volan udesno i sijačica ti naglo skrene udesno praveći luk. Izravnaš traktor na popravljenoj poziciji, a sijačica se baca ulijevo. Umjetničko djelo :icon_weed: !
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Zna li neko skida li se ovo kad se stavlja alternator?
h6t6.jpg
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Nisam na to mislio. Lako je održavati pravac na potpuno ravnom terenu. No kad ti teren visi bočno (bočni nagib)....

Slazem se,to istina,al recimo sa moje strane,da mi se to desi ako sejem kukuruz ili pasulj,grasak...nebitno uglavnom takav "luk" bih ispravio kad prsacim ili okopavam kukuruz. Ipak moje misljenje da najbolje vucene sejalice za tomu(kad je bocni nagib)
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
.....Važno da to funkcionira kak treba i da ima dovoljno hoda levo-desno.:icon_wink:

I šta je pjesnik htio da kaže.Pokaži i ti svoj uradak kvalitetno složenog hidro volana.Ak imate doma servis za TVe to ne bi morao biti problem,kod nas to slaže amateri.:icon_pray:

Još uvijek ne razumiješ pjesničke stihove?
Šta ću jadan kad se ne umijem hvalit i postavljat slike svakog vijka koji zavrnem, i šta ću što sam rođen i živim tu gdje jesam, trudim se nebi li nešto naučio i uradio ali uzalud, postoje tamo negdje amateri koji s pola snage rade stvari za koje se ja naprežem iz petnih žila.

a gdje su ekscentri..nije valjda ovo na prednjih kotačima ?
ekscentri su gdje su i bili, čitav sklop je nazad gdje je tvornički montiran........bilo kako bilo, očekivao sam puno više ali sam se razočarao.....još jedna škola skupo plaćena
.....Danas smo pomaknuli haubu naprijed jer se nije uklapala pravilno. :icon_weed:
probali ste podizati tablu s instrumentima?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
evo danas sam isao da kupim sijacicu za tomu odlucio sam se za ovu, po meni jako dobra i sasvim je malo radila, ja sam je platio 128 eura s obzirom da jos nigdje nije njena farba skinuta

Nešto mi poznata.:icon_pai:
19615356.jpg
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Da li tko zna gdje ima za kupiti sjetvene ploče i izbacivači sjemena za ovu sijačicu?
To je inače sijačica rađena za kultivator IMT.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Za oltovu sam rekao da je dobra za kukuruz, za ovu moraš napravit nove šablone.
20727027.jpg

20775664.jpg

I 3T priklop.
20706490.jpg
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
EDOSOKO nismo probali skidati, mozda se mogla pomaknuti, ali gotovo je sad.

Teskar ne znam da li je ispravan, ne znam cime da ga isprobam pa vidim.
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
što ne svrati u Soko u prolazu? :(:
motor s ovog skršenog traktora je odličan

ma konto sam ja al mi nije naumpalo da si iz sokola znam da si mi jednom govorio ako bi me put naveo prema srebreniku da svratim do tebe, tako da sam mislio da si iz srebrenika. uopste mi nije ovo palo na um EDO "SOKO" :s:

a sto se tice motora na tom traktoru menisecini da covjek rece da je motor 21 ks
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Da li tko zna gdje ima za kupiti sjetvene ploče i izbacivači sjemena za ovu sijačicu?
To je inače sijačica rađena za kultivator IMT.
To je radio imt-eov our u raznju,skoro je pa nemoguce naci ove ploce,vidjo sam dosta ovakih sejacica po vasarima,ali nide ploce za njih,jedino ako neko oce da proda rezervne
 

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
pozdrav forumaši
auspuh kod mene na 821 89.g.još tvornički
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Trebam obaviti popravku sredine na TV 523. Zanima me, dali netko ima fotke razstavljene sredine i kako je popravak napravljen - čitaj preporuke za popravak. Naime, traktor ima najviše lufta na gornjem bolcnu, Može i na privatnoj poruci.
Hvala unapred.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh