• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
E

eichertrack

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma prijatelju moj bio sam u tvornici Prima i u Hitneru a mislim da je i AGT ista stvar, oni su nastavili raditi traktore koji su ubiti konstrukcijska kopija(licenca) pasqalia iz 70-tih, godina.
Garantiram da u mjenjaču i getribi nije ništa promjenjeno već 40 god s tim da su motori nekada bili 18 ks a sada stavljaju do 40 ks.
meni ga je servisirao mehaničar koji je radio u tomi vinkoviću i sam kaže da je to traktorčić za malo posla a rezervni djelovi koje danas proizvode su vrlo nekvalitetni,i loši tako da sam se ja jako razočarao s njim.
Jedino što je na tomi dobro to je motor (svi osim slavije 26ks) a to je kupljeno od lombardinija
 
G

gasparovic

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

eichertrack

Čitam tvoj post i nemogu a da se ne složim s firemanpeter-om.
Kod nas u dvorištu je tv 523 sa španjolskim motorom već 20 godina i većih problema nije bilo.
Isto tako u okolici ima tomica cijelo čudo i nitko ama baš nitko ne mijenja zupčanike kardana svake godine a baš ovaj moj je zaradio penziju na frezi a tu je moj prijatelj i susjed Grof da to potvrdi
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

danas bio na selu i odma u garazu i popravka tome,ovaj put zamjena gume

40819142.jpg


a kad sma skinu gumu odlucio sam da skunem i filter koji ru stoji vec 25godina,nikad skidan

51032166.jpg


79658480.jpg


51849258.jpg


toliko je bio prljav i zacepljen da ni sam neznam kako je radio uopste,e sad mi neko kaze da je tomo sranje,pa kad je radio zadnih 25god sa onakim filterom onda sta reci,
uzecu nosac filter od golfa sa holenderima i to prikacit na nosac,i tak ocu rjesit laksu kupovinu filtera,ovd kod nas je to nesto skupo ako ne i 50 eura

firemanpeter
snimit cu film dok zavrsim traktor pa ce te moc prokomentarisati moj traktor
i da u vezi noznog gasa,odusto sam od njega,bas dansa sam prob tomu vinkovica sa noznim gasom,i nije bas kako sam ga zamisljo,na makadamu ga nemozes regulisat jer te traktor stalno trese



stavljaj slike na forum da se odmah vide!
zbalija
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!

Opet budu neki govorili kako TV traktori ne valjaju ništa, da
se samo kvare i da je to kup željeza i sl..,
Ali nitko ne želi reći kako se je odnosio prema njemu!

matrix ti nešto puno radiš na izboljšanjima na TV,
ali i brzo od toga odustaješ....

Bok i čitamo se….
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ex kad bih ja samo imo vremena za te stvari....
ja bih mnoga izboljsanja napravio na svom tomici,ali ali kad vidim kako to funkcjonise u stvarnosti i da ima nedostatke brzo se pokolebam i odustanem od toga,ali kroz neko vrijem to isto ugradim pa vidjecemo
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

eichertrack kaže:
Ma prijatelju moj bio sam u tvornici Prima i u Hitneru a mislim da je i AGT ista stvar, oni su nastavili raditi traktore koji su ubiti konstrukcijska kopija(licenca) pasqalia iz 70-tih, godina.
Garantiram da u mjenjaču i getribi nije ništa promjenjeno već 40 god s tim da su motori nekada bili 18 ks a sada stavljaju do 40 ks.
meni ga je servisirao mehaničar koji je radio u tomi vinkoviću i sam kaže da je to traktorčić za malo posla a rezervni djelovi koje danas proizvode su vrlo nekvalitetni,i loši tako da sam se ja jako razočarao s njim.
Jedino što je na tomi dobro to je motor (svi osim slavije 26ks) a to je kupljeno od lombardinija

Prijatelju eichertrack
Mislim da si me krivo razumijo. Ne kažem ja da je TV savršetak tehnike, istina je i to da se mjenjač i ostale getribe nisu puno promjenile, bilo je nekih manjih izboljšanja. Ipak je moj TV star 28 godina i za to doba nije loše izmišljen, bilo ko ga izmislijo. Za današnje vreme trebali su izmisliti nešto bolje. Inače ja samo kažem da nije pošteno usporedit traktore večih i manjih buđeta, večih i manjih veličina, težina, snage...
Što se tiče AGT, ima jedan model koji je napravljen po uzoru TV (po cjeni naj jeftiniji), a imaju i 3 modela drugačijih sa menjačima 12 brzina+ 12 rikverc, 8 brzina+ 4 rikverc i hidrostatski. Hoču da ti kažem da imaju napredak u firmi i da nije sve na sistemu TV, tako da to nije "ista stvar".
Isto tako sam te samo htijo podsetit šta če bit ako ti zatreba neki dio za tvoj Eicher, za kojeg ti vjerujem da je inače dobar. Za TV se dobije djelove i nisu pretjerali sa cjenom kako je puno puta kod traktora.
Nemoj me krivo razumit da ti hoču promjenit mišljenje ili da se ja ljutim ako ti nevoliš Tomu. Meni on odgovara za moje potrebe a to je hobi varijanta. ;)

Matrix
Prvo hvala za slike, nadam se da če ih biti još. Kažeš da si isprobao nožni gas i da nevalja jer se traktor trese pa se nemože regulisati. Ako je tako onda je loše napravljen jer kod mene nema tih problema i radi savršeno. Da sam izbjegaotaj problem, stavijo sam neki dodatni feder koji napravi gas kompaktniji. Hoču reči da je onda taj koji si probao premekan, mlahav i predloži vlastniku to rješenje. Moram ti još reči da nemoj odmah zbog nekih manjih problemčiča odustat (kao uobično) od gradnje nego počni sa radovima. A vidim dobijo si nešto volje za održavanje traktora pa ču te sad pohvalit i samo tako napred :D
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo jedan video mog buraza kad je vozio na njivu prošlu jesen...

[youtube:1b4om10f]VSO0fiis28w[/youtube:1b4om10f]
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Gde si Marko?...lako ćemo snimiti DVD,,,stavim kameru na stub od vinograda,,,i ima da snima celo oranje...neće ni imati baterije dovoljno, kako ovo malo govance od traktora sporo ore, po rečima - entertraka,,,ili ti već neznam kako se zove kolega! Nek si se ti druže otarasio maloga Tome...nije to za tebe,,,kad menjaš zubčanike dvaput godišnje...a ovi u fabrici nisu menjali ništa oko menjača 40 godina! :lol:
Živ ti meni bio,,,i nek te taj tvoj enter služi 100 godina...
Bolji su ovi kratki klipovi,,,pa nek ih je samo što više, i više...pa ćemo jednom skupiti dovoljno materijala za film... :D
Kolega matrix - pa neznam zašto oćeš da baciš nosač filtera nafte? Kad sam uložak nije skup! Kod nas je 0,5eura...a kad sam bio na sajmu 3 komada za 1euro! bagatela...
A što se tiče nožnog gasa...hmmm ...dobro dođe kad snimaš sam video klip,,,nema se dovoljno ruke za sve,,, drži kameru, volan, i još daj gasa rukom...kao hobotnica :lol:
Nije on namenjen da non stop teraš na nožni gas...nego kad se podesi ručni gas na željeni nivo...po potrebi mu dodaš ako treba nogom u nekim slučajevima, kad mu treba još gasa! I glupo bi bilo, po nekim ekstremnim terenima održavati nogom određeni gas...nije to auto da ide mirno po putu...
bezimeni - Leo je Car... :D
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ej, joekiki, leo je ko dijete kad je na traktoru, uživa dok vozi... ja nekad brišem blato sa čizama od traktor, on tad vadi krpu iz džepa i briše to...pa ja čitavu zimu držim auto vani jer ne da da traktor ostaje napolju... :blackeye
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pa tebi je onda lako...kažeš mu gde? kad? šta?...i on ode i uradi...kad čovek voli da tera Tomicu... :lol:
Čudo od deteta... :lol: vrednog li čoveka...nema šta! Kako ja nemam takvog jednog uz sebe...eeejjjjjj,,, dobro bi mi došoooo......
Pozzz Joe! :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bezimeni
Ja sam več sve tvoje snimke prečekirao :lol: pre neko vreme. Jer sam radoznalac. Imaš ih nekoliko, sve za 5!! :D Samo ti još napravi.

Joe
Ova ti je vrhunska: "Nije Toma za tebe, ti mjenjaš zupčanike dva put godišnje a ovi u fabrici nisu menjali ništa oko menjača 40 godina!" :lol: :lol: :lol:
Pa ti si pravi umjetnik, uvijek me nasmiješ. :lol:

A neznam zašto Matrix mjenja kučište filtra. Nije filter taknul 20 godina a sad ne samo filter da mjenja nego i kučište.
Možda zbog toga da se od sad to malo lakše promjeni jer od Golfa samo odvrneš kompletan filter i zavrneš drugi. Ovog trebaš rastavit i sastavit onda nazad.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Ova ti je vrhunska: "Nije Toma za tebe, ti mjenjaš zupčanike dva put godišnje a ovi u fabrici nisu menjali ništa oko menjača 40 godina!" :lol: :lol: :lol:
Hehehehe....pa šta da kažem drugo???...nešto nevalja, ili vozač ili traktor???...al ajd da kažemo, da traktor nije dobar!
Malo mi je to glupo rezonovanje, za čoveka što mu je toma odrađivao, nikako i bedno, jadno, užasno poslove u vinogradu zadnjih godina,,,pa sad je sranje od traktora...

Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ






... dragi moji forumaši!., moj narode!., evo našal dvi lipe slikice od traktora toma i freze našega dragoga i nadasve vridnoga forumaša Bagudine!., prijatelja moga!., pa odlučil tu lipotu i divotu podilit sa svimi nami!., svakako uz moj mali komentar na ovu slikicu freze!., dugo se čekalo na vu i ovakovu frezu, puno je plaćena, freza je nešto izmedju velike i male orginalne freze nekadašnje tvornice "tomo vinković"., a kako bi rekal naš dragi forumaš; firemanpetar!., napravljena su velika "izboljšanja" na ovoj sadašnjoj frezici sa slikice., o čemu se ustvari dela., freza je jednako teška ko orginalna, po svojim gabaritima je "manja" uz isti broj noževa, pojačan je vanjski plašt - lim, stavljeni su jači ili čak nešto veći ležajevi, modificirani prenosnici - zupčaniki!., ma rekli bi pametni! Srbi!!., pa ovo je 21. vek???., e moj narode!., vidićemo sad ovu frezu u delu?., dali dela? koda je 21. stoljeće ili dela koda smo na početku 16. stoljeća., svakako mislim i na frezanje i na lomove!?., moje skromno mišljenje i predpostavka!., JAKO DOBRO I SMIŠLJENO ODRADJENO iskrene čestitke majstorima, inžinjerima ki su to i takovo smislili i napravili!., a našeme dragome forumašu, prijatelju, nadasve vridnome i poštenome čoviku dao sam dragi Bog! sriće i zdravlja pa dugo, dugo sa frezicom delal i on i njegova obitelj uživali!!!

Bog!., moj narode!., čitamo se...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter,joe

sto se tice noznog gasa
kod mene su svi pravci i putevi gdje idem makadam,tako da ga nemam gdje koristit,ali to i neznaci da nisam bas odusto od njega :D :D
sto se tice filtera
stari nosac za filter je pukao odlomio se odnosno odlomila ga grana u sumi :D
kod nas je teze nac te filtere a i teze se mjnjaju,tak oda uzmem komplet nosac od golfa i to prisarafim uzme folter od golfa za 1 eurao :lol: :lol: :lol: i pici,samo me brine sto neznam da li na tom golfofom nosacu ima ozraka ili zracniva kao sto je na ovom :scratch :scratch

grofe dobre slike traktora a freze jos bolje
 
W

wwuki55

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima... Grofe slika freze je lijepa a freza pošto je nova sigurno će raditi, međutim prenos koji je stavljen u sredinu i onaj mali plužić jako kupi travu piriku itd . imao sam goldoni od osam konja i freza je isto izgledala uvjek sam imao taj problem, ali ako je zemlja čista neće bit problema. Vuki vas sve pozdravlja do sljedeći put.
 

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav forumaši eto mene mjenjać je sastavljen , promjenjeni su semerinzi i ležaj na kardanu . Od kuglica na ležaju nije ostalo skoro ništa samo nekakvi polumjeseci. Kad sam išao po djelove u Bjelovar svratio sam do majstora Filipana i on mi je dao par savjeta na šta sve trebam paziti i kako najlakše sastaviti . Naljepnice su naručene u Bjelovaru još ćekam isporuku. probna vožnja je napravljena sve vrti u redu , sad ćemo vidjeti ovaj tjedan kad zakvaćim frezu i kad se uvalim u plastenik. Bit će i slikica kad sve uredim .Pozdrav :D Ja imam nožni gas i neznam kako bih bez njega jer sam se navikao ručni gas skoro i ne koristim.
 
S

sedo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav svima---- mozel mi neko poslat kataloge rezervnih dijelova za moga tomu tv 730 ili bilo sta za tomu sve sto imate i ko od vas ima taj nozni gas dalte slike da to vidim kako to izgleda ljudi
 
S

sedo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdav -firemanpeter vidio sam slike od tog gasa al mi nije bas jasno kako si do toga doso nejasne su mi slike kako si doveo te sajle dole do papucice imas li ti kakve brosure za tomu rezervnih dijelova ili neke druge slike stavit cu i ja slike svog tome pa da vidis al moram prvo vidjet kako to ide kako se to ubacuje
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

sedo u onu kutiju ulaze tri sajle:
1. sajla sa poluge ručnog gasa
2. sajla sa papučice nožnog gasa
3. sajla koja ide na polugu akceleratora (gasa) na motor.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh