• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
A

aronino

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav svim ljubiteljima tome vinkovića (i onima koji to nisu) :) , novi sam ovdje, nedano sam kupio TV pa bih ovih dana malo porazgovarao o tome s vama. pozdrav svima i cujemo se
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: TOMO VINKOVIĆ

aronino kaže:
pozdrav svim ljubiteljima tome vinkovića (i onima koji to nisu) :) , novi sam ovdje, nedano sam kupio TV pa bih ovih dana malo porazgovarao o tome s vama. pozdrav svima i cujemo se

aronio pozdrav i dobro došao!
Čestitke na kupnji i neka te služi dugo bez ikakvih problema i kvarova.
Reci što te zanima, interesira pa ćemo pokušati razjasnit i sl.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

53njac kaže:
Svaka cast na oranju pa ko u formuli, kakva je to uopce zemlja koda kroz pjesak ides? :shock:
To je polurit. gadna za obradu, ako ne pogodis vreme.
Danas sam se razocarao. Bio na medjunarodni poljoprivredni sajam u Novom Sadu i nisam naisao ni na primu, ni na hitnera. Istina je, da je vreme bilo jako lose, i malo vremena smo proveli na sajmu. Pozdrav svima i dobrodosli!!!
 
5

53njac

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja idem vjerovatno u srijedu u N. Sad, ima li zanimljivosti jel se isplati uopce ici?
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
matrix123456 kaže:
dobro odradjeno gvozdeni
mada si mogao ih stavit pored ne u one rupe gdje se kaci orginal vagir nego izbacis bolcnu do dobosa i onda tu zakacis vagire a spanere zakcais na mjesto gdje su bili stari vagiri,ovak osamo produzujes vagire koje ces nabiti i time samnjujes podiznu silu hidraulike...
kp095.jpg

opcija br.1
kp096.jpg

opcija br.2
kp097.jpg

od vrpca do vrpca je visak, tu duzinu treba iseci, ili iz jednog vagira namestiti dve na krajevima kao sto je namestio Matrix na 310oj strani-to mi se svidja. Po vama koja je bolja opcija? Opcija 1 ili 2? Tako nekako sam zamislio Edosoko.

53njac- tamo uvek vredi ici. Ima lepih stvari, samo da imas vremena i da ne pada kisa. Mozda cu i ja biti tamo, od mojih sefova zavisi, gde me salju u sredu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

gvozdeni ja sam ti za opciju 1 jer kad si vec tako napravio mocices postici vecu sirinu kacenja prikljucaka nego na opciji 2 a i postavljanja spanera unutra na mjesto starih vagira bez prepravljanja ce ti dosta olaksati posao dakle samo sajeci to izmedju vrpci zavari i sretno
 

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima

Od lani imam TV iz 1971.g.
Dodao sam mu "ruke", prelaz na klasični traktorski kardan i roto kosu zahvata 1 metar.
Bez problema kosi i višlju travu od samog sebe.
Nije problem što nemam alternator jer akumulator izdrži bez filanja i mjesec dana.

Zna li tko gdje bi se mogla naći uputstva?:
Tomo Vinković - Pasquali
Zadnji trap

Evo jedne zgodne stranice:
http://herve.cochard.free.fr/pasquali.htm
Vredi pogledati katalog priključaka iz 1965.g. na 50 stranica:
Prospectus et Publicités / motoculteurs pasquali
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kao prvo da zahvalim za brojeve boje za Tomeka i evo jedne sličice TV 1518 proizvedenog 1987.god.

9uvzif.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: TOMO VINKOVIĆ

stjepko stroj je za 10, sva čast na urednosti i očuvanosti.
Ako ti nije problem da ga malo poslikaš sa svih strana i postaviš slike da bolje vidimo
taj traktor-trasporter. Pogotovo da poslikaš ako ti nije problem od sredine pa prema zadnjem
dijelu traktora jer me baš zanima kako je to povezano.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

vuco25 kaže:
Posdrav svima i puno hvala firemanpeter sa code boje :D imas mozda isto za onu zrvenu boje code? :?:
ja hocu skasaljku sa ulje na TV 521 ugradit koj navoj ima injektor sa pritisak ulja i de je on tocno?

Nema na čemu vuco25.
Za crvenu boju na žalost nemam kodu. A navoj za pritisak ulja ti je kod filtera. Da ima koja slika mogli bi lakše dogovorit gde je ali ja nemam te slike. Zamolijo bi Joekikija da ju stavi ako ima jer je on baš to (kazaljka) što tebi treba imao. Mislim da navoj nije ništa posebno, obični standardni.
Inače ja sam kazaljku za pritisak ulja napravijo za moj TV 731, pa ako te zanima...samo što je moj traktor drugačiji od tvoga.
Još da te upozorim, ako budeš odvijo koji vijak- čep na nosaču filtera i kad staviš nazad, nemoj puno pritezat vijak jer se navoj u aluminiju brzo pohebe. Uvijek stavi novu brtvu od bakara ispod vijka da nemaš problema posle,da ne curi.

zbalija kaže:
Evo i jedan video od moje strane, je da je malo lošije kvalitete, ali ke tu ja mogu :cry:

Samo ti još snimi Željko, to ti je trening, postat češ majstor u tome. ;)

stjepko kaže:
Kao prvo da zahvalim za brojeve boje za Tomeka

Oče bit farbanja ili ne? ;)
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti kaže:

Dobar Tomo, zeru piture i bio bi ko nov ! vidiš da su mu sjedalo i svjetla ko novi, nema ovaj puno radnih sati !
Dis ovog naša ? negdi blizu mene ? pa da odmah tamićem krenem po njega.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
Dobar Tomo, zeru piture i bio bi ko nov ! vidiš da su mu sjedalo i svjetla ko novi, nema ovaj puno radnih sati !
Dis ovog naša ? negdi blizu mene ? pa da odmah tamićem krenem po njega.....
Poviše Zavale na otoku Hvaru , slikano prije cca godinu dana .
 

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Re: TOMO VINKOVIĆ

posdrav svima i posebno firemanpeter evo slike od mog filtera nacrtaj de mosem injetor sasarafiti sa skasaljku sa ulje.

 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dobar presjek Tomeka. Sličica će da bude a ovaj "malo zahrđali" ljepotan na slici je isti kao i ovaj moj samo što nema ove zaštite za sjedalo. Već sam rekao da radim na tome da sastavim zadnji trap da bi mogao da radim i druge stvari osim vuće. Zadnji trap kod ovih transportera je isti kao i kod TV 420 - 523 s tim da su mu zadnji rukavci a samim tim i poluosovine duže. Odvrtanjem četiri vijka iza zgloba i sajle kvačila lako je, umjesto ove prikolice s kojom za njega nema brda blata pa ni snijega, napraviti od njega TV 420. Upravo to i radim pa evo nekoliko slika.

2lk739f.jpg


Od ove gomile željeza treb sastaviti uredan zadnji trap.

25kiu5u.jpg


a ovo je višak dijelova uz napomenu da je to samo kučište mjenjaća (prazno je).
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovo kućište ako ima uredne papire za njega možeš još dobro unovčiti jer nekom možda treba
papiri za registraciju traktora....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

cekaj stjepko ovu getribu sam negdje vidio na oglasima mislim na bih oglase
da li ces zadrzati prikolicu od transportera pa kombinovat ili prodati
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh