• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Nisam znao to sto kazes za zupcanik!
Provericu bolje kad rastavim.
Inace kljuc e promenet pred 900 rs, stvarno je malo isterao ako je on.
Evo kako se slomio pred 900rs,:scratch, nisam bas siguran dali je opet on, ali ima logika spremo ono sto mi se desava.




Uploaded with ImageShack.us

Ako ima neko drugacije mislenje ili savet sve je dobrodosao.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
kako to misliš prejako hlađenje-ne kužim -hvala
Pa da mu je slabije hlađenje prije bi se zagrijal i prije bi ti mogel pustiti gas
4fvgdaqth.gif
 
A

aronino

Guest
diznu sam nosio kod majstora i stavio je novi uložak ali neznam na koliko je bara naštelovana-on ju je isprobao i kaže da je ok
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav forumasi
Ko pratio marfi kod mene???

Nesto se sjebao kod moj tomo.:scratch
Imeno problem je ovakav, traktor zeli da ide kad je menjac u ler i to ko da je u 3, kad stavis menjac u 3 opet ide traktor, a ako stavim u 1 ili 2 brzina motor zeli da ugasi.

Ja sumnjam da opet mi se slomio kljuc u menjac na 2 dela, i onaj deo koi se otkinuo zaglavio se u 3 brzina, i deo koi e ostao citav kad uzabi u 3 traktor ide, ali ako uzabi u 1 ili 2 brzina motor pocinje da gasi...

Traktor doteran je kuci so menjac u ler, a isao ko u 3. Ovako nesto dali se nekome dogodilo?

Samo sumnjam u kluc, ali videcemo kad se rastavi menjac.

Pošto ti je ovih 900 RS radijo dobro onda odpada ono da bi ti nešto loše sastavijo u prošlom remontu pre tih 900 sati. Inače bi odmah bili problemi a ne sad.

I ja sumnjam na to što ti kažeš ali ne mogu to tvrdit. Vidim da je to tvoje objašnjenje dosta logički. Slomljeni dio se zaglavijo u trečoj brzini a ti kad staviš u drugu ili prvu, tad oče motor da se gasi jer su u stvari uključene dvije brzine u isto vreme a tako se getriba ne može vrtit.

Tako mislim da bi moglo bit to.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Da napomenem jos nesto, kad sam kupio traktor imao 280 rs i bio je kao nov,zacuvan, palen koliko da se razradi motor, nikada u niva nije otisao, u to sam siguran.
I kada na 300 rs sam ga spregnao u njiva da ore, slomio kljuc na slika.
Sad opet kljuc, pa mora nesto tu da ima, nesto nije kao sto treba bit.
Cudno mi je i ne logicno da se onako lomi kljuc na 2 dela.:scratch
Pa neli od obe 2 strani lezi istovremeno na zupcanik.
 
B

BAGERISTA

Guest
Da napomenem jos nesto, kad sam kupio traktor imao 280 rs i bio je kao nov,zacuvan, palen koliko da se razradi motor, nikada u niva nije otisao, u to sam siguran.
I kada na 300 rs sam ga spregnao u njiva da ore, slomio kljuc na slika.
Sad opet kljuc, pa mora nesto tu da ima, nesto nije kao sto treba bit.
Cudno mi je i ne logicno da se onako lomi kljuc na 2 dela.:scratch
Pa neli od obe 2 strani lezi istovremeno na zupcanik.

U tome si u pravu,,,kad ti je puko u kratko vrijeme,,nači nešto nije kako treba,,,,sad bi bilo najbolje ako je moguče nač kvar,,,da nebi još šta pored tog se slomilo sljedeči put.......
 
L

LJEŠKO

Guest
¸Problem sa izbacivanjem kardana?

Društvo bok!

Imam problem kod rada sa kardanskom osovinom. Kod frezanja mi se često isključuje kardan.Stegnuo sam onaj vijak koji pritišče kuglicu na ručici uključivanja kardana ali i dalje se isključuje, te kad se vozim u rikverc sa uključenim kardanom čuje se čudan zvuk iz prednje getribe. Da li je netko od vas imao sličan problem ili zna o kakvom se kvaru radi molim komentar ili odgovor na pp sa brojem mobitela da mogu nazvati.

Pozdrav svima!
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
@danot vrlo vjerovatno i jeste pukao kljuc, ali u svakom slucaju ne gine ti otvaranje mjenjaca i tad ces 100% znati sta se zdrobilo sve do tad je nagadjanje
sto se tice uzroka.....moje iskustvo govori da je u velikoj vecini slucajeva krivo saltanje, vlasnik.....eh vidis umalo da zaboravim, ja sam jednom slomio vretenasti jer su bile razlicite gume naprijed i nazad


e da da neki koji imaju lošji traktor s vrimenon pospusti sajla kunpluga ili je loše stisnu pa zupčanici se izderu..... :evil::x:butthead:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
@danot vrlo vjerovatno i jeste pukao kljuc, ali u svakom slucaju ne gine ti otvaranje mjenjaca i tad ces 100% znati sta se zdrobilo sve do tad je nagadjanje
sto se tice uzroka.....moje iskustvo govori da je u velikoj vecini slucajeva krivo saltanje, vlasnik.....eh vidis umalo da zaboravim, ja sam jednom slomio vretenasti jer su bile razlicite gume naprijed i nazad

Vlasnik kazes...
Kada prvi put mi se slomio kljuc, pretpostavio sam da je vlasnik kriv, mjenjao otac brzine od 2 u 3 dok traktor krece.Ali sada je bio sve u red, nismo menjali brzine dok traktor ide, menjac bas fino uzlebuvao.
Sada kje promjenim i nosac kljuca, onaj so opruga.
Inace imao sam TV-PE-18 oko 13 godina i nisam znao sta je to kljuc, valda i tamo sam isto saltao.
Danas je kupjen kljuc i opruga, i kad si idem kuci na 20 ovaj mjesec, otvaram menjac, imam sada frka na fakultet so polaganja.

Pozdrav...
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
saltam i ja koliko godina vec u pokretu iz druge u trecu pa nista,doduse jest kljuc zadnjh deset godina los skroz los,iskace iz brzine,sto je vrlo zeznuto kad se ide uzbrdo,ali ga nisam niakd prepolovio....
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Vlasnik kazes...
Kada prvi put mi se slomio kljuc, pretpostavio sam da je vlasnik kriv,mjenjao otac brzine od 2 u 3 dok traktor krece.Ali sada je bio sve u red, nismo menjali brzine dok traktor ide, menjac bas fino uzlebuvao.
Sada kje promjenim i nosac kljuca, onaj so opruga.
Inace imao sam TV-PE-18 oko 13 godina i nisam znao sta je to kljuc, valda i tamo sam isto saltao.
Danas je kupjen kljuc i opruga, i kad si idem kuci na 20 ovaj mjesec, otvaram menjac, imam sada frka na fakultet so polaganja.

Pozdrav...

Od kaj kupuvas delovi za TV vo Skopje?- mene mi trebaat lageri za klipnjaca


Pozdrav
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
gvozdeni, samo naprijed... ovakve baby prikolice dušu daju za ovakve sitnije poslove...

vidim da ti s tomom puno radiš, i dobio je čak i novo ''paljenje'', ali ja sam ti picajzla velika i nisam mogao primjetiti da mu onak visi desno svijetlo, hehe, pa malo ga samo sveži, stavi mu povez preko oka, da baš poklopac ne zagubiš... :rolleyess:

pozz
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
gvozdeni, samo naprijed... ovakve baby prikolice dušu daju za ovakve sitnije poslove...

vidim da ti s tomom puno radiš, i dobio je čak i novo ''paljenje'', ali ja sam ti picajzla velika i nisam mogao primjetiti da mu onak visi desno svijetlo, hehe, pa malo ga samo sveži, stavi mu povez preko oka, da baš poklopac ne zagubiš... :rolleyess:

pozz
Hvala Sokol! Tomica samo radi kod mene kad sam kuci. Vec sam se raspitao za novo "oko", Saturnus kosta negde 22eura, a turski oko 9. Menjam obe. Na desnoj kompletno sve raspao i razbio, samo kuciste ostao. Na levoj ispalo staklo:rolleyess:. Sad je corav, napred nemam svetla. Ako da bog(da ne pada kisa) najranije u cetvrtak mogu da orem.

Pozdrav!!!
 
M

Misel

Guest
Danot, neka su ti sa srecom ispiti. Zelim ti da tamo ide sve trecu :) a da tomeka brzo popravis. Kada sam ja kupio moga TV18 vlasnik mi je dao dva takva kluca "rezerve" a ja pojma nemam ni gde to ide. Postoji li mogucnost da mi izbacuje iz brzih zbog njega dok u sporim brzinama radi OK? Hvala za vizitke, verujem da ce trebati i meni uskoro. Ja se ubih trazeci radnju koja drzi delove za Tomu.
Ovih dana gledam freze, gledao sam nekoliko IMT506 i jednu hondu a za neki dan idem da vidim onog Pasqualija 904, decko ima problema sa paljenjem. Kaze stari moze da ga zapali a ja ne, a "stari" je otisao za Italiju ( verovatno da dovuce jos kojega?)
Dali bi mozda neko znao od cenjenih forumasa zasto ima dva cepa za nalivanje na rezervoaru a masina je dvotaktna? Verovatno ima neka finta za paljenje?

pozdrav
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Misel
Da ti izbacuje iz brzih nemože bit kriv ključ. Zbog njega izbacuje iz menjača a ne iz reduktora.

Da ima dva čepa može bit da se u jedan naliva benzin a u drugi ulje pa onda sam pravi mješavinu.

A one stare BCS kosilice su radile na petrolej. Za paljenje je bio benzin a za rad petrolej. Tako je isto imala dva čepa, znači dva rezervara.
Hladan motor nisi bio u stanju upaliti na petrolej.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Hvala ti Misel
Ma popravicu ja tome
Inace evo gde ti ide kljuc


Uploaded with ImageShack.us
Proveri dali tie 2 kljuca koi ti ih dao su kao osteteni od obe strani!
Ako ti izbacuje od brzi a od spori ne, onda nije kljuc.
Delovi za tome. Tebi je bar blizu tvornica Ruen vo Kocani. Ima tamo sve oko menjac.
Sto se tice onog pasqualija, meni se ne sviga to sto je benzinac,a neznam i gde bi nasao delovi za motor za njega:scratch da je dizel onda ok, gabaritan kultivator je , mislim da je 12 ks, sve OK,ali ja bi bojle isao na imt 506, ili jos bolje honda od 6ks, meni je honda drazi.
Bas sam danas bio na sajam Agrofud,nov motokultivator hrvatsko proizvodstvo Labin progres 6 ks je 500 evra, ja sam isti uzeo pred 5 godina i radi ko lud,ja vise radim so njega nego so taktor, uslikao sam ga na sajem http://img574.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img574/3388/image018t.jpg&via=mupload, vjeruvaj neces zazaliti ako ga uzmes, prodaje se vo agrovojvodina, ipak novo si e novo.

A od kade si kupio ti tvoj tomo??
Pozdrav...
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh