• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ljuljanje između injektne iGMT ubrizgava naftu na 200 bara (ja iman na spomenutom RUGGERINIju220bari) i napravi maglicu koju zbiti zagrijani zrak pali.Ja sam naveo da fali vrh dizne znači nema maglice mora ga se ljuljat da upali (živu naftu) Pokušajte upalit LOMBARDINIja bez vrha dize pa ćete čuti zvuk a na ovome po zvuku se ni moglo razaznat niš.A što se tiče uljevanja nafte proučite oktansku i cetansku vrijednost nafte i ulja pa ćete vidit od čega će nastat veća detonacija a što će sporije izgorit k tome ulja se stavlja 3-4 kapi i čepić nazad da se lagano cjedi u usis to samo ako je nužno.Detonacije udubljuju meki metal na ležaju .
I kaj je onda sad bolje. Nafta ili ulje :scratch
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
kako utvrditi da leteći ležai imaju lufta i da ih treba mjenjati ?

Skineš karter otpustiš šerafe na klipnjači i pogledaš 20 min posla ako nisi siguran neka ti neko izmjeri ovalnost radilice.Al i znaj komplet dihtunga i semeringa košta 75 kun tako da ti se isplati (ako sumljaš na ležaj) rastavit i oprat motor to možeš sam i obavezno skinut poklopčić na radilici prljavština iznutra neda ulju dalje pa imaš prividni uljni tlak.I odnesi nekom da ti ga složi ako to ne neznaš sam.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mrga

To što se šalta tako taj PE 18, to ti je normalno za njega jer nema opruge na nosaču ključa nego je taj nosač fiksan. Ako si ikad gledao kako je taj nosač napravljen onda ti je jasno o čemu govorim.

Ja ti se baš ne kužim u mehaniku, za takve poslove imam tasta koji je pravi mehaničar i rastura. Znači to je normalno? Tastu je bilo čudno zašto je to tako.

Da li bude dovoljno snage za njegovu originalnu frezu 1m širine?

E da frajer ima blokiranu ručicu za ukapčanje kardana za zadnji pogon (s lijeve strane druga ručica ispod špere ako se dobro sječam) da li to znači da nešto nije ok? Rekao je da mu je to znalo pod opterećenjem iskočiti.

E i živcira me da u rikverc ne radi original hidraulika (vidio sam na forumu prerade da se pumpa stavi naprijed na remenicu, ali mi to djeluje nesigurno jer bi mogla na većim opterećenjima remenica proklizati?)
 

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Pozdrav,
Imam PE15 sa LDA97 motorom i vrti roto malčer od 1m bez problema.
Želio bi napraviti inverziju sa većim omjerom tako da se poveća broj okretaja na kardanu.
Vjerujem da bi ljepše kosio.
Ručicu za zadnji pogon pritegnuo sam gumom tako da se sama vrati kad iskoći.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ja ti se baš ne kužim u mehaniku, za takve poslove imam tasta koji je pravi mehaničar i rastura. Znači to je normalno? Tastu je bilo čudno zašto je to tako.

Da li bude dovoljno snage za njegovu originalnu frezu 1m širine?

E da frajer ima blokiranu ručicu za ukapčanje kardana za zadnji pogon (s lijeve strane druga ručica ispod špere ako se dobro sječam) da li to znači da nešto nije ok? Rekao je da mu je to znalo pod opterećenjem iskočiti.

E i živcira me da u rikverc ne radi original hidraulika (vidio sam na forumu prerade da se pumpa stavi naprijed na remenicu, ali mi to djeluje nesigurno jer bi mogla na većim opterećenjima remenica proklizati?)

Ako ima ručicu blokiranu vjerovatno mu stalno (ili više puta) iskače iz brzine a to nije normalno.

Ta prerada hidraulike, pumpu na remenicu je ok jer nema tolikih opterečenja da bi proklizilo, barem ako je remen našpanan kako treba. Tako imaju napravljeno serija 400, 500 i neki od serije 800. Imao sam TV- 420 koji ima pumpu na remenici i nikad nisam zapazijo proklizavanje pa da mi zbog toga loše radi hidraulika.

Da sam ja umesto tebe kupijo bi neki traktor od serije 400 ili 500 koji je puno bolji od PE 18 a ne toliko skuplji. On je širok 1m a može se ga i suzit samo što je onda dosta manje stabilniji. Možda bi za suzenje bilo malo problema sa blatobranima, možda i sa filtrom nafte pa bi trebale neke prerade. Sve zavisi koliko hočeš suzit traktor. Idi i pogledaj si jednog pa češ dobiti odgovore na svoje oči.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav,
Imam PE15 sa LDA97 motorom i vrti roto malčer od 1m bez problema.
Želio bi napraviti inverziju sa većim omjerom tako da se poveća broj okretaja na kardanu.
Vjerujem da bi ljepše kosio.
Ručicu za zadnji pogon pritegnuo sam gumom tako da se sama vrati kad iskoći.

Pa jel to normalno? Neće se obraubati zupčanici za ukapčanjem? Ovaj kandidatski ima s drotom to učvršćeno.... Načelno te ručice i ne treba jer ionako ako hoću samo prvi pogon onda na zadnjoj gitribi ubacim u neutral.

Firemanpeter:

NEmam novaca za ove skuplje jer su iznad 2000 € a ovaj mi je nekih 950 € (govorim samo o traktoru, priključke moram kupiti posebno osim plugova i gajbe)
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima
I kod mene hidro pumpa je na remen i nikad nisam primetio da remen proklizava, punpa duri i motor bi ugasila , ali proklizavanje NE, naravno ako je remen zategnut kao treba... vrlo prakticno resenije je montaza hidro punpa na TV-18 na remen, kada ores i zaustavis traktor ne bi mogao da se podigne plug se dudeka ne budat izbaceni oba menjaca iz brzina,a reduktor u brzina, sto je dodatno gubejne vreme.

Imao sam ja TV-18, bio mi je jako dobar se dur nisam probao bolji TV.
Poddrzavam firemanpeter sta je rekao, TV 400 il 500 je puno bolji izbor, sada je mnogo teze od 732 preminuti na TV-18, imace tu pcovanja i :scratch,
Prva i osnovnija mana spored mene kod TV-18 je hidraulika, kada prepravis na remen preporodio bi se... a druge mane neki drugi put.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Vjerujem ti da je dupla cijena ali razlika u traktorima je više nego dupla zato premisli dobro. Več bi ta prerada hidraulike koštala ne malo para osim ako imaš neke mogučnosti jeftine izrade. Kod nas su za PE 18 i djelovi več pomamo problem. Ako nekad popravljam PE 18 uvijek onda tražim djelove ko lud, istina da sam se do sad snašao nekako ali npr. druk ležaja nije bilo za kupit. Srečom kod ležaja koji sam imao samo je falilo uvo za oprugu pa se to onda rješilo varenjem. Ako djelova nemož dobit, šta če ti onda takav traktor, pogotovo jer je 40 godina star i jasno je da če ti trebati svačega i svašta.

Danot ga je imao pa vidiš što ti kaže.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Vjerujem ti da je dupla cijena ali razlika u traktorima je više nego dupla zato premisli dobro. Več bi ta prerada hidraulike koštala ne malo para osim ako imaš neke mogučnosti jeftine izrade. Kod nas su za PE 18 i djelovi več pomamo problem. Ako nekad popravljam PE 18 uvijek onda tražim djelove ko lud, istina da sam se do sad snašao nekako ali npr. druk ležaja nije bilo za kupit. Srečom kod ležaja koji sam imao samo je falilo uvo za oprugu pa se to onda rješilo varenjem. Ako djelova nemož dobit, šta če ti onda takav traktor, pogotovo jer je 40 godina star i jasno je da če ti trebati svačega i svašta.

Danot ga je imao pa vidiš što ti kaže.

Prije svega se pokazao PE 18 na testu jako brz, i sviđa mi se, a ne samo cijena. za dijelove nisam znao da ih nema, to je sr... nje. Sr... su i dvije getribe i ta hidraulika. Onda mi ostaje opcija da razmislim o sužavanju TV 732. Sada je širok 120 cm, distance su sa svake strane po 8 cm. dakle kad ga suzim je 104 cm. Onda sam to napravio ali traktor je uski a visoko težište, kod mene je brijeg i strah me s tim u vinograd. redovi u vinograd su razmaka 165 cm.

PS: TV 732 je godište 1986. nikad kvara, a ima cca 3000 radnih sati.... dečki traktor je takav da ga nebi dao ni za 10 000 €. Sve je na njemu tvornički i nikad u životu nisam ni ja ni otac polupali niti jednog žmigavca ili lampe a kamoli nešto potrgali ili lim spigali... neuredan sam jedino s čišćenjem.

Ali PE18 mi se i dalje vrti po glavi...

Pomozite...
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
pe18 posle 75 godiste ima hidrauliku na remen potrazi mozda nadjes takav, ja imam jednu sasiju 75 godiste i hidrauliku na remen komplet al mrzi me da je ugradim na ovaj sto korstim sto je `74
 

juzelac

Novi član
Tu od
1 Pro 2010
Poruka
8
Bog svima imam TV522 i kupio sam ga prije mjesec dana, sada ga generalno uređujem iako je u dobrom stanju .Ima mi lufta na volanu pa me zanima koliko košta popravak i dali bi mogao sam ,ako netko može opisati kako .Dali netko zna koliko ide ulja u rezervoar hidraulike ,i koliko ulja ide kraj osovina kotača i koje ulje hvala vam pono. Ijoš jedno pitanje PRODAJE LI TKO INVERZIJV ZA TV KUPIO BIH POLOVNU.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Prije svega se pokazao PE 18 na testu jako brz, i sviđa mi se, a ne samo cijena. za dijelove nisam znao da ih nema, to je sr... nje. Sr... su i dvije getribe i ta hidraulika. Onda mi ostaje opcija da razmislim o sužavanju TV 732. Sada je širok 120 cm, distance su sa svake strane po 8 cm. dakle kad ga suzim je 104 cm. Onda sam to napravio ali traktor je uski a visoko težište, kod mene je brijeg i strah me s tim u vinograd. redovi u vinograd su razmaka 165 cm.

PS: TV 732 je godište 1986. nikad kvara, a ima cca 3000 radnih sati.... dečki traktor je takav da ga nebi dao ni za 10 000 €. Sve je na njemu tvornički i nikad u životu nisam ni ja ni otac polupali niti jednog žmigavca ili lampe a kamoli nešto potrgali ili lim spigali... neuredan sam jedino s čišćenjem.

Ali PE18 mi se i dalje vrti po glavi...

Pomozite...

Kako si primetio da TV-18 je jako brz?
Brzina je negde oko 14.5-15 kmh, a kod tv 400, 500 il 800 sa manji gumi je oko 18.5, a so veci gume kod 700 i 800 je nesto veca od 19 kmh, naravno pri 3000 vrtezi na motor u 3-brza...

Aj potrudicu se da pomognem malu:
mani
kao sta sam kazao pre hidro punpa na zadnji kraj, ako prepravis na remen na motor, olesnices si posao
To sto se teze saltaju brzine kao sto je firemanpeter dobro opisao je jedna mala mana, ali so malu praksa i navika nema problema,
druga velika mana je izrada kukiste od diferencijala, kukiste jos iz tvornica je vareno i zna da puca na taj var, a kad pukne kukiste diferencijala ode i neki zupcanik(bilo planetar, satelit, tanjirasti, mozda nekad i konusni ), kod ponove serije taj problem nema , znaci diferencijali nebo i zemja, neko na forum je rekao da na TV-18 stavio diferencijal od serija 400, mislim da je bio to goran88, e onda bi to bio prava makina, mislam da iz tvornice su bili svesni za to i izbacili taj diferencijal na svi naredni serii TV
prednoste
kod serija 400 i svi ostali, zbog to sto na sredina ima 2 kardani desava se 2 tocka da ostanu u zrak, pa ajmo po blokada diferencijala, na TV- 821 dogodilo mi se to X puta, i opet negde nemozem da se izvucem zbog to sto samo 1 (predni) tocak je na podlozi i vuce, kod TV-18 taj problem nema zato sto na sredina ima 1 kardan i pravi veco zakretanje predni so zadni deo, znaci kod TV-18 uvjek su sva 4 kotaca na zemja
Veliki + na TV-18 dajem zbog to sto se isklucuje prednja ili zadnja vuca, pa so to nema problema radi razliciti gume, ukljucis 4x4 samo u oranje, i so to cuvas konusni zupcanici.
Neznam zasto imate problem za delovi, kod nas u Makedonija ima koliko hoces.

Nije TV-18 los traktor, svaki ima prednosti i mani,
Pa sad odluka je tvoja...
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Hoces da kazes da novi TV-ija na sredini su fiksni i samo mogu da se okrecu lijevo-desno?
hmm nisam znao za to

Ma ne ne, nisam to mislil niti rekao, nisu fiksni.
TV-18 ima jedan kardan na sredina koi pogoni i zadnji tockovi i izlazno vratilo, i zbog to prednji deo sa zadnji moze se vise okretati,
svi ostali noviji seriji imaju 2 kardana, posebno za kotaci, posebno za izlazno vratilo, postaveni jedan vrz drug, i zbog to sto su 2 kardani namaleno je to zaokrecanje prednji deo sa zadnji, i na jaki neravnini imas 2 kotaca u zrak(vazduh).
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ja se stvarno zgražam kad vidim što pojedinci pišu o tomo vinkoviću, 3000 sati i nikad kvara, očito je da ili netko laže ili se ne razumije. Luft na volanu i na zglobu u sredini je obavezan jedino ako se to ne smatra kvarom. I to hvalisanje mi je isto bezveze, čovjek koji čita ovu temu o tomo vinkoviću a nije radio s njim bi pomislio da je to nešto a u biti je to malo veći motokultivator za malo vrta izorat, pofrezat i slično. Ja sam se svog riješio, sretno mu bilo, kad vidim novog vlasnika s njim samo si mislim vozi se ti vozi nisi se usrečio.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e sad nemojmo ni pretjerivati
tomo je sasvim solidan u svovoj klasi,dakle to ti je traktor od 20ks koji je bolji od motokultivatora a moze parirati i vecim traktorima,
ko kaze da tomo nemoze prec 3000 sati bez nekog ozbiljnog kvara,dovljan je primjer moj traktor cifru od 3000sati je davno preguro ima dupli broj rs ako cak ne i vise,podero njegove orginalne gume.motor nikad otvaran mjenjac nikad otvaran,motor pali na sam dodir kljuca,pali na minus 20 ako treba,i drzi kompresiju bolje nego novi kinezi,mjenjac dobar sam otreba promjeniti kljuc da ne ispada iz brzine a to ti je problem koji se rjesi sa 5 evra, jedino sto je kod njega mjenjano je spojnico vratilo jer to kod njih odlazi cesce bar jednom u pet godina,zglob ti je u njega potrosni materijal jer je to mana zgloba bilo koje masine,a dere se ko i spone u ostalih traktora,i rjesi se za nekih 150evra,a ko imt 539 opet toliko i vise das da bi prednji kraj sredio,ostalo sve ok,da tomo nije neka snaga ok za to,i da je samo za malo obraditi povrsine i ok je i to,ali da nije kvalitetan i da nije dugotrajan to nemozes ni ti niti bilo ko tvrditi
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ma ne ne, nisam to mislil niti rekao, nisu fiksni.
TV-18 ima jedan kardan na sredina koi pogoni i zadnji tockovi i izlazno vratilo, i zbog to prednji deo sa zadnji moze se vise okretati,
svi ostali noviji seriji imaju 2 kardana, posebno za kotaci, posebno za izlazno vratilo, postaveni jedan vrz drug, i zbog to sto su 2 kardani namaleno je to zaokrecanje prednji deo sa zadnji, i na jaki neravnini imas 2 kotaca u zrak(vazduh).

E pa to sam i ja skužio u tu sam mislio na brzinu, a ne na cestovnu brzinu jer me to baš i ne zanima toliko jer tomo ide koliko ide.

Dečki ja vam ozbiljno govorim da moj TV 732 nikad stao nije a ima 3000 sati serija je iz 1986 godine i da citiram visoko uvaženog člana GROFA, ovo je godina gospodnja za TV.

1. Nikad nije otvaran motor niti nikad čačkano nije po njemu i oko njega
2. Nikad diran kuplung, niti neznam kako izgleda. Pukla je jedino jednom tvornička sala, ali to zbog loše izvedbe završetka na papučici kuplunge tamo gdje sajla izlazi iz bužira (problem svih te serije)
3. Anlaser nikad popravljan, jednom u pet godina očišćen i podmazan
4. Getriba nikad otvarana nije.
5. Sredina nikad dirana, doduše ima malo lufta ali ne kao ostali traktori čak i mlađeg godišta. Kardani ko kardani isto ok.
6. zadnji dio nikad otvaran mijenjan itd.
7. za hidrauliku neznam niti da postoji, sve pet
8. Kočnice jedanput zamjenjene nakon 20 godina, a živim na brijegu i teško je opterećenje na njima.
Struja nikad dirana nije, sve original, niti jedan žmigavac i lampa polupana nije

Ali zato:
1. Svake pola godine mijenjam ulje u motoru i sipam samo najbolje kao i filter ulja.
2. Godišnje jedanput mijenjam uložak filtera nafte.
3. Svake 3 godine mijenjam ulje u prednjem zadnjem trapu
4. Svakih 5 godina mijenjam hidraulično ulje i sve pročistim
5. Svakih 2 mjeseca ga uredno podmazujem, posebno pazim da mi se kupa u masti komplet sredina kao i zglobovi kardana (ružno izgleda, ali srce bi me boljelo da je to suho)
6. Nikad ŠPERA uključena bila nije (radije idem više put recimo u šumu po drva nego da ga maltretiram)

E a moj traktor:

1. Nikad nije vukao samoutovarnu prikolicu (vidim neki muče tomeke sa 16 kubika na više).
2. Frezao je i orao prvih svojih 20 godina (4 jutra), zadnje 4 godine to ne radi ali sad freza i plug samo služe za pričuvu ako rikne nešto na većem traktoru.
3. Okretao je sijeno, non-stop vozi prikolicu i glavni je potrčko na dvorištu, prska s agromehanikom 200l, košaru zbog mogućeg oštećenja sredine sam bacio na kotače pa fino to furam za sobom itd.

Nešto sam zaboravio?

E da poderao je dvoje gume, dakle 2x4 a sad je treća serija guma na njima.

Jasno uvijek sam stavio sve 4 nove gume.

E da i miljenik je naše obitelji.

Za teže poslove imam Štore 504 kojeg isto tako čuvam samo njega smo kupili razje,,,,, totalno pa smo mijenjali cijelu getribu i obje kuplunge što mu je i mana. Kočnice katastrofa makar sve novo, ali motor Rakovica dere i dalje. Malo je oslabila mašina ali ništa strašno. Ipak traktor ima 6200 sati.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
edosoko nisam ja pretjerivo jer u mom slucaju je drugacije,licno poznajem dobavljaca djelova
pa mi to on ispod tezge,nije da se hvalim ali tako je ja njemu uslugu on meni ali to nije za ovo temu

a gledaj moj traktor
ulje u motoru se mjenja ponekad,ili se samo dosipa,ali motor nikad cackan i danas radi ko da je nov to sam vec pisao,
ulje u prednje i zadnjem trapu,niakd mjenajno sem kad je bio nov,pa u fazi razradjivanja prema prirucniku,prednji kraj nikad otvaran,sme sto su polosovine mjenjane tj varene,u zadnjem trapu odlazilo spojnicko zbog kljuca koji nikad da promjenim,jer kad traktor ide uzbrrdo podje da iskoci iz brzine pa opet ubaci,obicnu u drugoj brzoj,pa kad traktor zacucne to sjebe spojnicko dakle moja krivica.

hidraulika niakd dirana i dan danas radi savrseno dize i daje svoj maksimum,samo koliko je balvana podigla,ulje niakd mjenjano u njoj cak nije ni dosipano.
sredina par puta piskonovana za smjesnu cjenu,uradi piksnu sklopi i teraj dalje,jedino sad ima veceg lufta u onom trnu kako ga ko vec zove,to cu da sredim u skorije vrijeme
kardani su podmazivani redovno,samo uz ovaj nesrecni rat nisu pa se onaj za pogon transmisije raspo usred nepodmazivanja to naravno zamjenjno.
sad jedino podmazujem kardane i onda bas kad moram podmazem i papucice jer kad malo zahrdja kad stisnem kocnicu tako mi i odovji kvacilo

dakle moj traktor je razradjen po propisu i po prirucniku,i to je jedino i osnovno sto cin ida on traje i traje usred koliko toliko slabog odrzavanja,dakle vrlo zahvalna masina moze svasta raditi,trosi ko upaljac,jedino sto mu hvali je vise ks a tu je ipak najbolji tv od 30ks
koji bi rado volio imat u dvoristu
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
E pa to sam i ja skužio u tu sam mislio na brzinu, a ne na cestovnu brzinu jer me to baš i ne zanima toliko jer tomo ide koliko ide.

Dečki ja vam ozbiljno govorim da moj TV 732 nikad stao nije a ima 3000 sati serija je iz 1986 godine i da citiram visoko uvaženog člana GROFA, ovo je godina gospodnja za TV.

1. Nikad nije otvaran motor niti nikad čačkano nije po njemu i oko njega
2. Nikad diran kuplung, niti neznam kako izgleda. Pukla je jedino jednom tvornička sala, ali to zbog loše izvedbe završetka na papučici kuplunge tamo gdje sajla izlazi iz bužira (problem svih te serije)
3. Anlaser nikad popravljan, jednom u pet godina očišćen i podmazan
4. Getriba nikad otvarana nije.
5. Sredina nikad dirana, doduše ima malo lufta ali ne kao ostali traktori čak i mlađeg godišta. Kardani ko kardani isto ok.
6. zadnji dio nikad otvaran mijenjan itd.
7. za hidrauliku neznam niti da postoji, sve pet
8. Kočnice jedanput zamjenjene nakon 20 godina, a živim na brijegu i teško je opterećenje na njima.
Struja nikad dirana nije, sve original, niti jedan žmigavac i lampa polupana nije

Ali zato:
1. Svake pola godine mijenjam ulje u motoru i sipam samo najbolje kao i filter ulja.
2. Godišnje jedanput mijenjam uložak filtera nafte.
3. Svake 3 godine mijenjam ulje u prednjem zadnjem trapu
4. Svakih 5 godina mijenjam hidraulično ulje i sve pročistim
5. Svakih 2 mjeseca ga uredno podmazujem, posebno pazim da mi se kupa u masti komplet sredina kao i zglobovi kardana (ružno izgleda, ali srce bi me boljelo da je to suho)
6. Nikad ŠPERA uključena bila nije (radije idem više put recimo u šumu po drva nego da ga maltretiram)

E a moj traktor:

1. Nikad nije vukao samoutovarnu prikolicu (vidim neki muče tomeke sa 16 kubika na više).
2. Frezao je i orao prvih svojih 20 godina (4 jutra), zadnje 4 godine to ne radi ali sad freza i plug samo služe za pričuvu ako rikne nešto na većem traktoru.
3. Okretao je sijeno, non-stop vozi prikolicu i glavni je potrčko na dvorištu, prska s agromehanikom 200l, košaru zbog mogućeg oštećenja sredine sam bacio na kotače pa fino to furam za sobom itd.

Nešto sam zaboravio?

E da poderao je dvoje gume, dakle 2x4 a sad je treća serija guma na njima.

Jasno uvijek sam stavio sve 4 nove gume.

E da i miljenik je naše obitelji.

Za teže poslove imam Štore 504 kojeg isto tako čuvam samo njega smo kupili razje,,,,, totalno pa smo mijenjali cijelu getribu i obje kuplunge što mu je i mana. Kočnice katastrofa makar sve novo, ali motor Rakovica dere i dalje. Malo je oslabila mašina ali ništa strašno. Ipak traktor ima 6200 sati.[/QUOT
.
 
Posljednje uređivanje:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
tv

@mrga bas i nemors svakih 6 meseci da menjas ulje osim ako godisnje ne napravis 200 radnih sati sa traktorom.jer po prospektu ilje u motoru se menja svakih 100 sata rada.a nakon svakog drugog mjenjanja ulja u motoru ide i zamjena filtra za ulje-znaci filter svaka 200 radna sata.isto i ulje u trapovima...?menja se na svakih 500 casova rada.isto i sa hidroulicnim uljem-svakih 500 rh.e kod podmazivanja, tu si "cicija" kako svakih 2 mjeseca))).podmazivanje ide svakih 10 rh.to sa promjenama ulja nije stetno naravno...al se bespotrebno trosis finansijski.
ja na primer...isto imam tomicu TV-420 proizveden 86 godiste al ga mi novog kupili '87.kolko sam se naradio snjim....nema brojac radnih sati...al sam snjim obradjivao 6 ha (6 ha x 3put godisnje to je 18 hektara tokom jedne godine), oranice, kad kad po koji hektar i usluzno.sav transport...al potrosio sam dvobrazdni plug vec dva puta.a pre zamene dasaka naravno nekoliko puta obnavljane su daske.traktor ide bez ikakvog problema a ja do sada nikad nisam promenio uslje ni u prednjem ni u zadnjem trapu,niti sam promenio ulje u hidroulici.a jos od kad je bio nov tomica, crevo hidroulike koje ude u cilindar ispod sjedala je bilo napuklo i ti je kapalo ulje.jasam doljevao sae 90.kad sam najzad sredio t.j. zamjenio crevo,dolio sae 90 do propisane oznake i od tada vise tu nista ne diram.hidroulika radi bez greske.vec trosim druge gume, naravno sve 4 nove.ulje u motoru menjam jednom godisnje, svake druge godine i filter ulja,ulje u procistacu vazduha svakih 10tak radnih sati,a kad je jaka prasina ili visoki najcesce suhi korovi i cesce,jer vise necistoca dospe u ulje u procistacu zraka.
do sada nikakav defekt.jedino ta lufta na sredini.al to je potrosni materijal.a da ni gurtne nisu menjane .
sa ovim zelim samo da kazem da i ne moras bas toliko trositi na njemu jer nema potrebe.jer i bez toga tomica dugo traje
@ 21yes imati ga 20 i vise godina,naraditi se posteno snjim....nije hvalisanje.vec iskustvo koje se mora imati da bi bio kompetentan nesto u vezi toga i pricati.daleko je tomica od motokultivatoraon je traktor,samo na malim kotacicima, koji ima i svoje prednosti naravno i svoje mane
pozdrav svima.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Očito da sam pretjeral, slažem se, malo bum usporil.

Gledal sam jučer distance na 732 i pokušaval to maknuti na zadnjim kotačima, prednji su ok, ali na zadnjima mi smetaju blatobrani koji se nedaju pomaknuti na uže zbog nosača branika. idu mi blatobrani uže ali samo cca 4 cm a ja trebam 8 cm. Što napraviti?

PS: Znači za TV PE-18 definitivno nema za nabaviti pol dijelova?

Dečki da li je visoka cijena za tv 521 od 12 000 kn? Traktor nema priključaka i u solidnom je stanju bez branika
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh