• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ma problem mi je to šta mi stalno kapi na filteru... Dihtung je star i izlizan a novog sam par puta naručiva u masivi (iz kataloga) ali svaki od tih puta bi mi poslali neki manji pa mi tako kapi i kapi ... Zna li itko koji je to dihtung u katalogu ( posto hi ima više)

Nemoj ti ništa skidat onaj origi filter. Ovaj od plastike nije toliko dobar kao originalni. Kako več rečeno taj od plastike na sliki je samo dopuna a montira se iz razloga koga sam več naveo.

Kupi takav flter kod koga su svi gumeni dihtungi koji trebaju u embalaži pored filtera.
Tako bi trebalo biti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
A jel imaš šubler (pomično mjerilo) i jel se znaš njime koristiti?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
A jel imaš šubler (pomično mjerilo) i jel se znaš njime koristiti?

Imam ja subler...i znam se njime koristit ... Samo kako cu izmirit kad je onaj dihtung cili izlizan nije više ka šta je bija prije dvajs godina. .. I nisam tomislav nego play
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
A jel se i dosjed kam dihtung sjeda izlizal :scratch
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
sto se tice paljenja na kanap
tv 700 serije sam palo na kanap jednom ili dvaput iz opklade,zaljuljas ga dva put tri put i potegnes muski i pali,svoj tv mogu upaliti kad je zagrija,na jedno potezanje,kad je hladan mogu isto ali teba mal oajce povuc pa ga zaljuljam koji put,ali kad je hladan,kad je napolju -15 e onda na kanp tesko da ces ga upaliti,sad kad sam osposobi paljenje na kljuc tehnike konopca me ne zanimaju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
A kaj ja znam :scratch Odreži saru od čizme i od toga složi, nema se kaj dogoditi :oops:
 

ivo 522

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
9
neznam baš da se može upaliti bez ljuljanja,mada nisam probavao palit sa užetom, ali znam da moj tomo 522 sa novim akumulatorom od 74 ah ne pali bez dekompresora jer nemože uopče pokrenut motor.

Danas sam tek vidio u radioničkom priručniku da svi tomo vinkovići imaju alnaser od 2,4 kw a kod mene je 1,4kw pa je vjerojatno to razlog da nemogu upalit traktor bez dekompresora.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
U rezervaru na dnu je voda zato 2h.Ima aditiva za naftu pa se ne taloži npr TDA od Castrol-a.A ima aditiva koji vežu"smeće"na naftu pa sve zajedno izgori.



Evo jednog aditiva za ložulje ide i u ostale dizel goriva.

DSC00366.JPG

DSC00373.JPG
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Danas sam tek vidio u radioničkom priručniku da svi tomo vinkovići imaju alnaser od 2,4 kw a kod mene je 1,4kw pa je vjerojatno to razlog da nemogu upalit traktor bez dekompresora.


Kad je bio mlađi palio i sa tim alnaserom tvrdnja ne drži vodu !!!!!!


Skini alnaser i nosi auto elektrićaru pa ćeš vidjeti ćudooooooooooooo !
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Danas sam tek vidio u radioničkom priručniku da svi tomo vinkovići imaju alnaser od 2,4 kw a kod mene je 1,4kw pa je vjerojatno to razlog da nemogu upalit traktor bez dekompresora.

U knjižici za TV 420 koji ima motor LDA 100 piše da mu je anlaser od 1,4 kW ali mislim da sam i ja negde video da imaju jači od 2,4 kW. :scratch

Nek ti pogleda neko ko ima takav traktor na anlaser šta mu piše ali mislim da tebi nešto ne valja na anlaseru.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
U knjižici za TV 420 koji ima motor LDA 100 piše da mu je anlaser od 1,4 kW ali mislim da sam i ja negde video da imaju jači od 2,4 kW. :scratch

Nek ti pogleda neko ko ima takav traktor na anlaser šta mu piše ali mislim da tebi nešto ne valja na anlaseru.
na mojem 419 je isto 2.4kW
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Ovakav običajno posluži kao dodatni filter. Npr. ja ču ga montirat odmah iza rezervara ispred AC pumpe jer je onaj glavni montiran posle nje. To znači da u AC pumpu ulazi nefiltrirana nafta pa ču ga iz tog razloga ugradit.

Več sam ga nabavijo, izgleda ovako:

dodatni-filter-za-nafto-foto_10744305_17436746_18551799.jpg


Nek te ne brine ono što piše filter benzina, ljevo ti je napis filter diesel.:lol:
Malo čudno to sa tim napisima izgleda jeli :scratch. Izgleda da imaju samo jednu embalažu pa preko napisa filter benzina ljepe druge naljepnice ako pakiraju za diesel. Bit če on u redu, u filteru je mrežica.

A što se tebe tiče usposobi originalni da bude kako treba i ne brini dalje. Nek se o tome brinu vlastniki serije 700 iz gore navedenog razloga.
InačeTV 420 ga imaju kod desnog kotača a stariji tipovi traktora sa lombardini rezervarom za gorivo ga imaju u rezervaru. Oni u rezervaru su malo nezgodni za promjenu jer moraš ispustit svo gorivo. Ako to smeta onda ima opcija da ga jednom vadiš i umesto njega negde ugradiš neki drugi od auta, traktora... kako ti več Bertolini reko.

Može stavit ovakav najbolji i naj jeftiniji mu je .
DSC00379.JPG
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Može stavit ovakav najbolji i naj jeftiniji mu je .
View attachment 1185

Slažem se, dobro filtrira, dobro brtvi, jednostavno se promjeni, jeftin je, može se odtočit kondenz...

Ideš na neki odpad, vadiš iz nekog diesel auta, zapamtiš od kojeg je, kupiš nov filter, montiraš i gotovo.

Oni originalni dobro obavljuju svoju funkciju samo što su ovi današnji jednostavniji i olakšaju zamjenu.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Kurbla za LDA motore.Nisan uspio večeras nać da poslikam uživo ali imam negdje jednu preklopnu.
DSC00375.JPG

DSC00376.JPG
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh