• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ali ne bi bilo dobro kad se bar nešto ne bi potrgalo. Pukla je spona koja je već prije bila zavarena. Srećom to se dogodilo na pedesetak metara od svinjca, pa sam rastegnuo produžni kabel, iznio aparat za varenje i za tren je kvar bio popravljen. To se inače tako ne radi :finga:, ali ...sila Boga ne pita...
Njiva je na kraju ipak bila podrljana :p.

Sa volanom se ne igra . i prvi put nije zavareno kako treba prijateljski savijet KUPI NOVE SPONE ! da ne bude kasno,
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
njiva ti je na ljepoj strmini,te nije strah da se budeš skuglal na dol :p
Je, kad dođem do vrha, i kad se okrečem, stavim ga u prvu, da mogo pratiti koliko mi je u zraku prednji desni kotač:madmana:.

Sa volanom se ne igra . i prvi put nije zavareno kako treba prijateljski savijet KUPI NOVE SPONE ! da ne bude kasno,

Hvala na savjetu, Arno, imam ja to u planu, samo treba zatvoriti financijsku konstrukciju. Moram to promijeniti i jer mi prednji krajnik ima lufta.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
dečki imam jednu molbu,ljepo vas prosim
ajde posjetite našu grupu Tomo Vinković grup i tamo u album stavite slike svojih ljubimaca,tako da na jednom mjestu imamo sve serije TV-a i jedan ogroman album

unaprijed zahvaljujem :D
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav ekipo!
Za vikenda sam uhvatio malo vremena i poigrao sam sa pluga, na stari plug sam nabacio oni pluzni tjela sta sam kupio pre neko vreme, morao sam za sada da uradim ovo, odustao sam od izrada rama, ne zurim, trazicu po otpadima mozda najdem ram ,kao sta sam nasao i ovi novi daske komplet:
Evo neka slika, a vise slike ima u mog albuma na moj potpis, ako nekog zanima moze da pogleda:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Pre poletivanja:


Uploaded with ImageShack.us
Plug je proban i ja sam zadovolen, a Tomo jos vise, jeste da su daske veci nego oni stari ali imaju bolji oblik, tako da zemja se ne nakuplja, lakse se vuce, malo stelanja ovako-onako, sada mi ostaje jos neki sitne prepravki oko kopcanje........
Pozdrav:partyman:
 
G

GROF

Guest

., lip pozdrav mojim forumašima! najboljega poljoprivrednoga foruma!

., pa dragi moj forumski prijatelju mrga!., kad su novčići u jigri niš ni teško, a bome, niš ni daleko!., eto tako i tvoja županija!!!... :rolfer:...
., ma šalim se malo, a dobro sam se i nasmijal!, očito čovik voli da se kiti sa tujim perjem!, kako je rekal naš forumaš mtd001!., sretno mu sa delom!, a možda i ja dobijem kaj novčić od reklame!!! :D ...

., prijatelju firemanpetar!, tvoje izboljšanje - držač za posude sa tekućinom; voda, sok, rakija, piva, vino,... za traktora tomu!, sve pet!!!, ko i uvik!, SVAKA TI ČAST I FALA!, takovo nešto planiram i sebi nakalemit.

., prijatelju Aco93!, eto vidil sam i tvoja izboljšalja - izdelke - alat za one famozne šarafe - matice stezat!, vridan si ko uvik, svaka TI čast!, tako mlad!, a vridan, pedantan, odgovoran,...!!!, SVAKA ČAST I FALA!.-

., prijatelju danot!, vidim da se i kotebe dela oko plužićev za traktora tomu!., moja predpostavka., plužići bi trebali dobro orat, a sa vim većim plužnim daskama, dobro će zaoravat biljne ostatke., SRETNO TI!.-

., dragi moj narode!, lip pozdrav, čitamo se...

.,p.s., slikanoga materijala, prospektov, pisanoga materijala,... ima dosta!, čim rodjo VranićD, prijatelj zbalija i moja ženica, uvatidu malo slobodnoga vremena?!, pokeljićedu.-

., Bog!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav ekipo!

Pre poletivanja:


Uploaded with ImageShack.us
Plug je proban i ja sam zadovolen, a Tomo jos vise, jeste da su daske veci nego oni stari ali imaju bolji oblik, tako da zemja se ne nakuplja, lakse se vuce, malo stelanja ovako-onako, sada mi ostaje jos neki sitne prepravki oko kopcanje........
Pozdrav:partyman:
Ova su tjela puno veča od starih pa me čudi da je lakše za vuči ali ja ti vjerujem. Onda super napravljen posao to jest izboljšanje ;)

dečki imam jednu molbu,ljepo vas prosim
ajde posjetite našu grupu Tomo Vinković grup i tamo u album stavite slike svojih ljubimaca,tako da na jednom mjestu imamo sve serije TV-a i jedan ogroman album

unaprijed zahvaljujem :D

Ajde dečki stavite slike svojih traktora pa da album zaživi. Tako čemo imat sve slike naših traktora na jednome mjestu.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
.,
., prijatelju firemanpetar!, tvoje izboljšanje - držač za posude sa tekućinom; voda, sok, rakija, piva, vino,... za traktora tomu!, sve pet!!!, ko i uvik!, SVAKA TI ČAST I FALA!, takovo nešto planiram i sebi nakalemit.

Samo ti to nakalemi, napravi za lički viski.
A več si ti nakalemijo čuturicu na zaštitu vozača :D da ti je uvijek pri ruci jel?
Sad napraviš još jednu posudu za bezalkoholni, bezolovni :D
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
kaj planiraš ubaciti treću brazdu....:scratch

Ma nee, ja vec imam trobrazdni plug, to sam tako uslikao samo koliko da se vidi razlika u oblik daske:cry:

., prijatelju danot!, vidim da se i kotebe dela oko plužićev za traktora tomu!., moja predpostavka., plužići bi trebali dobro orat, a sa vim većim plužnim daskama, dobro će zaoravat biljne ostatke., SRETNO TI!.-
Bas sam bilne ostatke i zaorivao ((magdonos)persin), a imalo je razbacano i gnoj,dobro ide, ma ja sam opet polomio ekran na mobitel tako da nema slike od oranje, ono sta sam poslikao bilo je so braticev telefon:confused:
Ova su tjela puno veča od starih pa me čudi da je lakše za vuči ali ja ti vjerujem. Onda super napravljen posao to jest izboljšanje ;)
Pisao sam po forum, za stari TV-PE-18 sam imao isti ovakav plug, kopija na batuje ali radio ga jedan lokalni majstor i PE ga vukao odlicno, za jednobrazdnjak nisam imao potreba. A 821 3ks jaci i 160 kg tezi od PE muci se ko crnac so manji dvobrazdni plug. Ako imao i malo vlaga u zemja oranje je bio nemoguca misija, a sada bio je vlazno ali super se oralo. Stari tjela su los oblik, dobro se primetuje i od slike i bacaju loso zemja tako da i zemja se nakuplja na niv, svaka brazda je cistim:


Uploaded with ImageShack.us
Ne zurim, trazicu po otpadima da najdem i originalni ram, ima cuda po otpadima...
Hm, moe izbolsanje:prayer:
Pozdrav:partyman:
 
Posljednje uređivanje:

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
E ivane vidim u tvom opisu deset km istočno od splita, ja sam sjeverno 20 km mjesto Dicmo ako si cuja za njega.. Iz kojeg si ti mjesta ako se smi znat? Moga bi stavit koju sliku od tome

Pozdrav @Tomislav523,

ja sam iz Podstrane (cca 10 km od Splita smjer Makarska, Dubrovnik)

Evo šaljem neke slike kako je traktor izgledao kad sam ga dovukao, sad je u funkciji i za 15-ak dana počinje restauracija i šminkanje.

Unaprijed se izvinjavam za količinu i kvalitetu fotografija jer je sve slikano mobitelom (ubuduće će uz Tomicu biti foto-aparat da kvaliteta slika bude bolja)

03032011w.jpg
[/URL][/IMG]

03032011001.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

03032011002.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

03032011004.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

03032011005s.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

03032011006.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00010xh.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00011sq.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00012kz.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00013b.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ivan X
Bit če dosta posla :scratch ali OK samo da ima volje i nešto novca pa se sve sredi.
Negde se našla i armatura koja fali na prvim slikama :D. Vidim imaš neki extra auspuh, koliko je on glasan, jel ima puno buke?
Sretno ti sa poslovima i puno volje u radovima.

Eto stavljam i ja neke slike od limarskih radova koje sam radijo u zimi. Popucala hauba, bilo je več pojačano, vareno, opet popucano, remen se gurao uz lim... Moje je bilo rađenje nedostataka lima, u stvari nov komad je trebalo napravit onda sječenje staroga iz haube,varenje novog i bojanje temeljnom. Farbanje sa konačnom bojom če vlastnik sam napravit.
Inače lim sam napravijo na način kao što ima originalno, znači zapigani rubovi i vareno iz unutrašnje strane.

popravilo-haube-foto_10744305_17439152_18576262.jpg


popravilo-haube-foto_10744305_17439152_18576263.jpg


popravilo-haube-foto_10744305_17439152_18576109.jpg


Nešto više slika ima u mojoj temi firemanpeter- predstavi se

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=689569#post689569

Kako vidite na slikama, dodana je i hupa sa koplet instalacijom. Isto tako nije bilo lampice za ulje pa se napravilo i njena instalacija i ugradila se nova lampica. Napravljena je i nova instalacija u haubi za lampe. Bilo je još puno drugih posla ali to napišem neki drugi put.
 
Posljednje uređivanje:

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
Ivan X
Bit če dosta posla :scratch ali OK samo da ima volje i nešto novca pa se sve sredi.
Negde se našla i armatura koja fali na prvim slikama :D. Vidim imaš neki extra auspuh, koliko je on glasan, jel ima puno buke?
Sretno ti sa poslovima i puno volje u radovima.

Pozdrav @firemanpeter,

To da će biti dosta posla znam, ali to će se lagano sređivati u večernjim satima...

Auspuh je "homemade" tektoliko da nekakav bude jer je original totalno propao.
Što se tiče buke to je nebitno (po meni ima odličan zvuk, moram od nekoga posuditi video kameru pa staviti neki filmić s zvukom na "Youtube") jer već samom pojavom u mome kraju je Tomica poseban slučaj. Kod nas se koriste motokultivatori a najveći su Lombardini i Benassi do 12 konja tako da Tomica ovdje izgleda kao kombajn :p

I tebi kao i ostalima puno sreće i volje s radom na Tomi :mrgreen:
 
B

balic

Guest
jedno pitanje imam tv 420, od pre nekoliko dana gasi kao da nema goriva, onda go upali po novo odma kao da nisto nije se desilo, moliv vas za pomos.pozz
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
jedno pitanje imam tv 420, od pre nekoliko dana gasi kao da nema goriva, onda go upali po novo odma kao da nisto nije se desilo, moliv vas za pomos.pozz

Vjerovatno ti je zapušen odtok iz rezervara pa ne dolazi dosta nafte. Odvij cjev i provjeri prohodnost rupe iz rezervara. Onda posle toga pogledaj ili promjeni filtar nafte.
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Ovako je izgledao traktor prije i sada!

imag0024sm.jpg


imag0031ij.jpg


imag0033b.jpg


imag0046l.jpg


imag0049r.jpg


imag0060k.jpg


imag0061lx.jpg


imag0063ii.jpg


umjesto url koristi IMG kartice
zbalija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
A i generalka je odrađena plus ugrađen alternator i lampice za ulje i alternator!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh