• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
A

AlfaZD

Guest
druge dvije brtve u kućnoj radinosti

dscn3035.jpg


probna montaža dekla, stezanje bez dihtunga, ali s špijunima, u cilju određivanja debljine instrument limova ispod ležaja

dscn3042.jpg


s obzirom da je dihtung u donjem dijelu oštećen, ipak malo paste

dscn3044.jpg


složeno
clap_1_.gif


dscn3046.jpg


i sad nazad na pakne, brusilicu i kidaj var

dscn3047.jpg


centrirano

dscn3048.jpg


zavareno

dscn3049.jpg


za danas, dalje nisam stigao, odnijele su me druge obaveze
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
mrga- ide bez problema,sad vanjske gume idu tocno po onim zeljeznim nosacima pa nema straha od propadanja i prisilnog kupanja...:rolfer:

firemanpeter
-zastita vozaca je vec bila gore samo sam je sad moro malo preradit posto sam morao blatobrane pomaknut prema nutra zbog okretanja guma posto je srce na velgi sad zamaknuto prema nutra...

matrix123456-ide super,i mislim da mu nebi smjelo nista bit posto na tvrdoj podlozi sjedi samo na nutarnjim visim gumama i na volanu ni ne osjetim ove druge gume a kad dodem na meko onda sjedi na sve 4 zadnje gume ,a kad bi vec doslo do opterecenja mislim da bi prije proklizao nego nesto slomio al naravno na mekom,a na tvrdom treba pazit...:!: uvjek gledam da ga bezveze ne forsiram previse... produzetke sam nabavio od prijatelja tak da su oni original!

grofe-,prijatelju hvala ti na pohvalama,radim kolko stignem,posto su u firmi opet poludjeli-radim sve subote,nedelje,dosta i nocne tak da nema odmora...
nisam ti stigao rec da sam pred tjedan il dva uspio nabavit spacek sa dosta dodatnih rezervnih djelova i dodatnim motorom za jako dobru cijenu tak da hvala ti na dobroj volji i vremenu sto si se raspitivao za mene!
 
Posljednje uređivanje:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
pitanje...kad uključim žmigavce jako mi blicaju ili samo ostanu upaljeni pod malko većim gasom...do čega je to?
hvala
riječ je o tv 522, 81 godina...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Hoču ali nekako razmišljam ako nije problem fergusonu 533 tjerat rotomalčer 150 nikakav problem a možda poradi prijenosa na kardanu ??

Ja imam tv 732 i roto malčer od 130cm i to ti je sasvim dosta za njega jer od 150 u većoj travi će dosta traktor mučiti ja naprimjer visoku travu i kukurzovinu malčiram 1spora da traktor nepati a svedno ga nevrti lagano ni u prvoj kad je velika travo i kupina.

neznam koliko ti misliš malčirati visoku travu al sigurno ćeš zaletiti koji put i u nju, da se moraš dignuti sa sjedala da vidiš kamo ideš.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pitanje...kad uključim žmigavce jako mi blicaju ili samo ostanu upaljeni pod malko većim gasom...do čega je to?
hvala
riječ je o tv 522, 81 godina...
mislim da ti je krepal automat za zmigavce,tako je i kod mene pocelo a sad je do kraja krepal...:roll:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
mislim da ti je krepal automat za zmigavce,tako je i kod mene pocelo a sad je do kraja krepal...:roll:

mislim stvarno čudno...na ler gasu radi koliko toliko normalno, kad se poveća gas onda doslovno ili titra tolikom brzinom da se jedva primjeti ili jednostavno stoji cijelo vrijeme uključeno. Primjetio sam da kad opteretim još i prikolicom (koja ima signalizaciju) da onda radi normalnije..!!!?!?
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
mislim stvarno čudno...na ler gasu radi koliko toliko normalno, kad se poveća gas onda doslovno ili titra tolikom brzinom da se jedva primjeti ili jednostavno stoji cijelo vrijeme uključeno. Primjetio sam da kad opteretim još i prikolicom (koja ima signalizaciju) da onda radi normalnije..!!!?!?

Najprije provjeri izlazni napon sa alternatora ili dinama zavisi što imaš.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Najprije provjeri izlazni napon sa alternatora ili dinama zavisi što imaš.

Dinamo je jos uvijek u igri. Mislim pretpostavljam da radi buduci da fila akomulator, barem ampermetar tako pokazuje...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Najprije provjeri izlazni napon sa alternatora ili dinama zavisi što imaš.

slažem se sa tobom problem je u izlaznom naponu 100%.
moja preporuka elektronski relej žmigavaca od Yuga ili sl.
i problem riješen. To se je meni stalno dešavalo kod nisam stavil elektronskoga...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
slažem se sa tobom problem je u izlaznom naponu 100%.
moja preporuka elektronski relej žmigavaca od Yuga ili sl.
i problem riješen. To se je meni stalno dešavalo kod nisam stavil elektronskoga...
aha,posto je ovaj bimetalni njega jebe svaka promjena napona,pa odmah ne radi kako bi morao... a kako rjesit taj problem s izlaznim naponom,ako je to uopce potrebno i moguce,i zbog cega se to uopce dogadja? :scratch
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
slažem se sa tobom problem je u izlaznom naponu 100%.
moja preporuka elektronski relej žmigavaca od Yuga ili sl.
i problem riješen. To se je meni stalno dešavalo kod nisam stavil elektronskoga...

Taj drugi relej samo ubodem umjesto ovoga ili? Kako uopce izgleda orginalni relej nmd zmigavaca od tome i gdje se nalazi
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Taj drugi relej samo ubodem umjesto ovoga ili? Kako uopce izgleda orginalni relej nmd zmigavaca od tome i gdje se nalazi
od juga il bilo koji drugi ima malo vise zica,al ima tu decki koji znaju napamet kako ga spojit,a on se inace nalazi ispod instrument table!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Taj drugi relej samo ubodem umjesto ovoga ili? Kako uopce izgleda orginalni relej nmd zmigavaca od tome i gdje se nalazi

Elektrosko nemreš baš piknuti umjesto ovaga, jer on ima i masu,
dok bimetalni kavoga imaš sad nema.
spajanje ti ide ovak:
izvod iz brave 15 na rele 49
iz 49a spajaš na prekidač, (onu APU ručicu).C ti je kontrola,
a 31 masa

trenutno imaš ovakvoga gore:



a ja ti preporučam ovakvoga:

 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Elektrosko nemreš baš piknuti umjesto ovaga, jer on ima i masu,
dok bimetalni kavoga imaš sad nema.
spajanje ti ide ovak:
izvod iz brave 15 na rele 49
iz 49a spajaš na prekidač, (onu APU ručicu).C ti je kontrola,
a 31 masa

trenutno imaš ovakvoga gore:



a ja ti preporučam ovakvoga:


istina ovakvog sada imam jer znam da mi je ispod brave, to sam vidio i na njega idu 2 žice. znači ovoga odspojim, spojim ovakvog jednog i to je to? trebalo bi sve normalno šljakati.
hmmm ovaj elektronski ima s 3 ili 4 izlaza...!?!?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
istina ovakvog sada imam jer znam da mi je ispod brave, to sam vidio i na njega idu 2 žice. znači ovoga odspojim, spojim ovakvog jednog i to je to? trebalo bi sve normalno šljakati.
hmmm ovaj elektronski ima s 3 ili 4 izlaza...!?!?

Da ovog odspojiš, pazi da ne zmješaš žicd, i čitaj oznake kak sam ti napisal,
i samo mu još dovedeš još masu, jer ovaj stari sa 2 žice nama...
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Da ovog odspojiš, pazi da ne zmješaš žicd, i čitaj oznake kak sam ti napisal,
i samo mu još dovedeš još masu, jer ovaj stari sa 2 žice nama...

dal onda uzet s 4 izvoda ili 3?
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Ja imam tv 732 i roto malčer od 130cm i to ti je sasvim dosta za njega jer od 150 u većoj travi će dosta traktor mučiti ja naprimjer visoku travu i kukurzovinu malčiram 1spora da traktor nepati a svedno ga nevrti lagano ni u prvoj kad je velika travo i kupina.

neznam koliko ti misliš malčirati visoku travu al sigurno ćeš zaletiti koji put i u nju, da se moraš dignuti sa sjedala da vidiš kamo ideš.

zahvaljujem aco a mislim malčirati samo travu po voćnjaku i to od nekih 30 cm za sada hvala pozz
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
dal onda uzet s 4 izvoda ili 3?

Svakako prije svega uzmi eketroskoga.
sad dali sa 3,4 ili 5 izvoda tvoja je odluka.
sa 3 izvoda nema poseban izvod za kontrolu
sa 4 izvoda ima za kontrolu na traktoru
sa 5 izvoda ima kontrolu za prikolicu....
odluka je na tebi....
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Svakako prije svega uzmi eketroskoga.
sad dali sa 3,4 ili 5 izvoda tvoja je odluka.
sa 3 izvoda nema poseban izvod za kontrolu
sa 4 izvoda ima za kontrolu na traktoru
sa 5 izvoda ima kontrolu za prikolicu....
odluka je na tebi....

sorry ako bi mi mogao pojasniti što znači ta kontorla? tj čemu to služi? naravno na traktor će se priključivati i prikolica, al kakve sad to ima veze sa tim?? :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh