• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Pozdrav
dali netko zna gdje u Zg kupit kardan (treba mi za tomu), poželjno da je u blizini javnog prijevoza. Kod mene je ponuda nikakva, valjda će u zg biti bolje.

Kakav kardan trebaš, naviše dijelova za tomu u Zg imaš u "Agro dom", nasuprot autobusnoga kolodvora...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Za novi model, traktor je iz 99te, standardni priključak. samo neznam dal mi treba s križem 21 ili 27, za strižnu kosu je.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Za novi model, traktor je iz 99te, standardni priključak. samo neznam dal mi treba s križem 21 ili 27, za strižnu kosu je.

Za to kupiš najslabiji model kardana jer nema tu opterećenja,
nema smisla da bez veze bacaš novce..

P.S.

po cerjakovom katalogu postoji kardan sa promjerom križa 22 mm grupa 1,
ka križ promjera 27 je grupe 3
grupa 1 odgovara za tvoje potrebe, jer grupa tri je za 35 kw
 
Posljednje uređivanje:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Super, hvala ti. Zvao sam bio Kardan-spoj al mi žena svaki put kaže drugu cijenu i uvjerava me da je križ 22 za prevrtač, da za kosu treba jači.
dali je taj križ 22 dovoljan za frezu ili treba jači (nemam frezu al čisto da znam ako je jednog dana nabavim)
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ako nisi shvatio radi se o pumpi koju mozeš pogoniti el. motorom , benziskim motorom ili kako ti želiš preko kardana BITAN JE SAMO NA NJOJ PRIHVAT ZA POGONSKI STROJ a ako želiš špricati vinograd sa jednom mlaznicom to možeš bez problema iz iskustva znam da ta mala pumpa tjera i dva crijeva bez problema a i vuće iz bačve SAMA . pogledaj u temi kultivatori možda je i tamo nađeš jer je koriste i na mundialu - GOLDONKI -

Ne treba mi takva , gledam proći što jeftinje

kolika je cijena

BM 20/15
 
G

GROF

Guest
., moj narode!., evo nekoliko slikic traktora tome iz onoga vremena!

krizmaibjelovar2011159.jpg


krizmaibjelovar2011160.jpg


krizmaibjelovar2011161.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Gleeee...Tomo mali Damper!
Toma na 100 načina...šta sve nisu nakalemili na tog malog traktora
Ima ga u svakome obliku, pravi je mutant...:lol:

pozzz joe!:mrgreen:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Jest (joekiki)samo ga trba voleti ili voljeti ja sam sa TV-om odrasto,
ebga daleko je od mene 370KM vrijeme za kosidbu, štelung prevrtača itd...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Super, hvala ti. Zvao sam bio Kardan-spoj al mi žena svaki put kaže drugu cijenu i uvjerava me da je križ 22 za prevrtač, da za kosu treba jači.
dali je taj križ 22 dovoljan za frezu ili treba jači (nemam frezu al čisto da znam ako je jednog dana nabavim)


Što se tiće kardan spoja to su bu... govorim iz iskustva.
Najme zoveš ih za kardan i veliš ke treba i kad doneseš, vele da to oni nisu nikad videli i da toga nema za kupiti, a kamoli da bi se popravilo.
Njim ja bitno samo da ti nešto uvali i to je to... kako i svi trgovci u pravilu.

Taj promjer križa kardan ti je sasvim dovoljan i za frezu za TV traktore.
samo obavezno kardan sa kuplungom da se sačuva getriba traktora...
Ali rađe uzmi za frezu kardan sa križ 23,8 mm (grupa 2) on je do za prijenos snage do 31 ks
 

ivo 522

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
9
Grofe svaka čas na iskopanoj ovoj slikci.

Stvarno ga je ovako lijepo vidjeti pored neke betonare...

Nije betonara več asfaltna baza u Bj. siguransam 99% jer radim u toj firmi.
 
G

GROF

Guest
., zafala!!!

Grofe svaka čas na iskopanoj ovoj slikci.
Stvarno ga je ovako lijepo vidjeti pored neke betonare...

., aj fala TI forumski prijatelju zbalija!

., čekam, čekam, tebe da TI napokon upikneš i kaj svoj komentar na sve ove moje pokeljene slikice pod temom PRIMA!!!...

., aj Bog!, čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
., ej narode moj!., evo dvi slikice;

.,tome u akciji slepanja drv iz šume od moga prijatelja,

.,jedan tome, serije 800 iz 1992.godine!, ima prednju ralicu sa uporištem na prednje rukavce., nešto slično ko ča ima šumski traktor za poravnavanje terena i odotraga ima "lanac" za kopanje kanala za vodu ili za telefonske - električne vodove.,interesantna stvar je kod ove serije traktorićev., imadu neku sporu brzinu u koj traktor ide jako sporo ali sistemom preko nekakove hidro-pumpe., jako interesantno, hehehe i komplicirano., jedva čekam da nabavim još slikanoga materijala da morete tu izvedbu vidit!...

11614865.png


61707529.png


., ej prijatelju zeljac!, fala TI doneba za keljenje slikic.-
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
.,jedan tome, serije 800 iz 1992.godine!, ima prednju ralicu sa uporištem na prednje rukavce., nešto slično ko ča ima šumski traktor za poravnavanje terena i odotraga ima "lanac" za kopanje kanala za vodu ili za telefonske - električne vodove.,interesantna stvar je kod ove serije traktorićev., imadu neku sporu brzinu u koj traktor ide jako sporo ali sistemom preko nekakove hidro-pumpe., jako interesantno, hehehe i komplicirano., jedva čekam da nabavim još slikanoga materijala da morete tu izvedbu vidit!...

61707529.png

Jadni Tomo:supris:, sta nece doziveti:prayer:
Ovakav stroj neznam kako radi na TV, ovo jako razhebe traktor, u velika mjera strada prenos, kod nas u kombinatima ovi kanalokopaci su ganjali sa Fiatagri 65-66, i svi traktori su neslavno zavrsili sa kojekakvi lomovi i krsevi, a tek kod TV:scratch
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jadni Tomo:supris:, sta nece doziveti:prayer:
Ovakav stroj neznam kako radi na TV, ovo jako razhebe traktor, u velika mjera strada prenos, kod nas u kombinatima ovi kanalokopaci su ganjali sa Fiatagri 65-66, i svi traktori su neslavno zavrsili sa kojekakvi lomovi i krsevi, a tek kod TV:scratch

Nebu mu niš... kod mene je isti takav iskopal plinovodnu mrežu 1993. godine, a radi se o Zagorju,, bregima šumama kamenju ali tomo je samo kopalll... inaće je imal šire balonke gume i sa strane stabilizatore koji su imali na capicama za uporište kotače tak da je išal po svakom terenu... e da mi je bil onda fotoaparat....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Slike postupak reparature sredine na traktorima Tomo Vinković, slike su od člana dbolfek1


dsc00106tx.jpg


dsc00108v.jpg


dsc00111dvf.jpg


dsc00117le.jpg


dsc00118lc.jpg


dsc00122nu.jpg


dsc00126p.jpg


dsc00133la.jpg


dsc00134y.jpg


dsc04238p.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh