• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Za 2 sata 1400m2:scratch, kak i da je to je presporo, a kazes i treva je bila niska i rijtka,ja za 2 sata i rucno bi to pokosio:finga:
Ne znam ovako koliko lupa i buci menjac, ja cujem kako buci menjac kad koristim prskalica,tada mi traktor stoi u mesto, radi na ler gas i sve se cuje u menjac, a ti imas i tisi motor tako da se i vise culo.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=HCY21FcUwCE[/YT]
da imam na primer freza i dodam dobar gas to ne bi se ni culo od buke, drugi prikljucak za kardan i nemam, ranije me to brinulo jer sam sumnjao da ima neki luft u menjac, pa sam se vrtio oko traktor i naslusuvao, ko doktora, jos su mi slusalici falili da naslusam od gde je zvuk:finga: ali kada sam preko zima otvarao menjac sve sam lepo proverio i sve je bilo ko sto treba bit, tako da sad buci i nebrinem, samo gas.
Pozdrav:partyman:

Edit: kazes da ima zvuk kao da se kamen kipa iz kamiona, uff, ak je stvarno toliko jaci zvuk onda nesto nevalja.
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., na pitanje ODGOVOR daje se ...

Jučer sma prvi put probao kositi sa tomom i strižnom kosom(gramip) i dobro je išlo, samo dosta sporo, 2 sata za oko 1400m2. kosio sma u 1 brzoj, malo u 2 brzoj, al to mi se čini prebrzo za traktor.
E sad dolazim do novog problema. traktor nikad prije nije radio sa kardanom. kad je kardan uključen čuje se lupanje iz smjera mjenjača, lupanje zvuči kao kad se kamen kipa iz kamiona. neznam jel to dolazi jer ti zupčanic možda nisu razrađeni ili je nešto polomljeno? kardan normalno radi, tj kosa kosi, al buči mjenjač.


., lip TI pozdrav forumašu baustelac99!!! :supz: ...

., nema straha za to lupanje ča se čuje iz mjenjačke kutije - getribe!, bitno da ima ulja u prednjem diferencijalu + mjenjaču., dovoljno je da ima na mjeraču u sredini izmednju one dvije crtice.-
., LUPANJE se čuje izmedju ostalog ča ova getriba ni u ulju., već je više od 60 % getribe - zubčanika i ležaja van ulja, podmazivanje se vrši preko jednoga maloga plastičnog zubčanika - propelerčića ki se brzo okriće ko motor i ON baca - raspršuje ulje po celoj getribi., izmedju ostalog lupanje se zna čut kada je traktor u pokretu, uglavnom "smotan" livo ili desno, na nekoj nezgodnoj podlogi, kosa - kosilica sa radilicom kose, dela onaj ekscentar ča tira list kose livo - desno kako bi mogla kosit travu., /nešto mi zadnje vrime neide baš objašnjavanje., valja si razumil ča sam til reć?/.-:mrgreen: ...

., moja preporuka za kosidbu!., znači kosit u drugoj brzoj, srednji gas i nima stra!..., :x ., eh DA, ako TI ča ni jasno?, javi mi se pa TI sve pojasnim!, sa takovim tomom i takovom kosom kosil sam ravno 10 godin!.-

., lip pozdrav svim mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima., Bog!, čitamo se ... :D ...
 

nebica933

Član
Tu od
8 Svi 2011
Poruka
33
Pozz za Sve, meni se onaj stari nalog izgubio, tj ja sam se izgubio al nema veze jer Vas i ovako pratim.
Kad spomenuste onaj plastični zupčanik za podmazivanje, kako se on menja? Jel iz menjača ili tamo iz motora mora da se oslobodi==??? U pitanju je TV732
eto Marfi nigde ne miruje, jel da ???
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
eto Marfi nigde ne miruje, jel da ???
aaa...sad si nebica, tepaš sam sebi...:lol:
Jeste da se zubčanik nalazi u kućište menjača, a dali treba nešto petljati sa druge strane gde je kvačilo...hmmm neznam?
Sačekaj mehaničare TV-a...oni moraju znati...
Kako si došao do zaključka, da se on treba menjati?:scratch
A šta te još muči? jer spominješ Marfia

Nekoliko slika zubčanika za podmazivanje...onaj crni - tanki - skroz dole






pozzz joe!:weedman:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Pozz za Sve, meni se onaj stari nalog izgubio, tj ja sam se izgubio al nema veze jer Vas i ovako pratim.
Kad spomenuste onaj plastični zupčanik za podmazivanje, kako se on menja? Jel iz menjača ili tamo iz motora mora da se oslobodi==??? U pitanju je TV732
eto Marfi nigde ne miruje, jel da ???

Za izmjenu zupčanika za podmazivanje potrebno je:
-skinuti motor dole
-skinuti lijevi rukavac dole
-izvaditi difercijala van iz mjenjača

Postupak:
kad skineš sve gore nabrojeno matica je u "kućištu kupluga",
skineš maticu izvučem osovinu zupčanika u kućište mjenjača zajedno sa
zupčanikom, skineš zupčanik, staviš novoga i sve složiš obrnutim redom...
 

nebica933

Član
Tu od
8 Svi 2011
Poruka
33
Oh, kako to lepo i lagano zvuči, skineš ovo ono i to.... i onda to sve samo vratiš nazad. JJJJJJJaaaaaaaaaaoooooo TOOOOMOOOOO:rolleyess::rolleyess:
Zadnji put kad mi je bio Marfi u menjaču kod ležaja treće brzine, video sam da mu je puklo parče tog zupčanika za podmazivanje i tako je i ostalo, al......
Hvala drugari :prayer:
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav ljudi imam mali problem kupio sam tomicu nanovo repariran od do , i sad neki dan gledam u gume i ja mislim stoje one ok , ali prateći strelicu smjera okretaja ispada da su naopačke, gume su gore nove neke JUMBO, ja mislim turske , šta vi mislite o tome...........

http://profile.imageshack.us/user/stipe1107/
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Meni te na sliki ne izgledaju naopako stavljene.

img4100q.jpg


Ja bi ostavijo kako je.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
stoje baš kak bi i trebale stajat, ne diraj ništa i samo po gasu
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
gume stoje kako trebaju,
samo moram te razočarati nisu Turkische, nego CHINA :(
i koliko znam jedne od najgorih na tržištu nažalost...
 

makkim

Novi član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
9
ma bitno je sa koliko su platna sastavljene ako ih je 12 i vise ne brini samo cepaj izdrzace one dobro.:gitarist:
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Ma kažem vam ja nisu one kao naopakao ali strelice je u kontra smjeru, ali ako je to dobro onda ok
 
T

tuaregr10

Guest
Meni te na sliki ne izgledaju naopako stavljene.



Ja bi ostavijo kako je.


Gume su postavljene u dobrom smjeru :mrgreen:. Vidi se po smjeru u kojem su postavljene "ripne" :fball:.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
I dali mi je još što potrebno za spajanje na tv

Još što:scratch
Pa potrebno ti je jos i posuda, da uradis konstrukcija, srijeva: jedno za usis, jedno za povratak i jedno sprema dizna, treba ti i manometar jer neide skupa sa pumpa, i sada sledi najbitnije a to je da spojis pumpa na kardan, mislam da za tvog 523 bi bio najbolje da nabavis jos jedan leptir, nabavis gumica volana od Renault 4 od otpada(vidi moi sliki) i da to spojis osovina na osovina.
Inverzija ti netreba jer konstrukcija membranske pumpe dozvoljava da je okretas na koju god stranu zelis.

Ako nesto od ovo nisi skuzio ja ti preporucujem da si uzmes originalna sprica koja pase na sraf, meni ono kino me kostalo cca 170 eura sto je manja cjena od bilo koja polovna sprica,a ipak imam nova pumpa sa koja sam miran sto se tice gumice, a i za serija 800 nije postojala prskalica za moi potrebi , zato sam odlucio za home made.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Još što:scratch
Pa potrebno ti je jos i posuda, da uradis konstrukcija, srijeva: jedno za usis, jedno za povratak i jedno sprema dizna, treba ti i manometar jer neide skupa sa pumpa, i sada sledi najbitnije a to je da spojis pumpa na kardan, mislam da za tvog 523 bi bio najbolje da nabavis jos jedan leptir, nabavis gumica volana od Renault 4 od otpada(vidi moi sliki) i da to spojis osovina na osovina.
Inverzija ti netreba jer konstrukcija membranske pumpe dozvoljava da je okretas na koju god stranu zelis.

Ako nesto od ovo nisi skuzio ja ti preporucujem da si uzmes originalna sprica koja pase na sraf, meni ono kino me kostalo cca 170 eura sto je manja cjena od bilo koja polovna sprica,a ipak imam nova pumpa sa koja sam miran sto se tice gumice, a i za serija 800 nije postojala prskalica za moi potrebi , zato sam odlucio za home made.

Evo ovo što je potcrtano odnosno podebljano to nisam baš razumio, tj kako spojiti pumpu na kardan.


PUNO HVALA NA DOSADASNJIM ODGOVORIMA
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ovako je kod mene:


Uploaded with ImageShack.us
Ovo sto sam obelezao sa crvena linija zamenis sa leptir, jer kod tebe tako odgovara, ja pumpa kopcam sa oni 2 bilcne a ti ces je srafiti na isti 4 srafa kao i freza, i L profil okrenes kao sto tebi odgovara da bi zasrafio.
Gumica na spoj je obavezna,nesmeje da je kruta veza, kod mene je bila od crjevo, crjevo znalo je da proklizava, pa jesenas sam je preradio sa gumica volana od Renault 4.
Ovo ti je taj leptir, ili kako se vec zove:


Uploaded with ImageShack.us
Kroz centar leptira samo navaris jedna kratka osovina.
Jel si me sad razumeo:?:
Pozdrav:partyman:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ovako je kod mene:


Uploaded with ImageShack.us
Ovo sto sam obelezao sa crvena linija zamenis sa leptir, jer kod tebe tako odgovara, ja pumpa kopcam sa oni 2 bilcne a ti ces je srafiti na isti 4 srafa kao i freza, i L profil okrenes kao sto tebi odgovara da bi zasrafio.
Gumica na spoj je obavezna,nesmeje da je kruta veza, kod mene je bila od crjevo, crjevo znalo je da proklizava, pa jesenas sam je preradio sa gumica volana od Renault 4.
Ovo ti je taj leptir, ili kako se vec zove:


Uploaded with ImageShack.us
Kroz centar leptira samo navaris jedna kratka osovina.
Jel si me sad razumeo:?:
Pozdrav:partyman:

Da, sad sam te puno više razumio, amo mi nije jasno ovo s gumicom , rekao si da nesmije biti kruto spojeno, ali u tebe su četri vide kroz onu gumu pa to je skoro kao i kruto :?: :?: :?:

EDIT: i na ovoj slici gdje je leptir kak cu leptir ukrutiti s traktorom tj na 4 vijka
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Da, sad sam te puno više razumio, amo mi nije jasno ovo s gumicom , rekao si da nesmije biti kruto spojeno, ali u tebe su četri vide kroz onu gumu pa to je skoro kao i kruto :?: :?: :?:
Pa nije kruto:roll:,pogledaj sad bolje, 4vide ali su 2 po 2 na kut od 180 stupnjeva, tako da se gumica zavija:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

EDIT: i na ovoj slici gdje je leptir kak cu leptir ukrutiti s traktorom tj na 4 vijka
Nisi me nista skuzio!!!
Mozda je do mene, neznam dobro da objasnim...
Jos jednom pogledaj moi sliki i procitaj zadni moi post!

p.s, ipak mislam da je najbolje za tobom da si uzmes originalna prskalica:weedman:
Pozdrav:partyman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh