• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
I kod mene je takva kompresija.

Batek
Počelo je da se transportira drvo za lož ;) a uzput se stane pa telefonira :mrgreen:
Šalim se malo. Kako se ponaša gajba za transport, profi stvarčica.

Jesi to mjerio ili???
Da lima kakve veze što mi jedna dizna više viri iz bloka gore a druga manje., Naime ne mogu iskopati jednu bakrenu podlošku van da vidim kakva je ispod jedne dizne...Očito se zapekla!!!!
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
IPočelo je da se transportira drvo za lož ;) a uzput se stane pa telefonira :mrgreen:
Šalim se malo. Kako se ponaša gajba za transport, profi stvarčica.

Rečem lahku samo super. Dober je bil nakup.
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Btw, nisam zadovoljan s ovim riješenjem s kanticom jer mi iz kantice može iscuriti samo 1/4 nafte a ostali dio nije pod slobodnim padom jer je ispod grijača. Sad si razmišljam da to preusmjerim na filter goriva. znam da mi treba šuplja matica za spoj i nekakav ventil, samo koji da pušta naftu samo onda kad grijač radi...
c[/QUOTE]
Pogledaj kako sam si ja složio.
http://www.poljoprivredni-forum.com/album.php?albumid=110
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Jesi to mjerio ili???
Da lima kakve veze što mi jedna dizna više viri iz bloka gore a druga manje., Naime ne mogu iskopati jednu bakrenu podlošku van da vidim kakva je ispod jedne dizne...Očito se zapekla!!!!

To sam pomjerijo posle kupnje traktora.
Valjda ima veze to da viri dizna jedna više od druge. Trebaju se stavit na mjeru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a mjera je :) koliko mm bakrena podloška, ako netko zna...
Nije bitna mjera bakrene podloše ,nego je bitno koliko diza viri van iz glave , ali ne prema van nego u kompresionom prostoru:mrgreen:
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav grof.

Ekola takle se je počela zimska sezona z TV 418

Pozdrav svima :arrow:
Traktor je lijepo sređen svaka čast :prayer:. Nisam nikad vidio da je Tomo od 18 ks tako sređen, kao oni od 30 ks :supz:.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svi forumasi........
imttomo2.jpg
Pluzni tjela mi se ne dopadaju, ali ram pluga je strava, placem za jedan takav ram, ona rucica za podesavanje dobro dodje:supz:

p.s, ona tanjiraca mislam da je od clan gvozdeni, ako se ne varam:scratch:scratch

Imam jedno pitanje, jel skodi par litara benzin na dizel motoru?
Prica je ovakva: Idem kuci za vikenda, otac nakrcao rezervoara na traktor do kraja, upalim traktor i idem na oranje, dok se vozim po cesti osetim kako mi motor na trenutcima izgubi okretai i se zeli i ugasit, hmm, sta mu je sad, tako par puta, zapocnem oranje, motor(traktor) mi nekako cudno vuce,kao da ima snage vise nego pre, cudim se i zavrsim oranje, idem kuci i pitam oca sta mu je, kaze nezna, uzmem ja tubu da dopunim rezervoara , kad osetim mirisa benzina:madmana:, pitam ocu od koju tubu nalio gorivo, kad ono on nalio benzina, pitam ga koliko, kaze nezna tacno, oko 3 litara:evil:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
kao sto rece cika puknuti....trebas mjerit odozdo a ne odozgo :roll:....3,5-4,0 mm

gdje stoji nosac poluge regulatora, ovo na slici oznaceno brojem 3
eknrq5l53tcnta0wvmu0.jpg

koliko znam to je regulator za primanje gasa, tj odaziv gasa, nema nikakve veze s bijelim dimom i nepaljenjem, premda sam primjetio da kad to malo pomjerim u drugu stranu da mi neće topal upaliti na ler gasu već ga moram dodati malo više. Što se odaziva gasa tiče to je sve odlično, dobar odaziv s malo crnog dima. Sutra probam poštelati paljenje još sam jednom jer je prošli put to majstor odokativno napravio, a stvcarno mi ne pada ništa drugo što bi moglo biti. Najviše me za**** to što nakon prvog puta pali odmah!!! Dakle, ona strelica na armaturi se mora poklopiti s 1 ili 2 točke na zamašnjaku i onda mora dati suzu gore (ili dolje) na lajtungu prema diznama?!?!
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pozdrav svi forumasi........

Pluzni tjela mi se ne dopadaju, ali ram pluga je strava, placem za jedan takav ram, ona rucica za podesavanje dobro dodje:supz:

p.s, ona tanjiraca mislam da je od clan gvozdeni, ako se ne varam:scratch:scratch

Imam jedno pitanje, jel skodi par litara benzin na dizel motoru?
Prica je ovakva: Idem kuci za vikenda, otac nakrcao rezervoara na traktor do kraja, upalim traktor i idem na oranje, dok se vozim po cesti osetim kako mi motor na trenutcima izgubi okretai i se zeli i ugasit, hmm, sta mu je sad, tako par puta, zapocnem oranje, motor(traktor) mi nekako cudno vuce,kao da ima snage vise nego pre, cudim se i zavrsim oranje, idem kuci i pitam oca sta mu je, kaze nezna, uzmem ja tubu da dopunim rezervoara , kad osetim mirisa benzina:madmana:, pitam ocu od koju tubu nalio gorivo, kad ono on nalio benzina, pitam ga koliko, kaze nezna tacno, oko 3 litara:evil:

Najbolje ti je odmah sve ispustiti iz rezeorvara,oprati ga, staviti novi filter goriva, ispustiti sve iz lajtunga goriva, napuniti dizleom, dobro odzračiti i lagano uppaliti te ga pustiti da malo odradi na ler gasu i dalje samo teraj :)
 
T

tuaregr10

Guest
Krumpironja; eto kako mi to na otoku radimo nije moj neg susjedov ali ja sam sudjelovo...je tomica je dosti dobar za ovakve stvari[/QUOTE kaže:
Pozdrav Krumpironja :arrow:
Dobro ste nakrcali Tomu, ima on što za vući :supz:. Sviđa mi se ova prikolica na Tomi, kiperica 1.5 t. :)
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
jeste za primanje gasa, ali takodje je zaduzen da odredi koliko ce goriva "dopustiti" pri prvom startu, ili naglom prelazu (ali to ovdje nije bitno)

eh to sto si pomjerao pa nece da pali bez gasa....jesi probao zakrenuti u drugu stranu?

kad upali, koliko mora odraditi da bi lako upalio? hoce li palit bez problema nakon sto samo "dadne znak", npr. cim upali da ga ugasis nakon nekoliko sekundi; probaj tako pa javi rezultate

jos jedna stvar, mozes li smiriti da radi na leru otprilike ovako (to ganjas na tom regulatoru, kad je motor vruc)

Kad ga upalim i ostavim da radi makar par sekundi (karikairam, recimo 5-6 sekundi) i zatim ugasim, drugo paljenje je odmah, možda zavergla jedanput, ako i toliko. Na leru pogotovo kad ga ostavim (ako je vani ovako hladno) da radi minutu na leru radi normalno, čak i bez zaleta, znači ravnomjerno, al naravno uz bijeli dim prisutan :)
S tim laprirom sam se igrao dok je bio topal i nisam probao zakrenuti u drugu stranu, pokušavao sam samo na toplom i nekako mi je imao najbolje rezultate otprilike oko sredine. Jedino da probam sad na hladno ga zakrenuti u jednu stranu max pa ga onda paliti i onda kad se opet ohladi u drugu stranu max te probati opet....!!!
 
T

tuaregr10

Guest
Kamera... ide, ton ide....
OK, pozdravljam sve na forumu, posebno Grofa i Mladog gospodina Salopeka, koji su pomogli savjetima i ostalim sitnicama oko kupnje 5 serije TV PE-18 iz 1973 godine. Stroj je dobrom stanju i sada ga prilagođavam sebi (podižem ručicu hidraulike, varim sjedalo i slično)
Molim samo pomoć oko ulja. Koje ulje ide u prednji i zadnji dio, motor itd ?

Pozdrav Mislav :arrow:
Dobrodošao na forum :mrgreen:. Tomica je u dobrom stanju za to godište, uz par prepravki i izboljšanja biti će to pravi mali stroj :fball:.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
na pumpi imaju dva adaptera (gdje zavrces cijevi za dizne), vide li se tragovi odvrtanja na adapterima (kljuc 19)?
kad odvrnes cijevi visokog pritiska, curi li nafta na adaptere, ili moras okrenuti radilicu da bi krenulo?

probaj regulator.....zakreci ga tako da ova mesingana polugica koja stoji horizontalno ide prema gore (to je jaci gas).....

Vide se tragovi odvrtanja jer sam ih sam jednom slučajno odvrnuo misleći niti sam što već.... kad skinem lajtunge s njih ne ide gorivo van, ali kad počnem i adaptere odvrtati (ključ 19) onda počne gorivo teći van i to malo više. Neznam niti sam točno što brtvi te adaptere jer znam da na sebi imaju samo O gumicu...Dakle, kad samo odmotam cijevi ne ide gorivo van, već kad počenam odmotavati i adaptere onda krene gorivo van, nisam pokušao samo odmotati lajtunge i pokrenuti radilicu...
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
tragovi koje si ti napravio ili je to neko vec cackao?
stavi providno crijevo i probaj ovo s regulatorom, pa javi.....mozes i na pp
nebih ti savjetovao da diras ugao ubrizgavanja, al kako hoces

kad si skidao pumpu....jesi li slucaaajno bacio pogled na bregastu? :scratch

Heh, sad na to odgovoriti na traktoru od 30 g je teško....ja sam otvorio, vidio da unutra je neki federić i što god već i zavidao natrag i pritegnuo. Ugao predubrizgavanja??? Na bregastu sam bacio pogled, pa svjetlucava je :) al ako treba nije teško skinuti pumpu i vidjeti ju još jednom... sutra ću staviti crijevo i probati leptir vratiti skroz kontra kazaljke sata prije prvog paljenja pa ću vidjeti rezultate, nakon tog ću pokušati i s crijevom. To stavljam prozirno od filtera do pumpe pretpostavljam, ili da stavim drito od rezeorvara do pumpe??? mogu u najgorem slučaju staviti i novu bocu goriva i drito crijevo na pumpu pa probati i tako? Štop si mislio s ovim kutep pretpaljenja, da ne podešavam predpaljenje prema ovim točkama i limićima ispod pumpe ili?
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim forumašima!

., firemanpeter!., fala, fala TI na orginalnosti i izvornosti.-

., zadar095!., tanjurače ove nisu na prodaju., zaljepil sam slikicu da svit vidi kako izgljedadu tanjurače za manje i stare serije traktora tome; 400 i 500., imam još slikice od novi tanjurača za serije 700 i 800., ALI čekam "žrtvu" ka će ji pokeljit! ...

., ej prijatelju moj forumski BaTek!!!., pa kadi si TI nami?., nima TE ko ni turpije u reštu., lipo TE za čitat i otebe uvik ništo NOVOGA naučit!!!., svaka TI čast i fala za izvaredna izboljšanja! ...

., danot!., ta količina benzina NI PROBLEM!., ALI!, preporuka DA zaminiš filter nafte i utočiš novu naftu, ako kod VAS doli ni zime?., ako je zima?., e onda samo dotoči nafte i piči!!! ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
obicno kad se pojavi takav problem cacka se svugdje, i to po nekoliko puta, pa se to izyebe....al nebitno

samo providno crijevo do pumpe, ujutro kad dodjes da vidis da je crijevo puno (pumpa puna goriva)
i radi jedno po jedno, da bi na kraju znao sta je bio problem

eh kad si vec skidao adaptere onda ces znat odradit i ovo sljedece sto imam na umu ;)

bregasta da nije potrosena, onaj brijeg koji udara u pumpu, takodje oni valjci na pumpi da nisu potroseni.....mada cisto sumnjam ali eto da se i to eliminise

ovo za ugao predubrizgavanja da ne diras, dok ne isprobas ovo ostalo, nikad mi se nije desilo da zbog toga tesko pali.....nekoliko limica +/- ne znaci osjetnu razliku
a nije mi jasno koje tacke ganjas :scratch tacke imaju na zamajcu i bloku, ali to ne vidis

Sutra ujutro pokušam vratiti onaj leptir skroz konta kazaljke na satu pa probam upaliti tako. Nakon toga ću postaviti prozirno crijevo do pumpe i ostaviti tako pa vidjeti što je s tim.
mislim na one točke na zamajcu iznad zamajca. Na zamajcu su 1 točka i dalje od nje oko 5cm je 2 točke, na to sam mislio.....
nadam se i ja da je u igri samo zrak, al opet......to bi mi bilo nekako najlogičnije riješenje budući da kad prvi put upali svaki sljedeći je doslovno trenutačan...!!!
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
na zamajcu ili naprijed na remenici?

ili zrak ili pisljive bakarne podloske na rasteretnom ventilu

Oprosti, krivo sam se izrazio, naprijed na remenici.....
rasteretni ventil....mogao bi mi odmah reći gjde se on nalazi tako da eliminiram i to i uzmem nove podloške :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh