• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
:D očito trpam previse masti

ili moguce da su ti kanali zastopani pa mast nece ici okolo pikse a ti samo presas mast u nutra
savjet rastavi zglob pocisti sve rubove i natrag sklopi i nateraj mast unutra !
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
ili moguce da su ti kanali zastopani pa mast nece ici okolo pikse a ti samo presas mast u nutra
savjet rastavi zglob pocisti sve rubove i natrag sklopi i nateraj mast unutra !

Nepotrebno....zglob je raskapan prije cca 3 mjeseca kad su i mijenjani ležaji na onim malim kardanima tako da... Kažem i meni je ista stvar bila, stavljana nova mazalica i mast ide do neke norme normalno unutra a onda jednostavno očito počne pod pritiskom tjerati na drugu stranu lagano van!
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He he, najbolje ako ima viška masti VAP u ruke i oprati. (da ne izgleda ružno):supris:
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim forumašima, posebno forumskim prijateljima! ...

., moja preporuka i iskustvo., sve mazalice na bilo kom traktoru tomi., pogotovo one na kradanima i sredini - zglobu, mazat svaki 8 sati dela iliti poslje svakog dana završenog dela, pogotovo ako se koristi kardan za priključke., a što znači?., netreba ugurat kilu masti, dovoljno je samo mazalicom stisnut dva-tri put., isto tako moja preporuka i iskustvo!, NE prat zglob - sredinu, kardane, prostor kadi su žice od struje - elektrike - pogotovo ispod volana., sa vodom, pogotovo NE sa minivošom - kečerom - VAPOM - ili kako se kadi već zove perač visokog pritiska., izbjegavajte ga OSIM kada idete zglobove iliti celi traktorić uredjivat - servisirat - delat nekakov remont ili samo u letu kada je jako vruće?, da se more dobro osušit - isparit voda da nedojde do neželjeni posljedic.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

.,p.s., e DA, moram još i vo dodat., masti - maziva, nikad ni previše., KI MAŽE?, TAJ I VOZI!
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ima neko za prodati ampermetar za tomu??? moj je prdnuo na rosu
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Meni se čini on dosta koristan. Preko njega se može vidjeti dosta stvari koje su bitne za dobar rad traktora. Može se vidjeti ispravnost alternatora i stanje napunjenosti akumulatora, kolika je potrošnja, koliko se puni u danom trenutku i sl.. Nebi ni ja odustao od njega, svejedno ako se može i bez njega.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Ima neko za prodati ampermetar za tomu??? moj je prdnuo na rosu

ima kod nas u trgovini traktorskim dijelovima.
Cijena je mislim negdje oko 50 kn. Mogu ti uzeti i eventualno poslati pouzećem ili slično?!?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
ima kod nas u trgovini traktorskim dijelovima.
Cijena je mislim negdje oko 50 kn. Mogu ti uzeti i eventualno poslati pouzećem ili slično?!?

Di u imz?? Bio sam neki dan pa imaju inventuru:roll:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Ma tako je ispalo jer sam skužio da je onaj prihvat od hidraulike isti samo je moj neispravan samo je to preoblem zato mi je i iscjedilo pol rezervara....zato su tako i parkiirani jedan do drugog...hahah oba dva isti vožač
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ma tako je ispalo jer sam skužio da je onaj prihvat od hidraulike isti samo je moj neispravan samo je to preoblem zato mi je i iscjedilo pol rezervara....zato su tako i parkiirani jedan do drugog...hahah oba dva isti vožač

Kako neispravan da tako jako curi ? , da je bio neispravan salopek bi ga sigurno izmjenio a inače gornji je sigurnu mali križ , kojih nema ,,,,,,,,,,,,,, ima veliki križ ili točkasti kao što ti je donji :cry: a ako je gornji spojen a nemaš prikolice da koćiš onda samo odpoji feder koji daje nalog ventilu i neće curiti :p
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
ma onaj drek nutra se nije vratio pa je malo curkalo nista strašno samo je malo duže curkalo pa je pocurkalo :D a inače priključak od prikolice uđe ali ne ulovi kako treba pa se izvadi i moj gornji i susjedov su isti samo moj ne funkcionise
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh