• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

makkim

Novi član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
9
Imam jedan problem, naime danas se frezalo u vinogradu i baš u zadnjem redu, traktor odjednom stane, najprije sam pomislio, da mi je izbacilo iz brzine, nakon par pokušaja stavljanja u naprijed ili u nazad, nikako da ga pokrenem, tako da me na kraju susjed pošlepao do vrha, u brzine ga mogu stavljati, bez da bi pritisnul pedalu kvačila i još nešto, kada mi se to napravilo, nije bilo nikakvih neobičajnih zvukova u mjenjaču, mislim ono kao da se nešto trga ili lomi, dali je moguča greška u mjenjaču ili je možda otišla lamela kvačila ?


Imao sam slican problem i otislo je srce lamele( popucali nutevi ). U bilo kojoj brzini on je uvek u leru ko da nema lamelu.Zamenio sam ceo set.

Eh da dobro si rekao da su poprilicno glasni, pa me zanima da li se nekako može napraviti drugačji ispuh za tv manjih serija s tim da budu tiši ali opet da ispuh ne guši motor ...

Vidio sam da su neki forumaši prije radili od boce vatrogasnog aparata i sl. a neznam kakvi su rezultati???

Ima li itko kakav savjet???:supz:

moze biti malo tisi sa onim malo duzim auspuhom,neznam tacno kod kog je modela ali je za nijansu tisiji od ovog kratkog klasicnog i hteo sam ga i ja nabaviti za svoj 420.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

susjed

Guest
Plug

[QUOTE=Krumpironja; Taj plug ti može tomek vući bez problema a kako vidiš i prikapčan je na tv
 
D

drax

Guest
picture.php
ove je godine a zadnji je bio 2006, ne ide mi baš tehnika
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Ljepi pozdra v svima na forumu. Javljam se sa jednim pitanjem.
Ja živim u Sloveniji pa me interesira dali se u Hrvatskoj može kupiti silent blokove (guma, koja je ubačena u pantove na haubi od Tv 523) jer su se potrošile i sada zbog toga jako vibrira hauba, pogotovo kada motor ima više okretaja. Kod nas se to ne može kupiti. Ako ima netko info neka napiše.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ljepi pozdra v svima na forumu. Javljam se sa jednim pitanjem.
Ja živim u Sloveniji pa me interesira dali se u Hrvatskoj može kupiti silent blokove (guma, koja je ubačena u pantove na haubi od Tv 523) jer su se potrošile i sada zbog toga jako vibrira hauba, pogotovo kada motor ima više okretaja. Kod nas se to ne može kupiti. Ako ima netko info neka napiše.

Masiva d.o.o. Poduzeće za proizvodnju, trgovinu i usluge d.o.o.
43000 BJELOVAR, Trg Eugena Kvaternika 1, HRVATSKA - CROATIA

tel : +385 (0) 43 / 221 101,
+385 (0) 43 / 221 103,
+385 (0) 43 / 221 104

fax: +385 (0) 43 / 221 106,
+385 (0) 43 / 221 107
 
Posljednje uređivanje:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

probaj i na ovaj broj 0038543221100 jer kad ja nešto trebam od njih ja zovem taj al vjerojatno i ovi od tome420 pašu i ima PRIMA 0038543241029 :supz:
 

dovla

Novi član
Tu od
7 Ožu 2012
Poruka
4
Tomek 730 i proširenja

Bok svim forumašima i molim Vas za pomoć,

nabavio sam Tomeka 730 a kak su kod mene u Proseniku gde mi je grunt dosta jake strmine zanima me da li bi za njega bilo previše ako stavim još jedna proširenja sa svake strane :scratch ??

fala Vam i lepi pozdrav svima
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
samo stavi, dosta je on jak a ak su strmine i kosine dobro će ti to doć
 
T

tomo_naljepnice

Guest
U Bjelovaru češ nači sve dijelove.Ima jedna trgovina koja prodaje dijelove za Tomeka,bar je bila dok sam ja imao ga.Pa to ti je traktor jednostavan kao grah samo ne znam jel ga se isplati slagati ako je jako loš jer sam gledao u oglasnicima i cijene su im dosta niske.

trgovina još uvijek postoji ali neznam dali bi smio reči koja jer sam zadnji put zbog reklame dobio packe... :) inače tomo je kako se kaže jednostavan ko grah... dva ključa i mala pomoč čekićem i sređen je :)

probaj i na ovaj broj 0038543221100 jer kad ja nešto trebam od njih ja zovem taj al vjerojatno i ovi od tome420 pašu i ima PRIMA 0038543241029 :supz:

je, broj ti je dobar.... možeš i na 043-211-830.

a bilo bi dobro kad bi neko dopeljo i starog tomu na susret starih traktora u Garešnici u 4. mjesecu.. s njima smo kratki...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pozdrav forumašima!
zna li netko dali su klipni prstenovi odnosno karike istih dimenzija kod 730 i 732 onosno kod lombardini motora i DNB u katalogu ne pisu dimenzije pa ako netko zna.i dali mozda pašu od drugih serija.
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
danas imao slobodnog vremena pa sam zamijenio semering na prvom lijevom rukavcu od tome 420 evo i par slicica

08032012136.jpg

08032012137.jpg

08032012138.jpg

08032012139.jpg

08032012140.jpg

08032012141.jpg


nadam se da ce slike nekome biti od koristi
 
M

mjic.micko

Guest
Kako si svuko lezaj posto sam se ja dobro namucio da ga skinem nisam imo dovoljno veliki radapciger pa sam nosio majstoru da ga svuce
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Kako si svuko lezaj posto sam se ja dobro namucio da ga skinem nisam imo dovoljno veliki radapciger pa sam nosio majstoru da ga svuce

svukao sam ga pomocu dekla od semeringa, na dvije strane sam stavio dva komada drveta i preko njih onda treci komad u koji sam udarao cekicem i ravnomijerno ga svukao nije toliko tesko islo.
 

dovla

Novi član
Tu od
7 Ožu 2012
Poruka
4
probaj i na ovaj broj 0038543221100 jer kad ja nešto trebam od njih ja zovem taj al vjerojatno i ovi od tome420 pašu i ima PRIMA 0038543241029 :supz:

ja sam nazvao ovaj od PRIME i odmah naručio proširenja za mog Tomeka 730 :D

ak sam zapamtil oko 370 kn po komadu, al nema veze koristit će :gitarist:

fala na broju :)
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav dovla
a jel ti ne izgleda to puno novca...ipak bi prošao jeftinije da si se malo raspitao recimo kod tokara ili u masivi itd..ima više opcija..
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

pogledaj na njuškalo oglasima danas sam vidio da neko prodaje al 3 komada za 400 kuna:partyman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh