• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto malo se radilo:

19510377.jpg


19510376.jpg


19510384.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da, bukva je ono pravo drvo a malo ovoga isto dobro dojde. Sve izgori.

Ništa se nije desilo sa ljevim farom. Mislim da je on taj što sam ga dobijo od neke stare vatrogasne ručne lampe na akumulator koja je ista ko origi far od TV. Far je bio ko nov, parabula ko od jučer pa sam onda promjenijo jer bolje sija a origi od traktora je na rezervi. Sad znam za još jednu takvu lampu, pa se može desiti da če bit i dasna prenovljena ;).
 
M

MIĆKO

Guest
Tv-418 ima dva kardana, može biti samo P-18.;)
19510247.jpg

Ili nešto slično:
19217096.jpg

E,ovakav je traktor (ovaj što nije u preseku),samo što ima malo oštrije ivice na krilima i masci.A kardan ima samo jedan,to sam potpuno siguran ;)!

Pozdrav svima!
@Mićko - jel sličan ovome?


Jel mu je srednji trap isti?

Nije,nije ovakav,ovo je neki drugi,izgleda mi kao glomazniji od mog'!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
E,ovakav je traktor (ovaj što nije u preseku),samo što ima malo oštrije ivice na krilima i masci.A kardan ima samo jedan,to sam potpuno siguran ;)!

Eto napokon smo došli do spoznaje da imaš PE-18
 
M

MIĆKO

Guest
Eto napokon smo došli do spoznaje da imaš PE-18

Pa dobro,sad mi je lakše :cool:!Ja bi' trebao da zamenim onaj ležaj na kardanu (laički pričam) ali u zadnjem delu,jer sam primetio da mi je tu počeo da dobija luft,u prevodu - kad nagazim nogom da se popenjem,tu malo radi!Može li tu ležaj bulo koje marke (koji odgovara),ili mora neki originalni koji,inače,ne znam gde da nabavim!?!I najvažnije...-JEL? TO OPASNO!?P.S.Nisam do sad primetio neke probleme u radu vezano za to.Pozdrav!
 

Milan191064

Novi član
Tu od
26 Pro 2011
Poruka
2
Molim za pomoć.
Brujanje u mjenjaču kada se uključi freza, promjenjeni zupčanik treće brzine i zupčanik freze, ne čuje se zvuk kada radi u rikvercu samo u drugoj brzini po šemi.
 
T

Todi

Guest
Pozdravljam sve forumaše! Mada sam novi na forumu,al da se pohvalim sa svojim TV420 da sam ipak odlućio ga kupit.Kupio sam ga od prvog vlasnika,registriranog itd.Naime htjel bi vas pitat naročito vas Todi dal ste radili kaj na Tomeku u vezi cukajna u brzini,primjetio sam da mi ponekad cukne u velikoj brzini o ćem se tu radi.I dal možda zna netko o ćemu se radi, ne radi mi brojać okretaja,tj.satovi rada


Lijep pozdrav i dobro dosao na forum,
Kolege su ti vec dali odgovor na tvoj problem cukanja,znaci radi se o kljucu(biracu) brzina, moj problem nije bio u kljucu nego u pogonskom vratilu koje se nalazi u prednjem dijelu zgloba, simptomi su izgledali kao da vozis s ovalnim kotacima,znaci nije se radilo o prekidu(izbacivanju) prijenosa kao u tvom slucaju.
Par stranica unazad imas moj post sa slikama i dijelovima koje sam izmjenio.
LP

P.S.evo link da se ne mucis traziti http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16178&highlight=todi&page=1278
 
Posljednje uređivanje:
H

hitronjaa

Guest
pozdrav forumaši, evo moje prve poruke, garfild za brojač okretaja provjeri sajlu, to je vrlo vjerovatno, usput imam t.v. 30ks iz 89god.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
pozdrav forumaši, evo moje prve poruke, garfild za brojač okretaja provjeri sajlu, to je vrlo vjerovatno, usput imam t.v. 30ks iz 89god.


dobro dosao hitronjaa
mozda malo o sebi i koja slika da se postavi tvoje vredne pile ?
 
Posljednje uređivanje:

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
pozdrav forumaši, evo moje prve poruke, garfild za brojač okretaja provjeri sajlu, to je vrlo vjerovatno, usput imam t.v. 30ks iz 89god.

pozdrav hitronjaa i dobro nam dosao:supz:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
meni se ucinilo kao da je staklo puklo (ne vide se rebra na staklu) a ustvari je takvo staklo, nema rebra nikako
znam o kakvoj lampi pricas ;)

Ima rebra, misliš na one crte vertikalno, to ima. Ma isti je ko originalni, saturnus.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Pa dobro,sad mi je lakše :cool:!Ja bi' trebao da zamenim onaj ležaj na kardanu (laički pričam) ali u zadnjem delu,jer sam primetio da mi je tu počeo da dobija luft,u prevodu - kad nagazim nogom da se popenjem,tu malo radi!Može li tu ležaj bulo koje marke (koji odgovara),ili mora neki originalni koji,inače,ne znam gde da nabavim!?!I najvažnije...-JEL? TO OPASNO!?P.S.Nisam do sad primetio neke probleme u radu vezano za to.Pozdrav!

eto Mićko,sada znaš koji traktor imaš,vidiš da svi imamo volje za pomoći kad kome zatreba.dobri smo,zar ne?a sad konkretno iznesi što ti na tomi ne radi,jel su problemi sa hidraulikom,zupčanicima,izlazom kardana ili što drugo.prema ovom što si dosad pisao meni govori da ti uopće ne radi zadnji trap...
 
T

tuaregr10

Guest
Eto malo se radilo:

Pozdrav firemanpeter :arrow:
Radi se kod tebe bez prestanaka, samo naprijed :supz:. Prevozio je Tomo drva za ogrijev, sigurno se "radi" mjesto za nova, za slijeću zimu :D?
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ne brini prijatelju, sutra montiram nove gume i vraćam ih gore. Ako i padne, neće dalje od poda...:lol:
Uostalom, završavamo nosač ralice, pa proba (sa kotačima) i dogovaranje pjeskarenja itd...

Ipak mislim na zaštitu. Ovo je za sad samo okvirno, da potvrdim da funkcionira. Nakon rješenja svih nedostataka i personalizacije na Tomi, ide estetika (dodatna sigurnost, provjera kvalitete, podešavanje, najbolja rješenja) i potom glancanje.
Napominjem da koristim materijale koje mogu pronaći u svojoj garaži što je više moguće, najviše zbog toga da uštedim koji dinar i da napravim više mjesta u njoj. Ipak je traktor star 30 godina i bilo bi suludo previše ulagati. Radije bih onda kupio novijeg. Izađe na isto, ne..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
Uspio sam danas završiti roto kosu ( malčer ) za moj TV

imam pitanje vezano za kretanje i stajanje s njim jer mu treba malo vremena da se zaleti a tako i da stane pa da ne podrobim getribu ili nešto treće

kako izvesti to najbezbolnije
 

nebica933

Član
Tu od
8 Svi 2011
Poruka
33
Uh uh, stvarno se kod Vas dosta radi, a ja sam se nešto ulenjio pa sad kad je došla sezona onda neznam gde pre.
Pitao sam ranije za zamenu onog plastičnog zubčanika za ulje kod Tv732.Čini mi se da mi je rečeno da za to moram otvarati motor,tj da se sa te strane oslobađa osovina na kojoj se on nalazi, pa to još nisam otvarao a i nije me sramota da pitam. Jel može neka reč dve o tome a konekcija mi je sad u tri.....
kako najbezbolnije to sam da rastavim i sastavim:oops:
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Počela je obnova, tako i treba. Vidim, napravila se zaštita kod alternatora. Dobro je to jer je on visoko i viri dosta van pa bi mogal nekog zapeti.

firemanpeter--ovo si vrhunski napravio,mislim si i dobra idea jer i ja to moram napravit,svaka ćast! Od kojeg si auta to stavio?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh