• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
., lip TI pozdrav forumski prijatelju tomo420!, odgovor, daje se;

., evo, kod mene na mojoj prikoličici; PPK 1,5 t; OKO rude je; 35 milimetra, /unutarnja mjera/ ... :?: ...

., lip pozdrav svim forumašima NOVIM!, svakako i starim!, Bog!, čitamo - pišemo se ...

odlično, hvala....a jel znate možda koliko bi otprilike mogla bit dužina cijele kuke....ono što sam na slici označio crvenom bojom?
Radim doma svoju verziju prikolice pa bi mi trebala ta mjera da znam napraviti rudu otprilike takvu....bit će i slike kad se vrijeme popravi


evo samo podvoz je napravljen za sad
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
nemoj me krivo shvatiti ne želim ti ja da se pokvari iako ti je to neizbježno mjenjat ključ brzina nakon nekoliko godina ako šaltaš tako kako kažeš, a pogotovo ako nije orginal unutra ako je mjenjan već. ovi svi su sad loše kavalitete.

samo pomalo sa traktorom mlad si stigneš sve!

Hahaha evo nije dugo trebalo ali fkt sam poslje toga presto saltat u hodu,ali nije bio original i eto sranja

Netreba ti bit ništa čudno neda mi se sad tražiti unazat par mjeseci da nađem post kad se ekipa hvalila kako se to šalta u vožnji bez stajanja a i on je bio među njima a tako će uskoro svi iz te ekipe bit na čudu samo je krumpironja iskren pa je napisao da ima problem a drugi to neće napisat sigurno da su raskopavali.

Pa nije sramota rec da mi je nes s traktorom barem ne na forumu
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

odlično, hvala....a jel znate možda koliko bi otprilike mogla bit dužina cijele kuke....ono što sam na slici označio crvenom bojom?

., pozdrav kolega po drugi put! ... :mrgreen: ...

., iskreno dobil sam dojam da znaš dužinu iste jer si izričito tražil promjer OKO-a., dužinu cijele "poteznice kuke za prikolicu" neznam točno., otprilike je oko 30 centimetara dužina., ja bi moral rastavit na mojoj prikoličici kuku pa izmirit., ALI nimam vremena jer sam u gužvici., evo obećavam da ću jutra - sutra u neko doba nazvat tvornicu Prima-u u Bjelovar i pitat bećare da mi točno kažedu dužinu iste, pa TI napišem ovde javno da i svi drugi znadu ako nekome treba!? ...

., p.s. ., lip pozdrav u Krk našem forumašu i mom prijatelju Ivan-u!., Ivane!, čekamo slikice tvoga repariranog - obnovljenog - izboljšanoga traktora tome!!!., aj kelji ji.-

., aj Bog! moj Narode, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Skace mi van brzina mora na servis po novi kljuc

Moj savjet je provjeriš oprugu i kuglicu što dolazi u rućici za promjenu brzina. To mi je bilo prvo što sam naučio o tomeku. Nime kada je bio nov (daleke 1987. god.) nisam bio u stanju preći 100 metara a da ne izbaci iz brzine. Požalim se čovjeku koji je već imao tomeka i on to riješi za trideset sekundi i nikad više nije iskočio iz brzine. Ne košta ništa pokušaj. Provjeri da li ima otpora u ručici kad šaltaš, to jest da li kuglica drži u onim rupicama na mjenjaču.

Jučer se radilo sastavljanje mjenjača za drugog tomeka pa biće i korisnih slika.
Poz..
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
:drinkers:
steta pa nemamo opciju lajkanja postova :mrgreen: ali zato imaju bodovi za reputaciju
nije to samo saltanje u hodu ali svako misli da ga hoces zayebat i bacit u trosak :twisted:



ako neces stavljat opruge unutra onda ne mora biti identicna tvornickoj, samo ce ti tokar napravit piksu za okretanje ili dvije manje na krajevima
ili se na slici ne vidi ili je konstrukcija pomalo "mrsava" za prikolicu, ili pravis nesto manje za izvlacenje kojesta iz raznih zabiti

nije mršava jer su U profili od 100 a i dimenzija sanduka će bit 200*100 tako da ne treba jače

i stavljat ću oprugu unutra tako da će bit sistem isti kao i na tvorničkoj verziji.
A pošto je danas kišni dan i nedjelja pa nije baš dan za varenje, onda se trebalo primiti boljeg posla..:drinkers:

 
Posljednje uređivanje:

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
dali se ovaj alternator moze ugraditi na sve serije TV-a

:scratch:scratch

pozz svima ..... dal ima ko takav altenator i dal bi mogo malo to poslikat... dal treba uz to i regler...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Gledao sam tvog tomu ivan1105 i nikako ne mogu skuziti jeli tebi alternator ispod remenice ili iza ventilatora ?rezervar je od tome 730 zadnji kraj od 731 a koji je motor ?bio je jedan ovakav alternator na njuskalu no vise ga nema valda se prodao ja bi ga bio kupio ali nisam bio siguran paše li a ako ti je edo daleko kao meni mislim da ima u AGRODOM Zagreb ja ću zvati sutra ako nije skup kupit cu jer imam regler.
 
Posljednje uređivanje:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467

E svaka čast prijatelju nije mi se dalo tražiti al ti našao eto.

...Krumpironja očito si prekasno stao sa šaltanjem al eto šta se može popravit ćeš ti to smo pogledaj i usput ležaje i zupčanike semeringe kad je sve rskopano već.

a svi oni koji su to tvrdili da se mogu brzine šaltat u hodu(šta i mogu niko nije rekao da nemože) nisu sigurno rastavljali gitribu pa neznaju kako to radi unutra i zato ih čeka krumpironjina sudbina. A da nepričam o onima koji šaltaju iz brzih u spore u hodu jer ima i takvih.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
imam ja najmanje pet kompleta, niko ih nece, svi ugradjuju preko remena :evil:

treba regler

Pozdrav!

Pričao mi je otac za takve alternatore..
Susjedu je, kao i većini krepao ubrzo nakon kupnje traktora, pa je dao zamijeniti sve dijelove novim i originalnim. Uskoro opet ista priča, pa sam se ja, kao i ostali odlučio na alternator preko remena..

Lijepi pozdrav!:)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
pa preko rikverca...mora da su zanimljivi zvukovi pritom:)

Ja tvrdim da je to nemoguće nemam neke dokagze ali i dalje tvrdim da je nemoguće jer ručicu nemožeš preslit preko jer guli po zupčanicima i dok to guljene ne zaustavi traktor on se ne uzubi nije da sam probo ali znam :D
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav društvo
nisam dulje vrijeme bio, ali pročitam sve, vidim da svi neke novitete pravite to je jako pohvalno morat ću i ja , ali nikako da se nađem s vremenom radim, radim i radim.

Malo pitanjce kupio sam frezu gramip AT20-120 pa me zanima koji bi kardan bio najbolji za nju ono mislim s spojkom ili bez, imam za rotokosilicu s spojkom , ali mislim da bi za frezu možda bio bolji bez, šta vi mislite.......
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo još dokaza....
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16178&highlight=stajanja&page=1362
:|
A nešto se i radilo.
19609717.jpg

19609707.jpg
 
Posljednje uređivanje:

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
pozdrav novi sam clan i imo pitanje u vezi sa mojim tv 730 kad predstavim u sporo hodnu na reduktoru cujem mi se kao da sumi a salta normalno ne iskace ako ko zna nek mi objasni hvala unaprjed
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
pozdrav novi sam clan i imo pitanje u vezi sa mojim tv 730 kad predstavim u sporo hodnu na reduktoru cujem mi se kao da sumi a salta normalno ne iskace ako ko zna nek mi objasni hvala unaprjed
Pozdrav Haris.
Redukovana ima jači zvuk kod svih Tomica.:blackeye
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
pozdrav forumaši opet meni treba Vaša pomoć, ja sam riješio ugraditi servo na svog tomicu 732 i to od BMW -5, pa me zanima jel bitno koje je godište BMW ili bilo koje i još nešto jel to izdržljivo u oranju te koje bi ulje nasuo u njega, jer kod nas, gledao sam na par odpada, košta glava i servo od 150 do 300 KM (75-150 eura) zavisno od godišta BMW-a, pa da nebih džaba bacao pare, molim savjet, lijep pozdrav još jednom
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
pa nije valjda da kod vas pofalilo mečke 123 linije da moraš stavljat od bemure
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Planiram i ja no ja ću naći meču 123 kako danek kaze ipak su to mnogi stavili i ok radi znači da je već isprobano.i na forumu ima dosta slika i objasnjenja za taj volan.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh