• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
S

susjed

Guest
Pozdrav svima. Evo i mene kod Vas na forum i nadam se da ćemo se ugodno družiti bolje nego se ja družim sa Grofom :madmana: Na nagovor Grofa :madmana::madmana::madmana: kupio sam tomu vinkovića 420. :madmana: Neznam tko je više lud on što me nagovorio ili ja što sam ga poslušao :rolleyess: Evo ja priznajem da sam ja veča budala jer šta možeš očekivati od čovjeka koji vadi krumpire u Lici? Možeš očekivati jedino krumpire i takav ja jedan krumpir sada imam u svojem dvorištu. Pošto sam ga odmah na početku na svojem prvom postu izvrijeđao ali nisam lagao nimalo sada ajmo ozbiljno.

Dakle kupio sam tomu vinkovića 420 iz 1984, sa servo volanom, frezom, utezima, jednobraznim plugom, transportnom košarom. Pored navedenog u dodatnoj opremi moj tomo ima luft na volanu, napuhnut akumulator, svinut roll bar noževe na frezi već pri kraju :madmana:

S obzirom da volim šarafiti, danas sam se uhvatio posla da malo sredim svojega tomu na što me Grof popljuvao preko telefona jer radim nedjeljom, a po njegovom svjetonadzoru rad nedjeljom je grijeh. Ali nije grijeh da se Grof upucava meni riječima: "Nema ljubavi do muške i da bi svoju ženu jedino samnom prevario" Koma, kud ja na njega naletim :madmana:

Sada pitanje svima vama ostalima koji ste normalniji od mene i mojeg kuma Grofa gdje ima kupiti kugla volana ili možda vi to drugačije zovete? Slika u prilogu: http://imageshack.us/photo/my-images/40/slika2le.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/577/slika1og.jpg/



Drugo pitanje kao što vidite na slici ja sam dvotonskom dizalicom pukušao malo popraviti/izravnati roll bar ali slabo mi je išlo. Nešto se ispravilo ali mislim da bez grijanja npr sa autogenim bocama (acetilen-kisik) mislim da neće biti pomoći mada i onda sumljam u uspijeh jer ću se natući cjevčine čekiem kao da mi je bivša punica.

http://imageshack.us/photo/my-images/560/slika3i.jpg/


Eto moja nova ekipo pomagaj jadan ja sam sasobom a potovo sa Grofom :)

Nadam se da ste se barem malo nasmijali.

Ugodnu nedjelju Vam želim

slika3i.jpg

Pa kralju kako to da ti pitaš gdje da kupiš kuglu a grof ti kum. A mi svi ostali smo uvjereni da ako grof nezna onda i mi ostali neznamo još manje obzirom da je GROF veliki stručnjak za tv i za dijelove. Nemoj se ljtiti a mislim da grof sve zna
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
evo da i ja napokon stavim koju slikicu mog tome...nadam se da će Grof biti zadovoljan:D
bit će toga još samo da ulovim malo više vrimena za komp.....voze se drva doma pa ne stignem još navečer do kompa....:D:D

Aleluja! konačno da si stavio slike...izgleda odlično nema druge morat cu ga ja doč probat jedan dan :D samo da uhvatim vremena
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Alat za Tomicu!

Poštovani kolege!
U planu je napraviti jedan ovakav alat kao na skici,kojim bi se pograbili ostaci koji su ostali nakon malčiranja teškim malčerom.Sada predstoji pitanje,od čega napraviti zupce? Koji materijal,koji profil?
Hvala na pomoći
 

Prilozi

  • alat.jpg
    alat.jpg
    11.9 KB · Pregleda: 372

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Pozdrav forumaši! Imam problem s mjenjačem na TV730. Prošle godine smo mijenjali ključ s nosačem i još par zupčanika. Nakon 5- 6 mjeseci traktor je počeo trzati u trečoj. Isključujem mogučnost da je to zbog mijenjenja brzina bez stajanja. U tih par mjeseci nije napravio ni 30 sati(plug i frezu nije vidio od 98). Majstor veli da je u pitanju kvaliteta materijala. Da li da jednostavno kupim u trgovini novi ključ i zamijenim ga ili da dam napraviti ključ iz kvalitetnijeg materijala(kojeg?. na pr. da bubnem Č. 6845). Ili da kupim ključ i dam ga zakaliti? Da napomenem usput neovisno o gore navedenom problemu, traktor ovih dana teško pali ujutro. Nisam ga mogao upaliti 4 zimska mjeseca, čak ni uz pomoč trikova i crne magije. Tako da me vjerojatno čeka ozbiljniji zahvat na motoru. Dizne su sređene prošli tjedan. Kod nas je godinu dana.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Pozdrav forumaši! Imam problem s mjenjačem na TV730. Prošle godine smo mijenjali ključ s nosačem i još par zupčanika. Nakon 5- 6 mjeseci traktor je počeo trzati u trečoj. Isključujem mogučnost da je to zbog mijenjenja brzina bez stajanja. U tih par mjeseci nije napravio ni 30 sati(plug i frezu nije vidio od 98). Majstor veli da je u pitanju kvaliteta materijala. Da li da jednostavno kupim u trgovini novi ključ i zamijenim ga ili da dam napraviti ključ iz kvalitetnijeg materijala(kojeg?. na pr. da bubnem Č. 6845). Ili da kupim ključ i dam ga zakaliti? Da napomenem usput neovisno o gore navedenom problemu, traktor ovih dana teško pali ujutro. Nisam ga mogao upaliti 4 zimska mjeseca, čak ni uz pomoč trikova i crne magije. Tako da me vjerojatno čeka ozbiljniji zahvat na motoru. Dizne su sređene prošli tjedan. Kod nas je godinu dana.

losi matrijali nista strasno samo puno posla i nesto olaksan novcanik
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Vjerojatno se u zimi napravio parafin u nafti pa je začepio filtere, ništa strašno. Promijeni filter i malo pročisti dovod goriva..
Kod ovog problema s parafiniranjem kod paljenja ne bi trebalo biti dima na auspuhu...
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Poštovani kolege!
U planu je napraviti jedan ovakav alat kao na skici,kojim bi se pograbili ostaci koji su ostali nakon malčiranja teškim malčerom.Sada predstoji pitanje,od čega napraviti zupce? Koji materijal,koji profil?
Hvala na pomoći

od feder plate od auta/kamiona (lisnate opruge)
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
pozdrav forumaši, ja neki dan nabavio glavu od bmw i servo pumpu pa me zanima dali će šta uticati na rad motora traktora ova pumpa servo, mislim smanjiti snagu, i još nešto, dali će šta smetati ako idem na jedan remen i ovu pumpu i alternator od golfa, koji mi puni struju, još jednom veliki pozdrav..
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Da li da jednostavno kupim u trgovini novi ključ i zamijenim ga ili da dam napraviti ključ iz kvalitetnijeg materijala(kojeg?. na pr. da bubnem Č. 6845). Ili da kupim ključ i dam ga zakaliti?
Ne bih preporučio kaljenje ključa, on mora biti mekši od zupčanika, tako je i napravljen da se podere prije nego zupčanici, jer je jeftiniji. Zamisli da tako s vremena na vrijeme trebaš promijeniti sva tri zupčanika brzina...

A kod mene, ne znam što se desilo, da li si je Tomek malo više popio ili ga je moj sin zaboravio zakočiti i staviti u brzinu. Uglavnom, Tomo je pošao nizbrdo i zagrlio orah. :weedman: :supris:
 

Prilozi

  • Zagrljaj.jpg
    Zagrljaj.jpg
    63.7 KB · Pregleda: 680
Posljednje uređivanje:

gojibobice

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
26
pozdrav forumaši, ja neki dan nabavio glavu od bmw i servo pumpu pa me zanima dali će šta uticati na rad motora traktora ova pumpa servo, mislim smanjiti snagu, i još nešto, dali će šta smetati ako idem na jedan remen i ovu pumpu i alternator od golfa, koji mi puni struju, još jednom veliki pozdrav..

ja sam nedavno kupio TV-420 sa servo pumpom od mercedesa 123 te se sve vrti preko jednog remena i koliko vidim ništa ne smeta motoru. Kada okrenem volan do kraja osjeti se da se motor malo mući isto kao i na autu, ništa strašno. Što se serva tiće moje iskustvo je pozitivno, na mjestu se mota puno lakše.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
danas sam bio kod majstora..ni dobro ključ potrošen i još neki zupčanici...ručica je imala lufta pa je radila sranja nutra...tako da ce doč novi zupčanici ne svi ali par njih da,novi ključ,i nova ručica brzina,zglob će stokarit ima puno lufta,volan će popravit jer ima lufta,i ventile na motoru malo podesit jer se čuju...onak mala generalka rečeno je da je motor dobar da ga nema potrebe otvara...toliko o tomi









 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Nadam se da te ovo naučilo pameti da više ne šaltaš u vožnji:rolleyess:

A ma nisam ja jako ni prije...ovo nije zbog šaltanja u vožnji nego zbog rasklimane ručice od brzina od 1,2,3. ima lufta i vani i u mjenjaču
 
B

BAGERISTA

Guest
Eto,,,,,,,i mislija sam da če bit pomalpo svega,,,,,ali niš glavu gore,,,i sad kad to napraviš si miran duže vrijeme,,,uz normalno,,korištenje,...
A potrošenost,,,,,,,to triba vidit,,,od kad je to tasko,,,,,i dali je neko prije to dira,,,i dela na tome,,,..:roll:

Sad kad to središ,,,,,,,,u delo,,,i neka zaradi koju kunu..usput vidim da češ i zglob riješit,,i volan,,,šta je pametno,,,jer kad je sad več,,,,,odvojen najbolje ako se more i to sve sredit...

Ko ne dojdi po mene i traktorić,,ima da sve sfrezamo i zoremo..:mrgreen::mrgreen:
 

ivankrk

Novi član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
26
A kod mene, ne znam što se desilo, da li si je Tomek malo više popio ili ga je moj sin zaboravio zakočiti i staviti u brzinu. Uglavnom, Tomo je pošao nizbrdo i zagrlio orah. :weedman: :supris:

ajojjjj....stisne me oko srca kad vidim ovako tomeka...ali sva sreća nitko od ljudi nije bio gore...:blackeye

danas sam bio kod majstora..ni dobro ključ potrošen i još neki zupčanici...ručica je imala lufta pa je radila sranja nutra...tako da ce doč novi zupčanici ne svi ali par njih da,novi ključ,i nova ručica brzina,zglob će stokarit ima puno lufta,volan će popravit jer ima lufta,i ventile na motoru malo podesit jer se čuju...onak mala generalka rečeno je da je motor dobar da ga nema potrebe otvara...toliko o tomi


ma bit će sve u redu kolega... i moj je bio do neki dan takav,a vidi ga sad...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Pozdrav ljudi!
Jel zna netko dimenzije vilice kardana i križa kardana za frezu-stari tip(kopčanje 4 vijka) i gdje se može kupiti najpovoljnije?
Hvala!
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Zanima me na koliko cm se maksimalno može suziti stari tv p18,a da je moguče s njim radit i na kolikom nagibu .Radio bi s roto kosom odnosno malčerom.Jeli netko probao?Navodno da ide do max 75cm,jel to moguče?
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Zanima me na koliko cm se maksimalno može suziti stari tv p18,a da je moguče s njim radit i na kolikom nagibu .Radio bi s roto kosom odnosno malčerom.Jeli netko probao?Navodno da ide do max 75cm,jel to moguče?

88 cm je max skuplljanje evo tu sused tako skupio za obradu oko borova ali za nagib obavezno stavi rollbar i pazi na kosinu na kojoj radis budes vidio granicu !
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh