• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Ivan i Zaha
Tomo je dobar, za moje potrebe odličan. Onaj ko ga napravijo dobro ga je napravijo ;). A ne mislim ja sad na sebe nego na one koji su ga stvorili :)


Grofe, prijatelju i tebi jedan lipi pozdrav od mene!
Mora se delat, nema druge! :D

Batek
Pa gde si ti? Konačno se opet tu javijo nama i to sa slikama. Sve pohvale!
Vidim Toma radi ozbiljne poslove, vozi on iz šume.

PS
Auuu, sledeča zima bit če gadna. Ja več nabavijo drvo za lož, Grof upravo sad cjepa, Batek sad vozi kuči... Sve se sprema, izgleda da če bit gadna zima :rolfer:

Firemanpeter i opet nečeš imati snega :p
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Hvla na pomoći,nažalost stari ducatijev regler je prdnuo na rosu :madmana:kada sam ga otvorio unutra je sve popucano i spaljeno,danas sam kupio Sanelov 50 eura--BLIS---ako netko zna šemu spajanj neka stavi sliku,ja mislim da je ..puknuti..imao šemu spajanja al je nemogu naći,,e da još sam mjenjao lezaje od turbie i alternatora i lemijo nove žice na isti jer u stare dotrajale,vario nosač rezervara od hidraulike.....---regler,ležaji,još par sitnica 100 eurića danas ode

Riješena situacija sa reglerom gorski mi je složio žice,stavio sam oba nova ležaja,novi kabel od altenatora do reglera zavario spremnik ulja koji sam ujedno i ofarbao u izvornu zelanu boju,bar mislim da je,koristio sam šifru boje koje je firemanpeter spominjao.:D----gdje da nabovim štiftić od volana
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
poštovani forumaši, kolege, evo nabacio sam slika od tomice mog pa viditi kako izgleda

POzdrav , volio bih vidjeti slike ali ?????? :scratch GDJE ?=?
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
pozdrav ljudi .

moj tomo je ovih dana radio za deset :partyman:

evo i malo tarane :lol:

a sve se kanim da vam pokazem slike od mog rodaka isto sam i njemu ovaj volan ugradio od tama i idealno je tomo je 821 ali je pre neki dvadesetak dana nabaci 23 motor i nije tako lose :partyman:
 

Prilozi

  • SLIKA(2).jpg
    SLIKA(2).jpg
    61.4 KB · Pregleda: 295
  • SLIKA(21).jpg
    SLIKA(21).jpg
    64.2 KB · Pregleda: 278
  • P1020555.jpg
    P1020555.jpg
    85.5 KB · Pregleda: 342
  • SLIKA(36)j.jpg
    SLIKA(36)j.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 459
  • SLIKA(37)jm.jpg
    SLIKA(37)jm.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 286
  • SLIKA(46).j.jpg
    SLIKA(46).j.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 402
  • SLIKA(47)jg.jpg
    SLIKA(47)jg.jpg
    71 KB · Pregleda: 297
  • P1020636.jpg
    P1020636.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 397
  • P1020637.jpg
    P1020637.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 349
  • P1020640.jpg
    P1020640.jpg
    57.2 KB · Pregleda: 325
  • P1020639.jpg
    P1020639.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 1,978
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@tv 732 A - svaka čast za tomeka, lepo održavan, i nek te verno služi:supz:

@Samir 732 - lepo tebi ide to frezanje, sve pohvale...:supz:

Svi vuku i cepaju drva...a indijanci još ništa, samo puše lulu i pričaju međusobno - vidi vidi...balkanci počeli vuć drva, izgleda da će biti hladna zima:lol:

pozzz joe!
 
T

tomo 730

Guest
Malo radova od mog tome i od tome clana TV 732 A
picture.php

picture.php

picture.php
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
pozdrav ljudi .

a sve se kanim da vam pokazem slike od mog rodaka isto sam i njemu ovaj volan ugradio od tama i idealno je tomo je 821 ali je pre neki dvadesetak dana nabaci 23 motor i nije tako lose :partyman:

Malo mi je čudan ovaj 821 :scratch. Nije samo da su blatobrani od stare serije, nego i rukavci mi tako izgledaju ko da nisu od njega :scratch, a kardan mu je ok- tvornički standardni. Jel bilo tu neko kemijanje?

attachment.php
 
T

tomo 730

Guest
Malo mi je čudan ovaj 821 :scratch. Nije samo da su blatobrani od stare serije, nego i rukavci mi tako izgledaju ko da nisu od njega :scratch, a kardan mu je ok- tvornički standardni. Jel bilo tu neko kemijanje?

attachment.php

Fireman, vidis i na blatobranima ispod crvene boje žutu, znaci da je prefarban, ii dole na rukavcima ispod crne zelenu, tak da jest kemijanoo tu nešto,:scratch
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Malo mi je čudan ovaj 821 :scratch. Nije samo da su blatobrani od stare serije, nego i rukavci mi tako izgledaju ko da nisu od njega :scratch, a kardan mu je ok- tvornički standardni. Jel bilo tu neko kemijanje?

attachment.php

pozdrav firemanpeter ovi zadnji rukavci su od 523 tome ovo je jedan svercer traktora tome tak sklopi i prodo ga mom rodaku i sto se i vidi da ni blatobrani zadnji nisu njegovi vec 23 a sada i motor je od 523 :supz:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobro, blatobrane možeš uočiti iz helikoptera da nisu od serije 800. A rukavce sam uočijo jer nemaju površine za montažu roll bara jer su krači. Tu su još produžetki koji su manjeg premjera i duži nego od 800 serije. To znači da bi trebale biti i felge od stare serije.
 
T

tomo 730

Guest
A kako je uspio upasat ovaj kardan od 821, jer cim su rukavci od 23, trebalo je bit i deklo zadnjeg mjenjaca od njega, a kod njega je izlaz dole nize, i sa sitnim nutom.
 
A

akywr

Guest
naručivanje dijelova

pozz,može mi ko reć di ima još za naručit rez. dijelova za tv osim Masive jer njih sam već zvao par puta al nikako da mi pošalju,kažem im točan broj i naziv po katalogu i sve,oni mi kažu da če poslat isti dan,čekam dva dana i zovem ih dal su poslali i javi se neki lik i on nema pojma,navodno da taj dio trebaju naručit iz tvornice al da će to riješit taj isti dan,rekli su da će me još nazvat za jedno 15-ak minuta al niš od toga.za dva dana sam ih opet zvao i oni još nisu naručili a kamoli poslali tako da mi se neda više s njima natezat jer koda ih je neko bacio s marsa :mad:
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Plugovi za redanje

Namontirani i oprobani na "poligonu za testiranje", ove godine nije ništa posađeno.
Ha, možda dogodine... Ove godine je sve tribalo bit posađeno :) .











 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
sduspara
Super odradjen poso,pravi lijepe redove. Da te jos dugo sluzi.


Lijep pozdrav !
 
M

merso

Guest
malo izmaglice ili se izvija bugija ispod haube?
u svakom slucaju to se desava zbog zagrijanog ili pregrijanog ulja, zagrijano je normalno
pregrijava se zbog krvnickog forsiranja, udaranja kompresije u ulje, ako neki lezaj lijepi.....lupanje radilice po ulju nije nimalo zdravo (visak ulja)

evo konkretan primjer; nakon nekoliko minuta rada na mjestu dimi vise na odusak nego na auspuh.......uzrok: pukla karika

hvala na odgovorima,ispustio sam višak ulja ispod max.pustio sam da radi u mjestu neko vrijeme zatim sam ga provozao jedan krug uz par puta davanje jačeg gasa,više mi nije izbacio ulje a i dima na odušku skoro pa i nema.testiraću ga još par puta pa ću vidjeti šta dalje
 
A

almedinpeco

Guest
ljudi pomagajte molim vas ako bilo ko sta zna nek rekne ew sad cu vam objasnit sta mi je bilo gornji mjenjac sto ima sporohonu rikverc i brzohodnu kad ubacim u brzohodnu nece da se vrati nazad u ostale moram čekićem udarit u mjenjac da bih ga vratio iz brzohodne i pokusavao sam s wanjske strane nesto napravit al nije moglo pa sam odlucio da ga rastavim i kad sam ga rastavio ona osovina sto na njoj ima zupcanik koji se pomjera iz brzohodne u rikverc i sporohodnu on mi klapa a ostalo swe cvrsto stoji ima sad jedan lezaj na toj osovini sto se stavi u swoje kuciste u smjeru prema motoru i ima lufta al kad s druge strane stavim poklopac i tuj ima lezaj koji ima swoje mjesto i gurne tu osovinu prema motoru i ja mislim da bih to trebalo cvrsto da stoji sad neznam dali je do lezaja ili je do neceg drugog jeli iko imao slican problem pa da mi rekne sta bih trebao uradit i jos jedno pitanje ima onaj jedan zupcanik on izgleda isti al je na jednoj strani širi za 0,3milimetra bojim se da ga necu naopako okrenit izgleda da su mu obe strane iste al nisu kako da ga okrenem,,,,,,,pozdrav za swe clanove ..............hvala unapred
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

pozz,može mi ko reć di ima još za naručit rez. dijelova za tv osim Masive jer njih sam već zvao par puta al nikako da mi pošalju,kažem im točan broj i naziv po katalogu i sve,oni mi kažu da če poslat isti dan,čekam dva dana i zovem ih dal su poslali i javi se neki lik i on nema pojma,navodno da taj dio trebaju naručit iz tvornice al da će to riješit taj isti dan,rekli su da će me još nazvat za jedno 15-ak minuta al niš od toga.za dva dana sam ih opet zvao i oni još nisu naručili a kamoli poslali tako da mi se neda više s njima natezat jer koda ih je neko bacio s marsa :mad:

., evo, mogu ja; dijelove za ve naše male traktoriće moreš naručit drito iz tvornice., prima ili hittner!., iskreno, ni mi nimalo jasno zašto su ovi iz dućana masiva!? vako ružno reagirali prema kupcu!?., vamo se svi žalidu na nedostatak dela - posla, novčića - recesiju., a vamo takov veliki bahatluk i bezobrazluk prema kupcu - ljudima od kojih svi u proizvodnom i prodajnom lancu živedu??? ... :oops: ...

., NOVI forumašu almedinpeco!, dobro nam došal!, čitamo - pišemo se ...

., aj Bog! ...
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh