• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
hvala vam na odgovorima,naime kad sam skidao motor da zamjenim capice onda sam vidio da ulje slini na osovini (spojnička ???) iz mjenjača i pod rukom se osjeti da ležaji imaju lufta i pošto je to vikend u pitanju problem je kupit a i problem je lokacija tv i mjesto stanovanja, samo sam ga natrag sklopio jer sam ga trebao ,nisam baš previše obračao pažnju dal se semering nabija sa te strane ili kontra i kud ide osovina van mislim da ne rastavljam bez veze sa krive strane
 
M

Mesko

Guest
hvala vam na odgovorima,naime kad sam skidao motor da zamjenim capice onda sam vidio da ulje slini na osovini (spojnička ???) iz mjenjača i pod rukom se osjeti da ležaji imaju lufta i pošto je to vikend u pitanju problem je kupit a i problem je lokacija tv i mjesto stanovanja, samo sam ga natrag sklopio jer sam ga trebao ,nisam baš previše obračao pažnju dal se semering nabija sa te strane ili kontra i kud ide osovina van mislim da ne rastavljam bez veze sa krive strane[/QUOTE

neznam drug koji je tip tome ali nevazno kad skines druk lezaj onda ces vidjeti semenig i on se skida tako sto ga doslovce moras razvaliti ustvari unistiti dok ga skidas jer je tijesno bilo sta podbaciti mozes naprimjer masice imaju sto skida semening ali ti ces morati onako nagrubo vaditi i onda ces vidjeti lezaj kako se skida jel sa vanjske strane ili sa unutrasnje ako ima zeger prsten ond sa vanjske mozes a ako nema zegera prstena onda mi je zao sto ces morati sa unutrasnje strane jer to je onda mlo vise posla a sto je tu je bitno je rijesiti problem a ako budes morao stelaticapice od korpe idu na dimenziju do najvise ih mozes istaviti otvorite do150mm to ti govorim iz iziskustva jer sam ih ja steo tako sebi a tat je malo vislja papucica odnosno ce ti opet biti u normali jer cs je moci vratiti na sajli malo
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Sve se može izvaditi sa strane motora, i netreba otvarati menjač niti skidati rukavce!
Kad se odvoji motor, sve se dalje lepo vidi i bude kristalno jasno.

Može se i generalka uraditi kroz auspuh...bar ginekolozi tako rade :lol:

pozzz joe!
 
M

Mesko

Guest
Pozdrav svima!

Sve se može izvaditi sa strane motora, i netreba otvarati menjač niti skidati rukavce!
Kad se odvoji motor, sve se dalje lepo vidi i bude kristalno jasno.

Može se i generalka uraditi kroz auspuh...bar ginekolozi tako rade :lol:

pozzz joe!

nemoze se generalka raditi kroz auspuh jedino ako je to tebi uspjelo onda onda svaka cast tebi i tvojoj mehanici a lezajeve ako se stavljaju sa unutarnje strane onda se moze sa vanjseke izbiti prema unutra i onda staviti isto sa unutarnje stane jer ako ima starije tjelo do vanjske strane kako bi onda ti postavio sa vanjske strane kako kazes a sa unutarnje strane tjelo je mlade to jest uze da bi lezaj nasjeo nezam na koji ti nacin pomazesali ti unaprijed hvala na pomoci:rolleyess:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
To za generalku preko auspuha je sprdnja! Al me to asocira na to - zašto jednostavno, kad može komlicirano!

Ajd da pokušam ovako:
http://imageshack.us/photo/my-images/832/xvuea9yx.jpg/

Između semeringa i ležaja je seger, ako izčupaš semering i skineš seger...naravno da možeš spojničku izbiti prema unutrašnjosti menjača!
Al zašto to činiti, kad se sve može izvući zajedno sa ležajem, jer je ležaj utisnut spolja, a ne iz unutrašnjosti menjača!

Zašto misliš da se sprdam?
 
Posljednje uređivanje:
M

Mesko

Guest
To za generalku preko auspuha je sprdnja! Al me to asocira na to - zašto jednostavno, kad može komlicirano!

Ajd da pokušam ovako:
http://imageshack.us/photo/my-images/832/xvuea9yx.jpg/

Između semeringa i ležaja je seger, ako izčupaš semering i skineš seger...naravno da možeš spojničku izbiti prema unutrašnjosti menjača!
Al zašto to činiti, kad se sve može izvući zajedno sa ležajem, jer je ležaj utisnut spolja, a ne iz unutrašnjosti menjača!

Zašto misliš da se sprdam?

ne ne nemislim tako mi se cinilo ma upravu ste moze i tako kod tih serija nije isto kod svakih serija ima razlike i razlike od serije do serije
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
puno hvala na trudu joekiki, ne kaže se uzalud da slika govori tisuću rijeći,ovdje se jasno vidi na koju se stranu čupa ležaj odnosno na koju se stranu oslanja sa vanjskom košuljicom,poz
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
To za generalku preko auspuha je sprdnja! Al me to asocira na to - zašto jednostavno, kad može komlicirano!


joe nemoj mi mesku zbunjivat....čovjek je novi i još je jako ozbiljan..treba mu malo vremena da se opusti i navikne na naše šale:supz::supz:....kolega mesko malo šale uvijek dobro dođe:p:p
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
To za generalku preko auspuha je sprdnja! Al me to asocira na to - zašto jednostavno, kad može komlicirano!


joe nemoj mi mesku zbunjivat....čovjek je novi i još je jako ozbiljan..treba mu malo vremena da se opusti i navikne na naše šale:supz::supz:....kolega mesko malo šale uvijek dobro dođe:p:p

ma generalka 5 kg čekić i sve radi ko urica :weedman:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
joe nemoj mi mesku zbunjivat....čovjek je novi i još je jako ozbiljan..treba mu malo vremena da se opusti i navikne na naše šale:supz::supz:....kolega mesko malo šale uvijek dobro dođe:p:p

Ma taman posla da zbunjivam @Meska ;), samo malo...al i moram malo da ga cimam...jel mi njegovi postovi ne ulaze, u moj zdrav razum 8) ima dosta nelogičnosti.Nek da koju svežu fotku svojih strojeva...TV-a i onog drugog...;)
Ma nesekiraj se @Mesko sve je ok...šala :supz:
Pazi...bilo je tu raznih odgovora pre mene, kako se vadi spojnička osovina i ležaj...a ja bio zadnji, koji sam dao varijantu da se nije slagalo sa ostalima, jer sam ja kod mene sve izvukao vani prema motoru(bez otvaranja menjača), ja imam TV800, na onoj Grofovoj slici poprečnog preseka serije 400/500 isto se vadi ležaj prema motoru! Predpostavljam da je i kod 700 isti princip, jer nema nikakve druge logike, zašto bi bilo kontra...tj.zakompicirano!
Logički je da se spojnička može izbijati prema menjaču(bez ležaja), al ležaj se može izvući pomoću spojničke prema vani, ili ako si več otvorio menjač, sve ide sa laganim kuckanjem...vamo/tamo, ako je getriba otvorena! Al zašto otvarati getribu, kad se sve može odraditi spreda sa strane motota!
@limeni3333
Mrzelo mi praviti neki specijalni alat u smislu radapcigera, da se nebi odužilo!Reko da inprovizujem...
Stegnem sredinu spojničke sa nekom ručnom malom mengelom, zakačio neku sajlu od 1metar, a na drugi kraj sajle neku šipku od 10 kila pun materijal. Cimnuo ga dvaput, i kad se malte ne raspalio po jajima, bio sam siguran da je spojnička izašla van!
Eto toliko...
pozzz joe!:mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Svašta sam vidio već ali ovo prvi put......tomek sa 4 cilindra;)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=N_QwNUEVcdU[/YT]
 
Posljednje uređivanje:
M

Mesko

Guest
Ma taman posla da zbunjivam @Meska ;), samo malo...al i moram malo da ga cimam...jel mi njegovi postovi ne ulaze, u moj zdrav razum 8) ima dosta nelogičnosti.Nek da koju svežu fotku svojih strojeva...TV-a i onog drugog...;)
Ma nesekiraj se @Mesko sve je ok...šala :supz:
Pazi...bilo je tu raznih odgovora pre mene, kako se vadi spojnička osovina i ležaj...a ja bio zadnji, koji sam dao varijantu da se nije slagalo sa ostalima, jer sam ja kod mene sve izvukao vani prema motoru(bez otvaranja menjača), ja imam TV800, na onoj Grofovoj slici poprečnog preseka serije 400/500 isto se vadi ležaj prema motoru! Predpostavljam da je i kod 700 isti princip, jer nema nikakve druge logike, zašto bi bilo kontra...tj.zakompicirano!
Logički je da se spojnička može izbijati prema menjaču(bez ležaja), al ležaj se može izvući pomoću spojničke prema vani, ili ako si več otvorio menjač, sve ide sa laganim kuckanjem...vamo/tamo, ako je getriba otvorena! Al zašto otvarati getribu, kad se sve može odraditi spreda sa strane motota!
@limeni3333
Mrzelo mi praviti neki specijalni alat u smislu radapcigera, da se nebi odužilo!Reko da inprovizujem...
Stegnem sredinu spojničke sa nekom ručnom malom mengelom, zakačio neku sajlu od 1metar, a na drugi kraj sajle neku šipku od 10 kila pun materijal. Cimnuo ga dvaput, i kad se malte ne raspalio po jajima, bio sam siguran da je spojnička izašla van!
Eto toliko...
pozzz joe!:mrgreen:

pozdrav tomi 22 neki mene nisu razumjeli pa sam rekao kako je to skinuti a naravno da imaa uvijek laksi metoda da se slazem sa joe a kod 400tipe je to sve jednostavno barem za mene jer sam to radio ali iskljucivo licno sam bez icije pomoci i naravno nikad nisam pitao nekog kako sta, da sam znao prije zaovaj forum prije 20godina mozda bi cudo bilo lakse ili ga mozda i nije ni bilo, a kod ovog mog novog od 34ks talijanca tome sto u prvom mjenjacu ima 6 rucica za saltanje i nazad u zadnjem mjenjacu ima 2 rucice za saltanje i otvara se odozgo kao na imt i njemu sad radim zglob jer prijasnji vlasnik ga je totalno unistio sto ga je polomio i nakrivo to sve zavario pa plus sto je u sklopu volana ima 4zubcanika to ti je kao mali prenos za lakse motanje p je isto polomio zubcanike a i kuciste nije bolje proslo ali mi se isplati to raditi kako treba preko zime pa cu onda kad ga sredim onda staviti nove slike da vidi i ostali :gitarist:

To za generalku preko auspuha je sprdnja! Al me to asocira na to - zašto jednostavno, kad može komlicirano!


joe nemoj mi mesku zbunjivat....čovjek je novi i još je jako ozbiljan..treba mu malo vremena da se opusti i navikne na naše šale:supz:....kolega mesko malo šale uvijek dobro dođe:p

ma drug samo se ti sali to je jedino sto me raspolozi a i za druge a ja samo kazem sto mislim onak na grubo mada kazem uvijek ima metoda laksi jer se slazem za joe jer uvijek ima neko ko ima cudo laksi i sigurniji nacin rada eto na mom otom tomi 34 ks talijancu ima 6 rucica za saltanje u prvom mjenjacu a u zadnjem ima jos 2 rucice isto za saltanje naravno nediras sve odjednom da saltas nego samo one osnovne koje se koristi kao naprimjer kao tomo vinkovic 30ili jace :drinkers:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tomo 730

Guest
Pozdrav prijatelji, nije me bilo duze vrijeme ovde, pa evo malo da napisem sta,
Radilo se znaci na tomi, prerađivo sam volan, ugrađivo od BMW-a, evo malo slika za pocetak, konace slike ce bit uskoro.
dsc03801y.jpg

dsc0382mj.jpg
 
M

Mesko

Guest


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
evo malo slikica iz LIKE

joj prijatelju imas dobru tu trorednu kopacicu a i moze se jel da i koristiti i za praviti odzake za kromire koliko vidim da je original ili mozda samo meni tako izgleda ma jelinije meni tako dobro izgleda imas li jos sta od prikljucaka imas li za vadit ktumpire ja sam sebi rucno napravio haa smjesno izgleda ali je funkcionalna nema sta
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
mesko prijatelju ovaj priključak nažalost nije moj već od jednog gospodina iz like a ja sam is garešnice(bilogora)...a taj gospodin je bivši forumaš al i dalje moj dobri i veliki prijatelj.....ja imam vadilicu za krompir al isto kao i tvoja je ručni rad:partyman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh