• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Da vas malo razbudim :)
/QUOTE]

ja bih to slikao i postavio na forum ovako, da nekoga ne zaboli vrat...:madmana:...:mrgreen:
52f6lf.jpg


52z3oo.jpg

e jesam ga sredio ma isti kao iz fabrike:gitarist:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
e jesam ga sredio ma isti kao iz fabrike:gitarist

Jesi prijatelu svaka čast stvarno ti je traktor lijep imaš se čime hvaliti .nisam moderator sva sreća ali vidi stranicu prije obriši barem onu poruku sa slikama na krivo da sam ja citirao sa slikama šta misliš dali bi bilo u redu da na dvije uzastopne stranice ima toliko istih slika?:confused:
 
Posljednje uređivanje:

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Jesi prijatelu svaka čast stvarno ti je traktor lijep imaš se čime hvaliti .nisam moderator sva sreća ali vidi stranicu prije obriši barem onu poruku sa slikama na krivo da sam ja citirao sa slikama šta misliš dali bi bilo u redu da na dvije uzastopne stranice ima toliko istih slika?:confused:
no problem, samo što ovo nije moj tomica, moj je isti ovakav a ovaj mi je od komšije-rođaka a isti su kao blizanci, al stvarno nije ovaj moj a ja sam ga farbao zajdno sa svojim:blackeye
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He heeeeee, sad ste glavni frajeri na cijeloj Tuzlanskoj regiji..:supris:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
no problem, samo što ovo nije moj tomica, moj je isti ovakav a ovaj mi je od komšije-rođaka a isti su kao blizanci, al stvarno nije ovaj moj a ja sam ga farbao zajdno sa svojim:blackeye
Gledao sam tvoj album i tamo su dva ista jedan od njih je sigurno tvoj tako da ih je lijepo vidjeti :)
 

nebica933

Član
Tu od
8 Svi 2011
Poruka
33
Ova je priča skroooz dobra, kao i nauk iz nje, a i ja pomalo preskočim ove stranice pa dok ih stignem eto i nove godine. Pozz!!!
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Stavio bih i ja ali je i uz najveću volju i potragu nisam uspio naći kod nas u BiH pune dvije godine.
Našao sam ja tu ali mi je preteško obavit tu kupovinu u HR.

Pa daj se malo više angažiraj ne mogu vjerovati da u Bosni ne možeš naci tu pumpu.kontaktiraj malo forumaše iz BH ili nekog tko je blizu ZG ,Pa sve se može slati poštom.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
no problem, samo što ovo nije moj tomica, moj je isti ovakav a ovaj mi je od komšije-rođaka a isti su kao blizanci, al stvarno nije ovaj moj a ja sam ga farbao zajdno sa svojim:blackeye
Nemojte mi zamjeriti, ali ovaj me post podsjetio na vic o Muji i Hasi kad Mujo kaže: "Vidi, Haso onog žutog Mercedesa, istog takvog sam i ja imao, samo crvenog ... Yuga...:finga:
 
M

Mesko

Guest
Pozdrav dečki!
Treba mi hitno jedna mjera pa ako neko ima prilike da mi izmjeri bio bi mu jako zahvalan za taj podatak.
Radi se o traktoru PE 18 i treba mi mjera- dubina rupe u koju se namjesti ležaj konusnog vretenastog zupčanika. Slike če više pojasniti.

20146051.jpg


20146052.jpg


Sređujem neku havariju od menjača pa mi taj podatak hitno treba. Inače ja mogu na ovome kučištu izmjerit ali ono je napuknuto i zbog pukotine mjera neče biti tačna. Ako neko ima kod kuče to kučište pa da izmjeri, molim ljepo.
prijaatelju imam ja ovako kucistze samo mi dole malo napuklo a mogu ti ja to izkjeriti i nije problem izmjerit cu pa ti javim ako je tipa tome 418
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Mesko,
nemoj se trudit. Taj je tomo več završen- napravljen. Tamo kod ležaja je povaren ali sa druge strane- unutrašnje. On sad več vozi ;) Hvala ti svejedno što si bio spreman pomoči.


Reider
Pozdrav zemo. Gledajuči tvoje slike našao sam i ovu zanimljivu. Inverzija kučne izrade za tomu. Ajde reci nešto više o tome.

inverzija-tomo-vinkovica.jpg
 
M

Mesko

Guest
Mesko,
nemoj se trudit. Taj je tomo več završen- napravljen. Tamo kod ležaja je povaren ali sa druge strane- unutrašnje. On sad več vozi ;) Hvala ti svejedno što si bio spreman pomoči.


Reider
Pozdrav zemo. Gledajuči tvoje slike našao sam i ovu zanimljivu. Inverzija kučne izrade za tomu. Ajde reci nešto više o tome.

inverzija-tomo-vinkovica.jpg
¸ok drug drago mi je da si rijesio sta gud bude trebalo pitaj dosaduj kao sto cu ija dosadivati mnogima trebami malo vise tko ima saznanja ohidraulicnum pumpama pa ocu da sebi nabavim od merca 123 volan i pumpu ali ocu da koristim jednu pumpu za sve funkcije a to jest za volan i za dizalnje prikljucaka a dali to se moze sa jacom pumpom postici i neki su mi rekli da je moguce ali da moram nabaviti pumpu znaci isto da je dvosmjerna i da je najmanje snage 200bara i da treba skopcati pravilno neki razuvodnik za rucicu za komandu hidraulike za prilkljucke i da isto preusmjeri crijeva za volan pa eto tko to moze da mi nacrta ili napise preko skice jer lakse mi je prijatelju kao ti preko slike ker moze i rijecima samo pola toga se omda zaboravi pa nadam se da ce mi se neko javiti sa saznanjem ovog moga plana za tomu velik pozzzz
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
¸ok drug drago mi je da si rijesio sta gud bude trebalo pitaj dosaduj kao sto cu ija dosadivati mnogima trebami malo vise tko ima saznanja ohidraulicnum pumpama pa ocu da sebi nabavim od merca 123 volan i pumpu ali ocu da koristim jednu pumpu za sve funkcije a to jest za volan i za dizalnje prikljucaka a dali to se moze sa jacom pumpom postici i neki su mi rekli da je moguce ali da moram nabaviti pumpu znaci isto da je dvosmjerna i da je najmanje snage 200bara i da treba skopcati pravilno neki razuvodnik za rucicu za komandu hidraulike za prilkljucke i da isto preusmjeri crijeva za volan pa eto tko to moze da mi nacrta ili napise preko skice jer lakse mi je prijatelju kao ti preko slike ker moze i rijecima samo pola toga se omda zaboravi pa nadam se da ce mi se neko javiti sa saznanjem ovog moga plana za tomu velik pozzzz

MEŠKO priporučio bih ti,da se skontaktiraš sa osebom BATEK iz slovenačkog -traktor foruma(ako BATEK-a ne pronađeš javi mi),jer ja mislim,da to ima on umješčeno na svome 418. Tako da bi on ti znao najbolje objasniti. Siguram sam,da če ti pomogniti-dobar je to čovjek,uvjek spreman ,da ti pomogne.
O ovome Merđo sistemu ne znam tako dobro(ta sistem znači za servo sistem) ,a znam,kako radi sistem običnog hidro volana,koje su stavljeni u večini primjera. Ima ga FAJERMAN PETER barem tako mi se čini. Koji je bolji kod TV neznam,a znam ,da je kod Zetora Hidro upravljač 5x bolji nego Servo upravljač!To znam iz izkustva!!A i hidro upravljači niso svi isti!Ima tu puno tajna!

FAJERMAN PETER
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/inverzija-tomo-vinkovica/19483665Glede te zadevice sem nekaj pripisal pod sliko,če si prebral,bi morebiti že moral vedeti zakaj sem to sploh naredo.Če ti še vedno ni jasno, ti z veseljem še točneje obrazložim. lahko odpišeš tudi na (moj albom pod sliko-komentarji).
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Mesko
težko da češ jednom pumpom gonit servovolan i ostalu hidrauliku. To mislim zbog toga jer hidraulika na TV radi na 120 bar a servo kako koji, zavisi. Tu je još potok i njega treba uskladit da bude odgovarajuči.
Ovi podaci su na servo volanima malo puta napisani pa se onda nezna kakve količine i pritisci mu trebaju. Zbog svih tih zajebancija ljudi se odluču da ugrade servo sa origi pumpom i onda nema nikakvih problema, a ostala hidravlika na traktoru ostaje kako je bila.

Ako baš hočeš imat samo jednu pumpu onda se odluči za hidro volan. Ja imam tako, jednu pumpu za hidravliku pozadi i za hidro volan.

Reider
Batek je isto član ovog foruma, ja ga dobro znam pa tako i to znam kakav je njegov volan. On ima servo koji koristi svoju originalnu pumpu, a traktor ima još jednu za ostalu hidrauliku. Znači ista situacija kao što sam več gore napisal.

PS
Nisam čitao komentare izpod slike na moj album. A dobijo sam tvoju poruku tamo. Pročitat ču sve što još nisam.
 
Posljednje uređivanje:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pozdrav Mesko
težko da češ jednom pumpom gonit servovolan i ostalu hidrauliku. To mislim zbog toga jer hidraulika na TV radi na 120 bar a servo kako koji, zavisi. Tu je još potok i njega treba uskladit da bude odgovarajuči.
Ovi podaci su na servo volanima malo puta napisani pa se onda nezna kakve količine i pritisci mu trebaju. Zbog svih tih zajebancija ljudi se odluču da ugrade servo sa origi pumpom i onda nema nikakvih problema, a ostala hidravlika na traktoru ostaje kako je bila.

Ako baš hočeš imat samo jednu pumpu onda se odluči za hidro volan. Ja imam tako, jednu pumpu za hidravliku pozadi i za hidro volan.

Reider
Batek je isto član ovog foruma, ja ga dobro znam pa tako i to znam kakav je njegov volan. On ima servo koji koristi svoju originalnu pumpu, a traktor ima još jednu za ostalu hidrauliku. Znači ista situacija kao što sam več gore napisal.

.
Tako je oko pumpe. Enostavnije je da imaš ovo pumpu koju imaš,staviš orbitrol glavo pod volan(sa load sensing ventilom,koji je na njoj našraufan) i od toga ventila naprijed do hidrauličkog ventila traktora kojeg imaš.
No trebaš znati spojiti još crijeva!
A hidravlične cilindre stavi kao ima FAJERMAN PETER je je tako najbolja kombinacija.Zašto tako-ovo je još duga priča.Inače na slovenačkom forumu ovo momci su o tome sve razpričali .
Tako kao FAJERMAN PETER ima volan imaju stvoreno i AGT-ji i od njih trebaš ovo sve nabaviti osim pumpe,koju imaš. možda imaju tako stvoreni i AC-ji koji imajo zglob.
No bolji-jači AC-ji imaju dvije pumpe(60 ks naprijed).A ti je ne trebaš za ovog malog tomico.;)

A sad se sjetio-da.I ovdje ima BATEKA.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
¸ok drug drago mi je da si rijesio sta gud bude trebalo pitaj dosaduj kao sto cu ija dosadivati mnogima trebami malo vise tko ima saznanja ohidraulicnum pumpama pa ocu da sebi nabavim od merca 123 volan i pumpu ali ocu da koristim jednu pumpu za sve funkcije a to jest za volan i za dizalnje prikljucaka a dali to se moze sa jacom pumpom postici i neki su mi rekli da je moguce ali da moram nabaviti pumpu znaci isto da je dvosmjerna i da je najmanje snage 200bara i da treba skopcati pravilno neki razuvodnik za rucicu za komandu hidraulike za prilkljucke i da isto preusmjeri crijeva za volan pa eto tko to moze da mi nacrta ili napise preko skice jer lakse mi je prijatelju kao ti preko slike ker moze i rijecima samo pola toga se omda zaboravi pa nadam se da ce mi se neko javiti sa saznanjem ovog moga plana za tomu velik pozzzz

Pozdrav meško.

Za servo volan imaš dvije opciji.

Da uporabljaš hidravlično pumpo od TV (tako ima narejeno Firemanpeter) + hidravlični cilinder
17504299.jpg
. Ko tje že petar objasnio da kada uporabljaš servo volan + hidravliko za dvigovanje tereta začne hidravlika počasneje dvigovati i tako tudi servo volan.
To ja vidim ko imam vgrajeno dodatne razvodnike za hidravliko, kada hoču dvigniti rilalico za njeg in hkrati obrniti v levo/desno stran.
14832037.jpg


Ali da upotrebiš svoju pumpo za volan. Ponavadi od Mercedesa W123. To pumpo nesmiješ upotrebiti za hidravliko. Rabiš drugačno motorno olje.

Taki servo volan imam ja. Od Mercedesa W123
19273369.jpg

19279458.jpg

19771715.jpg

19274835.jpg

19273374.jpg


LP Batek
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pozdrav meško.

Za servo volan imaš dvije opciji.

Da uporabljaš hidravlično pumpo od TV (tako ima narejeno Firemanpeter) + hidravlični cilinder
17504299.jpg
. Ko tje že petar objasnio da kada uporabljaš servo volan + hidravliko za dvigovanje tereta začne hidravlika počasneje dvigovati i tako tudi servo volan.
To ja vidim ko imam vgrajeno dodatne razvodnike za hidravliko, kada hoču dvigniti rilalico za njeg in hkrati obrniti v levo/desno stran.

Ali da upotrebiš svoju pumpo za volan. Ponavadi od Mercedesa W123. To pumpo nesmiješ upotrebiti za hidravliko. Rabiš drugačno motorno olje.
LP Batek

O evo BATEK se je kar oglasil osebno-Zdravo!

ako imamo hidro upravljač(FAJERMANPETER)i imaš ugrađen Load sensing ventil na orbitrolu ,tada volan uvjek ide isto brzo,a trebaš znati,da kad sučeš volan,ne dizajo hidravlične poluge!Ili rade a znatno sporije. To več znam sam dobro sa izkustva. A cilindre ima FAJERMAN dobro umještene.Tako ima kretanje traktor u obe strane vožnje isto brzo. A kod jednog cilindra,ima problema.

Ako trebaš slike ,pokušat ti stavit koju slikat od AC-ja,jer ovdje se ne vidi dobro orbitrol sa LS ventilom,a FAJERMAN PETER ima enak sistem,kot AC(do 60 ks) i AGT,koji su zglobni. A siguran sam,da ima ovih slik na SLo forumu.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh