• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pozdrav svima. Smatram da nije loše imati bar približnu temperaturu motora, pogotovu u vrućim ljetnim mjesecima, jer iz iskustva znam da se ljeti zna dobrano zagrijati.
Ja mislim da je gornja rupica, vijak M8 na nosaču mog filtera, namjenjena za spajanje manometra pritiska ulja, koji milslim ugraditi.
Pošto sam sam radio svu elektroinstalaciju na tomeku prvo sam napravio šemu, pa evo ako nekome nešto zatreba. Alternator je od Golfa II, jučer isprobano sve fercera. Umjesto D+ sa alternatora što ide na anlaser treba da stoji B+.

Amaterska šema el. instalacije Tomo Vinković 420.

Vazniji je pritisak ulja i to bi bilo dobro imati jer kada je to ok motoru ne moze biti nista pa to je zračno hladjenje i ti motori su tako i konstruirani.a za instalaciju imaš ovu temu " Problemi sa el. instancijom na TV traktorima"
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585



Zanima me dali je netko ugrađivao uricu za kontrolu temperature. Ovu na slici sam dobio i radi ali neznam dal je na motoru negdje rupa m10 (pretpostavljam da nije), pa ako netko ima kakav savjet kamo i kako to ugaditi.

LP

Kolega je koliko vidim tražio SAVJET , kao i mnogi drugi , pa bi bilo ljepo ako mu se može pooći da mu se i pomogne ,,,, a ovih nekoliko komentara unazad mislim da nisu u redu ,,,,,, temu nije promašio jer nije pitao za elektroniku , pitanje je bilo korektno i na pravome mjestu ,,, a što če ko ugraditi ili ne ugraditi na svoj stroj to je samo njegova volja ,,,,, hvala bogu ima nas dosta koji smo na svoje strojeve ugradili svakakve gluposti ali ako se to nama sviđa ,,,,,,,,,,,,
Inače lijepo odgovoreno mlađeme članu ,,,,, da odmah dobije volju da se više ne pojavi :shock:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pa dali smo mi njemu savjet hehehe da ne gubi vrijeme na bespotrebne stvari mozda malo na grzblji način no nitko od nas nije mislio nista lose, a naravno da ima ugradjenih koje kakvih gluposti no to je osobna stvar i ako se stavi na forum moze se komentirati zar ne.a nije Domo promasio temu naravno nego za instalaciju ima otvorena tema.pa evo ako se domo naljutio ja mu se javno ispričavam .
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Nije promašio temu ako se tiče Tomeka....kao što je rekao ARNO,čovjek je pitao dal je netko ugrađivao ili nije...i ja sam mu dao svoj primjer...a kad bismo o glupostima raspravljali onda bi bilo tu bisera ohoho....
Svatko ima neku svoju ideju da si traktor uljepša ili nadogradi onako kako misli da je dobro i najbolje kako zna....nismo svi atomski fizičari pa da znamo sve živo(mada neki misle suprotno), pa je onda najlakše "pokopati" nekog u startu....ako napravi nešto super,e onda bi svi kopirali,a ako je nekom bez veze onda ne valja....
Drugo je ukazati nekom na grešku,ako to iz vlastitog iskustva može loše utjecati na rad stroja, ili nedaj Bože na sigurnost vlasnika....
I onda se pitamo zašto više nema kvalitete foruma??? i slikanog materijala i novih ideja???
Upravo zato jer se vodi onom: MOJE JE NAJBOLJE A SVE OSTALO JE.....
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Na svim zrakom hladženim motorima meri se temp.ulja ili u karteru ili oko filtera gde je protok ulja.Kod njih je ulje najrealniji pokazatelj temp.(temperatura-viskozitet ulja) sa time da ga ima koliko treba.Samo kod tome važniji ti je ampermetar i manometar pritiska ulja,kako več kolege kažu.:partyman: L.P.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Nije promašio temu ako se tiče Tomeka....kao što je rekao ARNO,

Nitko nije ni rekao da je domo promašio temu ja sam citirao stjepka koji je stavio šemu instalacije čitajte prije što navalite na nekog.
a sve šta se stavi na forum moze se komentirati kao tko želi bitno je da pritom nikog ne vrjedja a to šta ste vi postali osjetljivi na iskrene komentare u kojima se nikom ne podilazi to jest da nesta nije dobro a govori se da je ok samo zato sta je to "netko napisao"ili napravio .meni je to licemjerno .Jer ako je nešta dobro onda to treba i reći a ako nije isto treba reći a ne umotavati u celofan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Pitanje za vas znalce..
U toma vinkovica 826 su ugradjivani motori tipa slavija...i rudjerin....a da li je ikad fabricki ugradjen LDA tj. lombardini motor ??
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pitanje za vas znalce..
U toma vinkovica 826 su ugradjivani motori tipa slavija...i rudjerin....a da li je ikad fabricki ugradjen LDA tj. lombardini motor ??
Nije lombardini ali je LDA 672 DMB-ov isti takav motor po toj licenci od 30 konja jedina razlika je šta ima šire brtve na poklopcima ventila i alternator u turbini za hladjenje.
 
Posljednje uređivanje:

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Ja sam na svoj stavio 625-2 lombardini tj. majstor mi je stavio, sve paše jako maloe prepravke, traktor je super funkcionirao, ali prodao sam ga
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Dakle to je motor koji je radjen po licenci...nije ga pravila lombardini fabrika nego neka druga koja je imala za to licencu....Koliko je imo ks taj motor ??
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
I takav motor je ugradjivan na tipu 826 koje imaju 30 ks sa tim motorm..ja sam mislio da svaki 826 sa rudjerinim i slavijinim motorom imaju po 26 ks ili po 20 ks..kako negdje pise..
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
I takav motor je ugradjivan na tipu 826 koje imaju 30 ks sa tim motorm..ja sam mislio da svaki 826 sa rudjerinim i slavijinim motorom imaju po 26 ks ili po 20 ks..kako negdje pise..

taj traktor je serije 830:)a ima od 18 i 21 konj takodjer DMB a ruggerini je od 22 konja
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Hahhahaha ja i ti izgleda nikako da se sporazumimo :D
Da li je ovakav traktor kao dole na slici..sa ovakvim auspuhom kao sto je ovaj dole..dakle auspuh sa lijeve strane...ima motor LDA 672 ili neki drugi. ??
13494549_1_1000x700_tomo-vinkovic-tv-826-kecskemet.jpg
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Vazniji je pritisak ulja i to bi bilo dobro imati jer kada je to ok motoru ne moze biti nista pa to je zračno hladjenje i ti motori su tako i konstruirani.a za instalaciju imaš ovu temu " Problemi sa el. instancijom na TV traktorima"

Mislio sam da šemom pomognem nekome kome zatreba nešto slično. Nime radeći svog Tomeka i skupljajući dijelove naišao sam na mali milijun problema, rješavao ih uglavnom uz malo ili nimalo tuđe pomoći, dosta svari pokupio sa ovog FORUMA. Ovo mortoru ne može biti ništa pa to je zračno hlađenje po meni nije na mjestu. Zrakom hlađeni motori imaju dosta slabije hlađenje od hlađenih vodom. Oni se rade zato što su jeftiniji za izradu ali i za održavanje. Ukoliko šema nije na mjestu ili ako ne valja neka je moderatori brišu ili prebace gdje treba.
Pozzz.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
pozzz dobri narode

pogledajte kako malci zlostavljaju Tomice ,ali su dobro ocuvani svaka cas :drinkers:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bd9-cmYaSv4[/YT]
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Hahhahaha ja i ti izgleda nikako da se sporazumimo :D
Da li je ovakav traktor kao dole na slici..sa ovakvim auspuhom kao sto je ovaj dole..dakle auspuh sa lijeve strane...ima motor LDA 672 ili neki drugi. ??

Ma kužim ja tebe ali ti mene ne pa ćemo probati ovako ! svi ovakvi traktori kao na slici su istih šasija odnosno getriba samo serija 826 i 830 ima proširivače zato su širi .a taj auspuh je od slavijina motorra i na istoj je strani i od DMB-ovog samo sta je drukciji .znači na svim tim traktorima ugradjivali su se motori jednocilindricni od 18 i 21 konj i dvocilindrični od 22,26 i 30 konja pa ako se još nismo skuzili javi mi se na pp

Mislio sam da šemom pomognem nekome kome zatreba nešto slično. Nime radeći svog Tomeka i skupljajući dijelove naišao sam na mali milijun problema, rješavao ih uglavnom uz malo ili nimalo tuđe pomoći, dosta svari pokupio sa ovog FORUMA. Ovo mortoru ne može biti ništa pa to je zračno hlađenje po meni nije na mjestu. Zrakom hlađeni motori imaju dosta slabije hlađenje od hlađenih vodom. Oni se rade zato što su jeftiniji za izradu ali i za održavanje. Ukoliko šema nije na mjestu ili ako ne valja neka je moderatori brišu ili prebace gdje treba.
Pozzz.

ma sve ok stjepko mislo sam da to ubaciš u temu koju sam ti dao tako da sve bude na jednom mjestu pa će lakse posluziti onom kom bude trebalo pogledaj je tu ima puno o struji na tomi.svejedno će je moderator prebaciti na to mjesto.nisam tim mislio nista lose .a zračno hladjenje je naravno lošije od vodenog ali nitko nikada sa tim motorima nije imao problema od tome do vladimirca sta se tiče hladjenja pa mjerenje temperatutre motora je po meni nepotrebno jer se time nista nece promjeniti.mogu se pregrijati samo u nedostatku ulja.
 
Posljednje uređivanje:

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ovaj tomek na sliki ima slavijin motor od 22 konja.Između auspuha i kotača na bloku motora ima pločica i na njoj piše češkoslovačka i dole niže utisnuto--16,5 KW.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh