• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tuaregr10

Guest
pozdrav ljud malo sam počeo sredzivati tomu malo oko kočnica ,malo oko struje,podmazivanje....kad se sredi biče slika[/QUOTE]

Pozdrav senad75 :8):
Ne izgleda loše tvoj Tomo, čini mi se da je u solidnom stanju :icon_thumright:. Kad ga već sređuješ napravi mu arnjeve, jer dobro dođu ako nedaj Bože zatrebaju :icon_surprised:.

PS
Čekamo slike nakon sređivanja :(nod):.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Riješen je naranđasti ton: RAL 2004 je ono pravo kak mi se činilo s uzorkom...
 

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
firemanpeter hvala ti na savjetima. Ovaj nosač ključa se i meni vidi da ću morat promjenit pa kad raskopam ću se javit da mi pojasniš kako se to treba štelati. ali u prazno su ti zubćanici išli sasvim lagano bez otpora nekog. No meni je i ovako semering na donjem kardanu progurio pa ću morat mjenjač otvorit da ga zamjenim i vidim što se to tu oko brzina dešava. Još jednom hvala na pomoći
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Indikacija temperature ulja

Probljem. nabavio sam sat koji mi pokazuje temperaturu ulja i htio bih ga staviti na tv731, međutim nemam kamo s indikatorom. Onaj šarafić kod filtera ulja je M8, a najmanji indikator za temperaturu ulja ili vode je M10. Ima ko kakvu pametnu ideju kamo onda s njim???
Hvala...
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Probljem. nabavio sam sat koji mi pokazuje temperaturu ulja i htio bih ga staviti na tv731, međutim nemam kamo s indikatorom. Onaj šarafić kod filtera ulja je M8, a najmanji indikator za temperaturu ulja ili vode je M10. Ima ko kakvu pametnu ideju kamo onda s njim???
Hvala...

Evo vidi ovu temu pa na mjesto manometra mozes staviti sat za temperaturu " Manometar Tomo vinkovic"sasa je stavio sliku pa da ja ne skidam i ponovno stavljam vidi tu temu.i na seriji 700 ima na tom mjestu vijak.
 
Posljednje uređivanje:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Zanam za temu i sve, al kažem...ona rupa kod mene na filteru ulja di je šarafić jedan je za M8, a svi indikatori su M10 minimalno, pa me interesira što dalje..tj gdje bi mogla još ići ugradnja... ili ako netko ima indikator s navojem M8 :)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Zanam za temu i sve, al kažem...ona rupa kod mene na filteru ulja di je šarafić jedan je za M8, a svi indikatori su M10 minimalno, pa me interesira što dalje..tj gdje bi mogla još ići ugradnja... ili ako netko ima indikator s navojem M8 :)

Mislio sam da je većeg promjera gledajući glavu vijka .jednostavno napraviš metalni prelaz to nije problem.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Mislio sam da je većeg promjera gledajući glavu vijka .jednostavno napraviš metalni prelaz to nije problem.

Problem je u tom što ni onaj mali dio na indikatoru koji očitava temperaturu ne može ući u rupu od filtera...tako da je to problem...ili naći indikator s navojem M8 ili drugo mjesto, al indikatora gdje god da sam zvao nema već samo M10
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Problem je u tom što ni onaj mali dio na indikatoru koji očitava temperaturu ne može ući u rupu od filtera...tako da je to problem...ili naći indikator s navojem M8 ili drugo mjesto, al indikatora gdje god da sam zvao nema već samo M10

Oko toga je već bilo prije riječi tako da moj stav i misljenje oko te ugradnje manometara za pritisak i temperaturu znaš pa mislim da se to nema gdje ugraditi bez nekih preinaka i dorada.ako mi šta padne na pamet javim ti.
 
M

Mesko

Guest
Oko toga je već bilo prije riječi tako da moj stav i misljenje oko te ugradnje manometara za pritisak i temperaturu znaš pa mislim da se to nema gdje ugraditi bez nekih preinaka i dorada.ako mi šta padne na pamet javim ti.

moze se ugraditi na glavu motora tome i onda staviti temereturnu sondu za trmperaturu sata a to se postavlja blize glave nego na celinder jer na glavi dobija vecu temaraturu i onda se postavi sonda koja ima na sebi crijevo a to crijevo ima u sebi ko ziva pa tako prenosi na sat odgovarajucu zarijanost glave ili celindera zaso kazem na glavu a ne na celinder zbog toga sto kroz celinder kruzi zrak koja ga turbina hladi tako bi i nama sondu hladilo jer je ona osjetljiva na temparaturi pa zato se stavlja na gčlavu a kroz glavu necerkulise zrak od tubine koja hladi motor haaa to je privremeno rijesenje za mjerenje temparaturte:icon_e_biggrin:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Kaj nema mjesta da se nareže navoj M10?

Misliš ureže...:(giggle):

Probljem. nabavio sam sat koji mi pokazuje temperaturu ulja i htio bih ga staviti na tv731, međutim nemam kamo s indikatorom. Onaj šarafić kod filtera ulja je M8, a najmanji indikator za temperaturu ulja ili vode je M10. Ima ko kakvu pametnu ideju kamo onda s njim???
Hvala...

Pa ako logički gledaš, ulje je u karteru, skini karter i buši rupu, navari potreban uvoj za sondu i to je to, a ostalo znaš
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He he, nekad je dobro da nisi uz traktor nonstop, ja ga nemam vremena ni ofarbat, a o ovom da i ne pričam.:icon_lol:
 
M

Mesko

Guest
da li može ići indikator za temperaturu vode???

ako mislis koristiti indikator od vode za temparaturu nemoze drug jer od vode je temparatura od radna od 85do95 a kod zracnih motora je radna temparatura je 120stepeni pa eto toliko da samo znas da nepase nikako ni po broju ni po temparaturama radnim pa eto raspiaj se jos o mom savjetu i svak ce ti reci isto pa sad neznam kako ti mislis eto ppozz
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
firemanpeter hvala ti na savjetima. Ovaj nosač ključa se i meni vidi da ću morat promjenit pa kad raskopam ću se javit da mi pojasniš kako se to treba štelati. ali u prazno su ti zubćanici išli sasvim lagano bez otpora nekog. No meni je i ovako semering na donjem kardanu progurio pa ću morat mjenjač otvorit da ga zamjenim i vidim što se to tu oko brzina dešava. Još jednom hvala na pomoći

Ok, ako budeš rasklopijo onda če se valjda nešto pokazati što to ne valja.

Kako si ti to probao da zupčanici idu lagano bez odpora? Kad zatvoriš mjenjač nemožeš ga rukom probati a stiskat ga počne tek kad zašarafiš deklo na mjenjač.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh