• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
hehe...pitat preko telofona za dio je jako nezahvalno,ovisi kave si sreče na koga naletiš,ima koji se razumiju u tomo vinkoviće,a ima i mladih dečki koji baš i ne...ako mu tamo izričito ne piše taj i taj model automatski kaže NEMA,a to što taj dio odgovara na više modela nema veze hehe...frenky a sateliti i planetari su ok?
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Ma sve ko novo! Meni se čini da je do pucanja došlo kad sam orao i plug je zakačio za žilu,prednji kraj se propeo u zrak i vjerovatno kod spuštanja na zemlju kad je tresnuo pukao je zub ili dva na tanjurastom i onda je stžasti mljeo na mjestu,ali kad ga zadni kraj pogurne onda je preskočio
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
abarth822 kaže:
Meni izgledaju ko zubčanici od anlasera.Odlično što je uspelo da radi kak treba.Kako si rešio zazor među zubčanikoma,dali se može što podesit ak dođe do lufta.Svejedno malo zaštiti zubčanike pred prašinom pa da slučajno nešto ne dođe između zubi.Inače meni se više sviđa kad se upotrebi uljna pumpa čini mi se kompaktnije i preciznija veza glave i volanske osovine.To je samo moje mišljenje,važno da si ti zadovoljan.L.P.:icon_thumright:
podloskama se moze stimati zazor na zupcanicima. A isao sam da sto jednostavnije sve to uradim i naravno sto jeftinije a da funkcionise. :icon_lol:


sumadinac kaže:
Mozda je samo kuciste na kome je plocica od 420,a ostalo 418,mozda su bili izgubljeni papiri,pa je neko kupio kuciste od 420sa papirima i upakovo ostatak
moguce je svasta nebi znao sta da ti kazem


brgud kaže:
Ja sam bio malo skeptičan da će to šljakati, ali ako to radi i ti si zadovoljan, imaš moju pohvalu!
ma nema sve perfektno radi vjeruj i ja sam bio pomalo uplasen da to nece raditi al kad razmislim kad kod svih ostalih radi mora i kod mene :icon_biggrin:

ssucur kaže:
Ako se stavi ležaj sa kućištem, zazor se može riješiti sa podloškama, odnos zubi bi trebao biti 14/20.
da bas sam sa podloskama rijesio zazor kao sto ti kazes

Lijep pozdrav:(y):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ko ima staru hidrauličnu pumpu, može i na ovaj način.:icon_winkle: I nema lufta.
21275714.jpg

21116078.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Zašto ne bi moglo direktno bez zubčanika, pogotovo ako je sa kardanskim zglobom i zakošeno, puno je praktičnije, kao na slici ?
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ovaj može direkt.
20223013.jpg

Ovaj nemože vrti kontra.
picture.php

Od BMW-a može direkt, od Merca vrti kontra, zbg toga je sva ta skalamerija...
 
Posljednje uređivanje:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Evo ga i moj servo. Radi besprijekorno.

attachment.php

attachment.php

attachment.php


Pozz.:icon_thumright:
 

Prilozi

  • Slika0531.jpg
    Slika0531.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 1,683
  • Slika0532.jpg
    Slika0532.jpg
    54 KB · Pregleda: 1,006
  • Slika0533.jpg
    Slika0533.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 989

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tomotraktor svaka čast tvoj je ko original fabrička ugradnja.Pedantno i jako uradjeno takvih je vrlo malo.:(handshake)::icon_super:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Cilinder 103€ Agromehanika Kranj.
19386836.jpg

Glava 50€ kod kolege u BiH
19322297.jpg

19322298.jpg
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kad sam se ja odlučivo za drugi volan su bile u opciji i druge variante.Elektro hidro pumpa i servo glava a druga sa elektro motorom i senzorom od volana kombija.Ali na kraju izabrao najskuplju variantu sa orbitrolom i cilindrom.Ona roba mi još stoji za kakvu bolju ideju.L.P.:tractor::icon_thumright:
m61l.jpg

fwnb.jpg

23072012065.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
SSucur orbitrol si dobio po super ceni,samo dal si preverio da če litraža protoka orbitrola klapat za cilindar zbog okretaja volana.Da ne bi prebrzo ili presporo punio cilindar.Orbitrol i volumen cilindra morata bit usklađena prema hodu cilindra da se dobi pravi broj okretaja volana.Možda si več probo?
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
To je super cijena.:(clap): Još ako je usklađen protok, o kojem govori abarth822, onda si prošao ekstra. I ako je sve u redu, moja preporuka nađi vremena pa spakuj to, da se odmoriš.:icon_thumright:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imam od orbitola cilinder, hidro pumpu sa el.motorom, cilinder je približne v zapremine kao i ovaj iz Agromehanike.:icon_anal:
Glava je od viličara.
Tomotraktor, hebe me poljoprivreda.................a malo godišnjeg.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Još nerazmišljam, o nekoj preradi hidro/servo volana, jer mi se čini da moj tv800 dosta lagan na originalnom volanu, i lako se mota tj. nije tako strašno...tj. podnošljivo ako gledam koliko to košta love!
Mada kako gledam šta se sve radi od izboljšanja, polaku ću prikupljati nešto od delova...a sve je poteklo sa viđene slike glave od viličara :icon_wink:
Video sam jednu takvu glavu, relativno na dohvatu ruke, ali...psssst, da nevičem...

I jedno izboljšanje, koje vredi svaku pažnju i pohvalu kolege @kojc sa Slo.-foruma!:icon_super:
http://shrani.najdi.si/?2U/ue/2pUFSMPN/cam00018.jpg
http://shrani.najdi.si/?U/QC/1oI9RMt2/cam00015.jpg

i video:
http://www.mojvideo.com/video-tv-732-s-joystick-menjalnik/5891f173e13b61470045

pozzz joe!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh