• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
SSucur orbitrol si dobio po super ceni,samo dal si preverio da če litraža protoka orbitrola klapat za cilindar zbog okretaja volana.Da ne bi prebrzo ili presporo punio cilindar.Orbitrol i volumen cilindra morata bit usklađena prema hodu cilindra da se dobi pravi broj okretaja volana.Možda si več probo?
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
To je super cijena.:(clap): Još ako je usklađen protok, o kojem govori abarth822, onda si prošao ekstra. I ako je sve u redu, moja preporuka nađi vremena pa spakuj to, da se odmoriš.:icon_thumright:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imam od orbitola cilinder, hidro pumpu sa el.motorom, cilinder je približne v zapremine kao i ovaj iz Agromehanike.:icon_anal:
Glava je od viličara.
Tomotraktor, hebe me poljoprivreda.................a malo godišnjeg.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Još nerazmišljam, o nekoj preradi hidro/servo volana, jer mi se čini da moj tv800 dosta lagan na originalnom volanu, i lako se mota tj. nije tako strašno...tj. podnošljivo ako gledam koliko to košta love!
Mada kako gledam šta se sve radi od izboljšanja, polaku ću prikupljati nešto od delova...a sve je poteklo sa viđene slike glave od viličara :icon_wink:
Video sam jednu takvu glavu, relativno na dohvatu ruke, ali...psssst, da nevičem...

I jedno izboljšanje, koje vredi svaku pažnju i pohvalu kolege @kojc sa Slo.-foruma!:icon_super:
http://shrani.najdi.si/?2U/ue/2pUFSMPN/cam00018.jpg
http://shrani.najdi.si/?U/QC/1oI9RMt2/cam00015.jpg

i video:
http://www.mojvideo.com/video-tv-732-s-joystick-menjalnik/5891f173e13b61470045

pozzz joe!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Prerada koja mi se svidja prednji pogon kardana i spojnica sa osiguranjem.To je napravil Peterov kolega iz Traktor foruma a ima još puno izboljšanja na tom Tomi.L.P.
ff0o.jpg
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ove sve prerade ( izboljšanja, poboljšanja kak neki vele) koje se vide na forumu zaista zaslužuju svake pažnje i pohvale. :icon_pray:, ali sam mišljenja da su sve nerentabilne, misleći na uloženi trud i novac, da su ne isplative. Znači poštujem sva izboljšanja, ali ih ne praktikujem iz financijskih razloga, koliko mi to doprinosi? Znam da nije sve u novcu, ali većina:icon_scratch:, ali ulagati novac u nešto što mi neće vratiti barem približno za mene je suludo. A, ako to radim iz ljubavi i hobija, zaista za ljubav i hobi imam puno pametnijih stvari. Znamo svi, iskreno da se danas živi od drugih stvari. Moje mišljenje bez uvrede bilo koga. LP.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

malitomo

Novi član
Tu od
10 Stu 2013
Poruka
16
slazem se sa tomotraktor fabrika ga napravi takvog kakav je na nama je da ga koristimo u dobre svhe da nam donese nesto novca a ne da trosi vise nego zaradi
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
tehnika je napravljena da se prilagodi vlasniku i da vlasnik prilagodi ju za svoje potrebe i gust !
 

malitomo

Novi član
Tu od
10 Stu 2013
Poruka
16
ok jeste da moze se doradjivati sve to na tomicu ali ko ima visak novca a danas bas neznam ko to moze reci da ima :icon_axe:
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Cilinder 103€

Prijatelju što se tiče cilindra kod nas su 500 kuna ili 65 eura novi,a što se tiče glave volana dobio si jack pot takve stvari se prodaju nove 3900 kuna ili 530 eura.tako da si imao dobru kupovinu.još ako je orsatova glava super si prošao.ŽIVI BILI I TOME VOZILI
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Cilindar sam uzeo origi za seriju 700 zbog dužine hoda, glava je Danfoss, daj šta daš za te pare.:icon_wink:
21281696.jpg

I ova ispod je Danfoss i bila je 90€, malo sam zakasnio.:icon_scratch: (komplet)
20525489.jpg
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Koji je precnik cevi na luku od toma vinkovica.Ja sam u dvoristu naso okrugle cevi precnika 3.5,5 i6cm,koje je najbolje da upotrebim
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nisam siguran, jedom sam mjerio mislim da su kod mene 48X3mm.:icon_neutral:
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Veliki pozdrav forumaši i vlasnici malih divova :icon_e_surprised: nije me bilo neko vrjeme poslova hrpa te voče te pečenje rakije pa drva ,oranje .... a sve uz pomoč tomice sad če malo biti više vremena za forum još jednom veliki pozdrav:icon_jook:
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Ove sve prerade ( izboljšanja, poboljšanja kak neki vele) koje se vide na forumu zaista zaslužuju svake pažnje i pohvale. :icon_pray:, ali sam mišljenja da su sve nerentabilne, misleći na uloženi trud i novac, da su ne isplative. Znači poštujem sva izboljšanja, ali ih ne praktikujem iz financijskih razloga, koliko mi to doprinosi? Znam da nije sve u novcu, ali većina:icon_scratch:, ali ulagati novac u nešto što mi neće vratiti barem približno za mene je suludo. A, ako to radim iz ljubavi i hobija, zaista za ljubav i hobi imam puno pametnijih stvari. Znamo svi, iskreno da se danas živi od drugih stvari. Moje mišljenje bez uvrede bilo koga. LP.

Sve stoji, ali sa hidrauličnim volanom to je strojček koji je u ovim našim brdskim krajevima nezamjenjiv. To je moje iskustvo, koštalo me 5 000 kn, ne žalim ni lipe, sad ima puno jeftinijih rješenja. Ulaganje se nikad neće isplatiti, ali treba uzeti u obzir i sigurnost, bolne udarce volana po ruci, otimanje u strani, volim ovaj traktorić, moj plan su još hidraulične kočnice i onda stop!
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Imali neko sliku luka za toma sa merama,ima negde na forumu,trazio sam,ali nemogu da nadjem.
panci lj:bolje kupi dobru motiku nego ovaj traktor,cena ti sama kaze,pa de moze za 4000e da se kupi nov traktor,ili nevalja ili je neka prevara,bezi od toga
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh