• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nije skupo, a dali je puno dat neznam.:icon_scratch:
Ako je komplet donji i gornji dio.
21035456.jpg
 
Posljednje uređivanje:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ma i sam kontam, da bi to čovjek napravio da valja i kvalietno, dosta je skup materijal to bi možda izašlo i više para, i opet :(rofl): Nešto ćemo skontati preko zime. :icon_thumright:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
imam viška originalne arnjeve za seriju 800 i već duže vrijeme se kanim smontirat ih na traktor ali sve nešto nemam vremena jer trebam prepravit sjedište i blatobrane........to bi trebalo doć na red ove zime, dorade na sjedištu, naslonjači za ruke, vjerovatno nosači za neke lampe na arnjevima.........
mada mi smetaju oko šljiva :s:
trenutno je samo jedan ram (ima slika na stranici 149), kao neki 826.......to mi nekako mršavo izgleda
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Tako je ssucur, donji i gornji dio, u kompletu, tako kaže vlasnik.

Ma i meni manje više, će samo smetati, ali mogu valjati nedaj Bože, glavu sačuvati. Mada ne idem u toliku stranu, ali nikada neznaš, malo krova nad glavom nije viška, i još dodatnih svjetala postaviti, ako ništa ljepše izgleda.:icon_fU:
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Prilikom kupovine tomice uz njega sam dobio i ovu frezu. Freza je širine 950 cm. Pripremam ju za proljeće pa bih molio ako netko zna da mi odgovori o kojoj je frezi rijeć. Do sada sam radio samo sa motokultivatorom tako da je tomica za mene velika nepoznanica. Da li je potrebno proširiti frezu pošto su vanjski gabariti guma na tomici 1 m. Na ćega trebam obratiti pažnju prilikom kupovine noževa i ostalih dijelova koji budu potrebni? Nisam uspio pronaći na forumu ništa o toj frezi pa ako može i neki link.
 

Prilozi

  • DSC00117.jpg
    DSC00117.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 143
  • DSC00118.jpg
    DSC00118.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 171

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Hvala na odgovoru i linku. Zanima me i ova kombinacija i kakova su iskustva vezana iz to.
 

Prilozi

  • razgrtac.jpg
    razgrtac.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 1,389

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ak tražite diferenciale za izradu bilo kojeg priključka probajte nač takvog da je bez truba puno lakše je za izvest pogon kardana i gonjenog oruđa.Truba otežava zbog dužine pa se ne može stavit dovoljno dug kardan i otežava podizanje i spuštanje priključka.Tražite od BMW,OPEL,MERCEDES možda su malo skuplji od Ladinog ali se uštedi kod lakše izvedbe i izrade priključka.Ja sam od BMW kpl dif. poluosovine,kardan i nosače oko difa platio 40 eura.U planu imam da nabavim još jednog jer se mi je ovaj pokazo odlično.
26112012131.jpg

28052013321.jpg

:icon_thumright:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ako imaš strugara za prilagodbu spoja trube i kardana starog tipa če ič,samo mislim da če bit preskupo.Ta na sliki je fiksna na spoju kod kultivatora a kod tome mora gibati i prilagajat se terenu.Stari tip kardana ne omogučuje bočno gibanje a kod roto kose to treba.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ladn diferencijal je skoro pa djabe,kod nas ni strugari nisu skupi,a nije mi neophodan bocni nagib,jer bi ga koristio za kosenje dvorista(polovina ravna,bez rupa) i za kosenje votnjaka,ako negde bude problema nije problem popraviti kosilicom za dvoriste,ionako sam sve to kosio s njom,po mojoj proceni nebi trebo preci 50e,jer su diferencial i strugar jeftini,a ostalo cu napraviti od onoga sto se nadje u dvoristu,ali to cu praviti tek na prolece.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh