• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
sad je 6,17 ,sutra 6,36 a od 01.03. 6,48
----da bi će bolje -al kad ga zamrznu na 10 kn :)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
sad je 6,17 ,sutra 6,36 a od 01.03. 6,48
----da bi će bolje -al kad ga zamrznu na 10 kn :)

Dolazi ljeto , o kavim smrzavicama pričaš , nema smrzavanja , ,,,,,,, biće hladno kako nam PREMIJER da :oops:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ove godine uvodim reduciranu obradu ,nema puno švrljanja po zemlji,zatvaram zimsku brazdu,jedan trag tanjurača i sadnja,niz brijeg u leru u brijeg pola gasa,kupujem nove gume na mountain i ja više nemam gdje štedjeti gorivo ah imam budem vozio za krave zeleno za dva dana štednja,štednja reče zoki pa ajd nek i oni počnu štedjeti nek si kupe aute sa 1,4 motorom:finga::finga::finga:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
well, ima sused oktaviju s 1.4 motorom, i znaš kaj... troši 9 litri isto kaj i moja laguna 2.0, tak da to i nije mjerodavno...:finga:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
nek i oni počnu štedjeti nek si kupe aute sa 1,4 motorom:finga::finga::finga:



neka koriste gradski prijevoz,željznice i autobuse da nam firme ne propadaju-možda bi onda više vremena provodili na svom radnom mjestu
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ove godine uvodim reduciranu obradu ,nema puno švrljanja po zemlji,zatvaram zimsku brazdu,jedan trag tanjurača i sadnja,niz brijeg u leru u brijeg pola gasa,kupujem nove gume na mountain i ja više nemam gdje štedjeti gorivo ah imam budem vozio za krave zeleno za dva dana štednja,štednja reče zoki pa ajd nek i oni počnu štedjeti nek si kupe aute sa 1,4 motorom:finga::finga::finga:

A da se pretplatiš na večernjak , pa daš kravicama da se zabave , a poslije ga mogu i požvakati , mort bi se i tu nešt prišparalo :D

To sa šparanjem ti je kak i kod pušača , smanje koju cigaru prvi par dana , a nakon tjedan opet su na starom i opet tako do novog poskupljenja :drinkers:

A ima još nešto ,jedan prijatelj kaže da se opče ne sekira kod poskupljenja goriva ,,,,,,,,,,, kaže " ja ti stalno idem na benzisku i tankam za sto kuna , i vozm do rezerve , kad zasvjetli opet stotka i opče mi ni briga koliko dobijem ,znam da sam uvjek dobil za stotku " eto možda i ovo nekome poslužida lakše prebrodi PLAN 21 ili po novome PLAN 25 ,,,:D
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zamisli da se koji ministar vozi u tramvaju,pa da neko pusti goluba,pao bi nam ministar u trans a pitanje dali bi mogao stajati,a što se tiče potrošnje, ima tu puno utjecaja tko ima kakvu nogu:finga:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
traktor,auto,kamion nejdu na zrak ako očeš radit,vozit,trebaš i točit
jbg drukčje nejde.
kaj se tiče motora te male ja bi zabranil proizvodit,troši,muči se nejde sa mjesta.
vozil nedavno od šogorice astru pa mlade sam dobil to osjeti svaki uspon,našaltal sam se bolje nego na mixeru.
brzina 130-160km/h prosjek potrošnje na 320km 8,2L.
na istoj relaciji passat i tigun, daleko jači mi troše 1L manje,a i brže se vozim.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
svako ima svoje,da imam love vozio bi terenca sa kištrom po selski *****pa ali financijski vozim Clia ,sa 100 kn 200 km na kratko,na dulje i 250 km,za moju obitelj dovoljno,parkiram tamo gdje stane skuter,baš sad kad bio ovaj snjeg ,BJ je bio loše očiščen ali mali auto stane između dve hrpe snjega,uglavom meni osobno financije ne dozvoljavaju veči auto a potrošnju držim na min. nemam tešku nogu ni naglu ruku,sve je stvar mogučnosti,mada kod nekih i ispunjenje i nedostižnih jer imao sam jednom prilikom biti u situaciji da ispred mene stao Brabus od junior Lijanovića i na startu sam samo vidio B i 450 nakon nekih 10 km ja opet iza njega jer su bili neko radovi na cesti tako da mu snaga i brzina nisu bili baš neki + u tom trenu e sad o udobnosti o tome nebih jer nisu isti pariteti za usporedbu:vragek::vragek:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
ove godine uvodim reduciranu obradu ,nema puno švrljanja po zemlji,zatvaram zimsku brazdu,jedan trag tanjurača i sadnja,niz brijeg u leru u brijeg pola gasa,kupujem nove gume na mountain i ja više nemam gdje štedjeti gorivo ah imam budem vozio za krave zeleno za dva dana štednja,štednja reče zoki pa ajd nek i oni počnu štedjeti nek si kupe aute sa 1,4 motorom:finga::finga::finga:

Da se i ja uključim u raspravu. :blackeye

Ja vozim šarana 1,9 tdi , prosječna potrošnja je 6 l
Auto putom će cugniti i 8l ali što reko Ajkula ako je spora ruka i laka noga znao sam ga spustiti i na 4,5 litara.
Naravno to je teško održavati ali je moguće...

A što se traktora tiče japanci stvarno malo troše , a ako je trošio znači da je nešto i zaradio...:gitarist:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa,već se najavljivalo da od početka slijedeće godine neće biti plavca nego će se uzimati normalni po normalnoj cijeni,koji će biti subvencioniran,a onda će se tražiti od države povrat subvencioniranog dijela cijene.Pa zapravo i neznaš što je bolje-koristiti plavi u motorima nove generacije i plačati popravke ili čekati da ti država povrati subvenciju na "svetu nikada,a niti onda".Pa ti u biti financijski dođe na isto.
Što se tiče drugoga dijela članka,iako nije vezan za ovu temu želim navesti samo ovo-svi stočari bi se zaista trebali duboko zabrinuti(iako znam da oni to već odavno i sami znaju).Naime,krajem devetog mjeseca sam išla u Budimpeštu.Polja u Mađarskoj koja su se vidjela tokom vožnje su mi uzrokovala grč u želucu.Dvijesto i nešto kilimetara uz cestu oranice sa kukuruzom,sojom i šečernom repom su za plakanje.Soja sa ponekom čahuricom na stabljici,neke su i gole,šečerna repa ko rotkvice,a ako se žensko odluči otiči popišati u kukuruz u sredini polja,sa ceste će joj se vidjeti guza.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
danas sam išao po gorivo, pa nisam ni znao da se odsad vozimo na eurodiesel bs plavi hahahahaha
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
danas sam išao po gorivo, pa nisam ni znao da se odsad vozimo na eurodiesel bs plavi hahahahaha

Po europskim standardima.. :(nerd):
Meni Inin kamion dovozi gorivo, najjednostavnije..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Po europskim standardima.. :(nerd):
Meni Inin kamion dovozi gorivo, najjednostavnije..

možda je samo cjena po europskom standardu, a kvaliteta po našem :) 6.39 je litra
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
možda je samo cjena po europskom standardu, a kvaliteta po našem :) 6.39 je litra

Ja sam kupio oko Božića plavi dizel po cjeni od 6.18..:)
Taj plavi budem probao tek tamo na drugu polovicu ljeta..:)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Po europskim standardima.. :(nerd):
Meni Inin kamion dovozi gorivo, najjednostavnije..

Koliko dugo moraš čekati da ti dovezu gorivo?
rođak je nazvao inu da mu isto dovezu čeka več skoro 1mj i nikako da dođu,srečom pa mu sad netreba jer se nemože u polje.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Koliko dugo moraš čekati da ti dovezu gorivo?
rođak je nazvao inu da mu isto dovezu čeka več skoro 1mj i nikako da dođu,srečom pa mu sad netreba jer se nemože u polje.

ovisi kolika je gužva kod njih i u koje doba ih zovem, recimo ako ujutro nazovem do navečer zna doći, al većinom sutra dan dođe, maximalno da sam čekao 2 dana nakon poziva, naravno radna dana, subota i nedjelja ne rade...:)
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
meni je cijena nepoznata... nekad uzmem nesto goriva od kolege, nekad na crnjaka, nekad nabavim za dzabe i tako... ali potrosnja traktora mi ne diktira velike kolicine posto ne trosi puno, recimo ja sa 25 litara goriva napravim cuda posla sto se tice transporta ili lake obrade, ali kod oranja malkoc vise potrosi jer su vjerojatno karike(ako ih jos ima) u losem stanju... a isto tako mi i auto ustedi koju kunu, passat 2.0 tdi 140 konja mi potrosi oko 7 litara prosjecno, a golf 4 karavan 1.9 tdi automatik 130 konja oko 6 litara, sto je meni zadovoljavajuce... a tenkiram kako kad imam para, he, he... ili puni ili po 100 kuna ili po 200, ili iz bureta, kako kad! sto bi moj kolega rekao (vozi seat leona) nema veze koliko kosta gorivo, ja uvijek tenkiram za 200 kuna i to je to! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh