• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična instalacija IMT 533/539

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Da, stroj je sasvim lagan, ali 539 jedva da stoji dole sa prednjim kotačima jer je i težina dosta pomaknuta unazad...da bi bio 50kg teži nebi išlo bez prednjih utega. Prezadovoljan sam, stroj radi perfektno, robustan je, i zanimljivo kako radi to glatko na tom traktoru....Sa 72 noža melje zelene grane do 2 cm i ne ostane niti jedan komadić, sve ko piljevina...Sa čekićima bi moglo i deblje ali onda sa travom ne radi neki posao...Mislim da kako oni pise da s traktorom od 900kg bi bilo jako opasno za radit, pogotovo za čistiti kanale, ponekad se i ja bojim radit sa 1500kg na nagnutim terenima. Ovaj vikend sam čistio 2 polja maslina, gušt je raditi s time.

e pa baš me to zanima, kažeš melje do 2cm, a što dalje...
jel preskoči ,ili smrda stroj, ili prokliže lamela...
što se dešava ako naiđe na deblje
mislim ako preskoći , to nije problem, pokupit ču ručno
uglavnom dali znaš što se desi sa debljim granama
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
e pa baš me to zanima, kažeš melje do 2cm, a što dalje...
jel preskoči ,ili smrda stroj, ili prokliže lamela...
što se dešava ako naiđe na deblje
mislim ako preskoći , to nije problem, pokupit ču ručno
uglavnom dali znaš što se desi sa debljim granama

Ide i sa 3 cm...Ako naiđe nesto deblje, počinje da skače stroj i izguli drvo i izbaci ga bez da ga pojede. Ali ako ne vidiš ono sta melješ, ili ne poznaš teren, bolje ići 2 puta da se ne sjebe sto. Ništa ne proklizava, već traktor može da se guši dok i ne stane....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598


svaka čast majstore, svaka čast!!!!!!!!!!!!!!!!

ja imam na IMT-u montiran utovarivac Riko sa tri hidraulicna cilindra i tamo gdije st ti stavio onu "pločevinu" ispod sica ja imam nesto slicno onom tvom ventilu sa strane kod mene ili radi utovarivac ili zadnje poluge... ovo sa razvodniko je super stvar črstitam!!:prayer:

PS: problem kod prevrtanja mozes rijesiti da u zadnju lijevu gumu staviš vodu biti ce puno stabilniji (moze i u obije)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pročitao sam ovu cjelu temu i sad imam pitanja.
Da se ubaci ispod poklopca dodatna hidroulična pumpa, te da se na nju spoje dodatni razvodnici, to bi funkcioniralo nezavisno od osnovne hidraulike na IMT traktoru??
Radi se o 565, neznam kakvu ima pumpu i dal se može u hidrauliku ubaciti dodatna pumpa (prepostavljam da može) kak se ona spaja unutra i koliko bi koštala takva pumpa, jel je ima za kupiti kod nas?
Dal je potrebno ubacivati onda nešto na mjesto gde ide ona "kocka" na poklopac hidraulike i još kojekakve dodatne ventile/preklopke ili bi dodatna pumpa unutar hidraulike riješila cijelu stvar, a meni dala van napajanje za dva dvosmjerna razvodnika i 2 para izvoda straga??
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pročitao sam ovu cjelu temu i sad imam pitanja.
Da se ubaci ispod poklopca dodatna hidroulična pumpa, te da se na nju spoje dodatni razvodnici, to bi funkcioniralo nezavisno od osnovne hidraulike na IMT traktoru??
Radi se o 565, neznam kakvu ima pumpu i dal se može u hidrauliku ubaciti dodatna pumpa (prepostavljam da može) kak se ona spaja unutra i koliko bi koštala takva pumpa, jel je ima za kupiti kod nas?
Dal je potrebno ubacivati onda nešto na mjesto gde ide ona "kocka" na poklopac hidraulike i još kojekakve dodatne ventile/preklopke ili bi dodatna pumpa unutar hidraulike riješila cijelu stvar, a meni dala van napajanje za dva dvosmjerna razvodnika i 2 para izvoda straga??

Isuse Šanana, pa to je IMT, hehe
 
B

Bobo

Guest
Sanana, na sve traktore od 540 pa na dalje se moze montirati dodatna hidraulicna pumpa koja se posebnim nosacem i medjuzupcanikom spaja na glavnu pumpu. Ona je neovisna od glavne hidraulike, ali je zbog posebnog oblika jako skupa i ne moze se unutra ugraditi ni jedna druga, jer smeta spojnicka osovina...

Takva pumpa je i polovna vrlo skupa, a jako se tesko da reparirati tj dosta kosta. Treba ti jos ploca s medjuzupcanikom te razvodnik uticnice i crijeva. Morat ces na jednom mjestu busiti kuciste da mozes tlacni vod od pumpe izvuci do razvodnika a povrat ubacis pod sjedalo na onaj imbus kraj lijeve podizne ruke.


Prevelika i neisplativa investicija i meni su za taj "paket opreme" trazili 700€ nadoplate kad je traktor kupovan a ja sam svoj problem rijesio za 100€ ali ne mogu raditi i razvodnikom i polugama u isto vrijeme, ali za berac kukuruza i vuceni malcer mi poluge ni ne trebaju, tako da sam ja zadovoljan.

Pjero, zasto si uklonio clipove s youtubea?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uuuu 700€....uff.
Ma mene samo interesira koliko bi došla ta pumpa s tim svim potrebnim da se ubaci unutra, a za sve ovo ostalo vani se ne sekiram, kum je hidraulični majstor, ima svega za mene :D
Samo trebam pumpu da dobim ulje van!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Uuuu 700€....uff.
Ma mene samo interesira koliko bi došla ta pumpa s tim svim potrebnim da se ubaci unutra, a za sve ovo ostalo vani se ne sekiram, kum je hidraulični majstor, ima svega za mene :D
Samo trebam pumpu da dobim ulje van!!!
Nije da to nebi igralo, ali ta pumpica je poprilično male litraže i njezin problem je taj kaj je ona uvijek pod punim opterečenjem pa samim tim i puno krače traje.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
a moze li kakva zupcasta na mjesto kompresora naprijed, to je mozda jednostavnije, njih bar ima i mogu se lako ugraditi
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Uraditi medjuplocu, upasati osovinu na zupcanik od satndradnog zupcanika kompresora, odgovarajuci smjer pumpoe,okretaji su ok, spojiti dfovod sa rezervoara, tklacni vod na razvodnik, povrat u rezervoar, dalje standradno. Pojma nemam kako to izgleda na 533, ali ovako bi nekako moglo, ukoliko nema komresor ili j=kompresor nije potreban pa na njegovo mjesto postaviti [pumpu, mozda ima i lakse rjesenje, mozda na remeinicu radilice direktno.
 
B

Bobo

Guest
A na IMT se da ugraditi tandem hidraulicna pumpa umjesto obicne pumpa hza hidro volan. Ali mene brine, je li pumpa u stanu povuci ulje u sebe, posto je mjesto njene montaze vislje od razine ulja u kucistu...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
A na IMT se da ugraditi tandem hidraulicna pumpa umjesto obicne pumpa hza hidro volan. Ali mene brine, je li pumpa u stanu povuci ulje u sebe, posto je mjesto njene montaze vislje od razine ulja u kucistu...

Pa,ako povuče na traktorima koji to imaju ugrađeno zašto nebi i na IMT?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A na IMT se da ugraditi tandem hidraulicna pumpa umjesto obicne pumpa hza hidro volan. Ali mene brine, je li pumpa u stanu povuci ulje u sebe, posto je mjesto njene montaze vislje od razine ulja u kucistu...
Misliš na isto mjesto gdje je postoječa pumpa volana??
I onda bi napajala volan s ATF-om i razvodnike s Transhidrolom???

A kak ima 577 riješeno napajanje razvodnika, znam da je zupčasta pumpa s desne strane napred koja tjera, koliko je to litraže??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Misliš na isto mjesto gdje je postoječa pumpa volana??
I onda bi napajala volan s ATF-om i razvodnike s Transhidrolom???

A kak ima 577 riješeno napajanje razvodnika, znam da je zupčasta pumpa s desne strane napred koja tjera, koliko je to litraže??

Ta zupčasta s desne strane naprijed je samo za volan,i to je i spremnik i pumpa.
 
B

Bobo

Guest
Otkud da ja znam da na torpedu ili deutznu nekom ta pumpa nije montirana NIZE od nivoa ulja i da ga ne mora vuci u sebe, nego da ulje ide prirodnim padom?

Zato i pitam da li ta pumpa moze stvoriti dovoljno vakuuma da povuce ulj eu sebe i tako napaja razvodnike?


Sanana, sa sto ti tocno trebaju dvoradni prikljucci na traktoru, tj za koje prikljucke bi ih koristio?
 

Najnoviji postovi

Na vrh