• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ti napravi kak ti paše ali ....trebaš dva takva , dođu malo manje od razvodnika ..tak da ne kužim zašto je s tim ventilima najlakše

ako bi išo na nešto bez razvodnika napravio bi to s dva ovakva ventila ..tak sam barem sebi na H4 dogradio cilindre na stablizatore , ono kaj je još predost toga je da mogu neovisno podizati ljevu odnosno desnu stranu
https://www.trgo-agencija.hr/ventil-hidraulicni-dvosmjerni-sa-rucicom-3-8-max-500-bara.aspx
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kako utovarivač za gnoj miruje a omotač radi trebal sem jedno crijevo pa je utovarivač bil donator. No kak mi vrag nije dal mira išel sem se igrati hidrauličara (sad me bude Puknuti:icon_axe:) pa sem na maticu 16 porečno zavaril dvije matice 10 mm razmak 10 mm i obrusil između njih i jednoj matici izbušil navoj . Takvu sem šklopociju našaravil na kraj crijeva (glumi pritisnu armaturu ili kak se več zove) i isprobal crijevo omotola 6 bala i za sad drži !!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Nabavio mjerač, sad koji dan krenut malo se zabavljat oko utovarivača
18cecb340a2a985961bfc3b5045a25fb.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kako utovarivač za gnoj miruje a omotač radi trebal sem jedno crijevo pa je utovarivač bil donator. No kak mi vrag nije dal mira išel sem se igrati hidrauličara (sad me bude Puknuti:icon_axe:) pa sem na maticu 16 porečno zavaril dvije matice 10 mm razmak 10 mm i obrusil između njih i jednoj matici izbušil navoj . Takvu sem šklopociju našaravil na kraj crijeva (glumi pritisnu armaturu ili kak se več zove) i isprobal crijevo omotola 6 bala i za sad drži !!
Te sve tvoje patente treba na kup metnuti i zaštiti ih :icon_pray:

@ mane, u današnje vrijeme svaka hiža si ga može priuštiti, a svak koji imalo ima volju za nekaj si pomoči bi trebal imati takav manometar na dohvat ruke :(y):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Naletio jučer na "staroj krami" u Karlovcu na njega. Neki lik ima štand i većinom prodaje kinesku robu, tipa kosilice, trimere, setove gedora i sl. između svega vidim i manometar za cijelih 40 kn.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Susjed je svoga napravio sad čupa čim takneš ručicu.
Još se moramo pozabavit dolje na sredini ima lufta pa zupčanici na vrhu drže samo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
meni se čini da ovaj manometar nema glicerin u sebi , mogao bi brzo prdnuti na hidraulici
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Tako je, nije glicerinski. Ja ću ga upotrijebiti sad na možda pola minute i ko zna kad opet, mislim da bi to trebao izdržati.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a glej , ako imaš komad cjevi zatuci je da napraviš prigušenje , prigušnicu ...

možda ima prigušnicu ušerafljenu u sebe
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Pozdrav svima i unaprijed zahvala na vremenu za citanje i eventualni odgovor. Znaci kupio bih utovarivac koji bi koristio za utovar gnojiva ali i za kopanje, momentalno vise kopanje i ovi gramip, leon i slicni mi djeluju ko igracke u odnosu na riko utovarivace pa ako ima netko rika molim vas za par savjeta i iskustava u vezi snage,kopcanja fiksno ili na ruke hidraulika, dobre lose strane i tako to. Konkretno ici ce na rusa 82ojku kojem to nebi trebalo biti problem ali buduci da nemam iskustva,pitam pametnije.

Na biranje imam dva rika rm2 i jedan vuceni atlas, onaj s betonskim utezima kakvih sam vidio u ovoj temi.
U biti me zanima koji bi bio bolji za kopanje iako bude i gnoj tovario al to je sekundarno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ispričavam se što ovak upadam u temu ali malo je hitno. Nudi mi se pumpa 60 litara ali je kontra, lijevi smjer. Kak to riješiti i sa čim.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Zna ti puknuti al ovo je dio njegovog posta ako su utori za dreniranje u poklopcu onda ne možeš napraviti ništa ..ali ako su u osmicama( ležajevima) onda okreneš osmice i vrti je kontra ...
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
E baš sam to htio napisati.Vkral si mi ideju :icon_toilet:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Poslje mi je ponudio i gusanu od 80 litara desni smjer, kaže da je na nekoj dizalici, da če ju skinuti sutra i poslikati. Valjda nebu prejaka.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
ako je ikako moguce da netko obrati paznju na moje pitanje glede utovarivaca.... cak i ponude su dobrodosle
 

Najnoviji postovi

Na vrh