• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,432
Odabire se prema promjeru cijevi koja ulazi u razvodnik ili ako ostajr stara pumpa tada prema veličini prirubnice na pumpi i zupčaniku s kojim je povezana. Najvjerojatnije je grupa 3.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,417
Zanima me ako netko zna koliki je protok pumpe na gramipu hu6 i da li bi bio dovoljan da vrti hidromotor za bušenje rupa u zemlji?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,169
Uvijek je dovoljan, samo je pitanje kojom brzinom bi vrtil svrdlo.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,417
Kolika brzina treba biti ako netko zna na svrdlu? 300-400 okretaja bude previše?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,169
Obično je redukcija oko 1:4 s kardana.
Znači oko 50...100 o/min. Čim veće svrdlo, tim sporije.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,417
Večina povoljnijih hidromotora je oko 500-600 okretaja, znači ako ga ne reduciram bude prebrzo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,169
Nebi ni imal momenta da ga ne reduciraš.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gdje ima za kupiti novi utovarivač Gramip više ne radi a kod mene nitko nezna raditi sa Atlasom a ja više ne mogu ?!
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Pokusaj nazvati Auto horvat Draganic mozda ima on za prodati .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,417
Bilo ih je u BAMT MAČE, jedino ne znam od kud ste pa da li vam je daleko
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Jel zna tko,imam problem s riko 3 utovarivacem. Uglavnom nema snage. Pokusavam kopati s njim i cim opteretim korpu pumpa stane i kvacilo na kardanu proklize. Dal je pumpa slaba ili sta nemam pojma,uglanom pumpa i multiplikator su novi i po preporuci u trgo agenciji. Crijeva ne pustaju,malo slini na jednom izlazu iz razvodnika. Hidrola ima.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
preveliki protok pumpe (prevelika pumpa), sigurno je utovarivac brz u radu,
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
pumpa je 36ccm3 54l protoka 1500o/min.
Malo mi je skupo kupit jos jednu pumpu da isprobavam,al ako nece bit druge nemam izbora.
Jel treba kardan imati kvacilo ili bi ju trebo gurat pod opterecenjem?
 
Na vrh