• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Da nije cijev povrata premalenog promjera. Probaj stavit veči povrat cijevi.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Sta se tice traktora probao sam s rusom 82 i imt 533,radi isto,a sta se tice crijeva od povrata to isto mislim da nije jer je cijevo sire od promjera izlaza iz pumpe pa je na redukciji. Da nije pre siroko crijevo?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nije presiroko, Koji je unutarnji promjer te cijevi, isto kao i dolaz u pumpu? Ja sam imao sličan problem sa omotačem, stavio povrat običnu cijev bijelu armiranu i onda normalno radilo.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Ugl,jedno sam crijevo samo mijenjao a to je ono sta ide iz tanka u pumpu i ono je neko dosta deblje od onog sta ide iz pumpe u razvodnik. Imam i sliku negdje pa cu staviti
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
OK, 36 cm3, pitanje je koliko se u min vrti kardan pri protoku 54 l/min, ako je preko standardnog multppliktora 3x ili 3,8x ubrzanje, nebi smjelo klizati. U tom slucaju kardan se vrti oko 500 okr /min, sto ne pravi prevliki okretni momenat, mozda lamela na kradanu klize prerano. Jeli na kopacu sve originalno, da nije negdje ubaceno tanje crijevo ili kakvo drugo suzenje protoka, kad das komandu prevelika kolicina ulja nemoze da prodje kroz prigusenje
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Taj dio s lamelom kardana me najvise muci, neznam kako bi bilo da stavim bez lamele?
Jedno crijevo je sire od drugih a to je ono iz tanka u pumpu, bilo je kratko pa sam imao
to deblje novo crijevo da zamjenim, nije mi ni palo na pamet da bi to moglo smetati.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ekipa kod skidanja cilindra za pomak ljevo-desno na gramipu hu6 ima kakva fora ili jednostavno odšrafiti crijeva i ona dva vijka sa zadnje strane se skinu?
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
175
Imam oltov takvog, ne treba mu puno prostora, kopao sam sa njim temelje za supe, i meni je ok, imam i prednji utovarac na traktoru ali sa njim ne tovarim, jedino ako odes previse u jednu stranu krene se izvrtat pod teretom, ne bude rasuto đubreta okolo kad tovarim. Nemam puno prostora pa mi on najbolje odgora
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Jel bi ova pumpa bila dovoljna jaka za ove utovarivače. Pumpa je od Vladimirca
 

Prilozi

  • 71029544_2365660983516263_6123880223084642304_n.jpg
    71029544_2365660983516263_6123880223084642304_n.jpg
    98.4 KB · Pregleda: 20

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31
Pozdrav!
Imam pitanje vezano uz Gramip HU-6C.
Isti je kupljeni ovu zimu i recimo da je "generalno" uređen, cilindar od vila je dobio novu klipnjaču i brtve, zamijenjena su dotrajala crijeva (ostalo je još za promijeniti crijevo od pumpe do razvodnika), promijenjeno je ulje (INA Hidraol HD46), kupljeni je novi filter za ulje, multiplikator je dobio nove ležajeve, brtvu, semeringe i ulje, na pumpi je također promijenjen semering na osovini, fiksirana je pumpa na rezervoar i složen kardan za istu, komplet svi bolcni su novi i sve rupe za njih su proširene na 32 mm s obzirom da je bil sav klimavi.
Isti se koristi za kopanje kanala, vađenje panjeva i sve vezano uz kopanje zemlje a s tom namjerom je i kupljen. Imam i vile koje ću koristiti za podići koje drvo ili tak nekaj.




Ono kaj me zanima je sljedeće, prilikom rada sam primjetio da svi cilindri reagiraju odmah kak se pritisne ručica osim glavnog cilindra koje podiže sve skupa. On reagira nakon 5-6 sekundi. Da li je to normalno ili nekaj ne valja kod mojeg utovarivača? Ulja ima dovoljno, stavio sam ono plastično oko da se vidi razina, i stavio sam mu odušak na čep za ulijevanje s obzirom da su tu bili pocinčani čepovi za vodu. Nisam ništa odzračivao jer su mi rekli da ne treba.
Radil sa sa njim dva sata u komadu i radi bez problema, samo ta komanda za glavni cilindar prilikom podizanja reagira kasnije, u kontra stranu radi normalno kaj i nije čudno jer ga sama njegova težina spusti.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Da eliminiraš da nije problem u razvodniku spoji crijeva na drugu ručicu ak je i dalje isto,moral budeš cilindar raskopat bez obzira kaj
je suh,i ovak po opisanom mislim da je cilindar al prvo probaj sa crijevima irazvodnikom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh