• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: utovarivač za stajski gnoj

Nigde ne vidim da je rotirajuca glava, ovo je cijela skalamerija, djeluje jak, al ti treba jos jedno dvoriste za njega, i nekak mi se vile cine uzasno ravne,to pol padne dole dok do prikolice dignes

Ništ ne pada dole, provjereno, a za glavu sam rekel da nisam siguran. Netrebaš nikakvo dvorište ne pričaj napamet, cjela kompozicija dok je složena nije duža od 3m, okreće se skoro pun krug i jednostavan je za raditi da jednostavniji nemre biti, sjediš i z dve rućke komandiraš, na malo jačem leru diže ko od šale, ja sam na ursusu 355 radil na slabih 1000 okretaja.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: utovarivač za stajski gnoj

kaj ti to nemre buhač srediti?.

Dok radim onda velim čim sam gotov skidam sa njega 6 crijeva i 4 vijka pa da vidim kaj i kak složiti kad sam gotov pospremim i tak ostane :icon_axe:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: utovarivač za stajski gnoj

Ovaj ima lufta na rućkama i kolko sam ja gledal, fale mu kuglice koje sjednu u dosjed pa malo treba pripaziti na položaj rućki ali nakon 15 min nisam više niti obraćal pažnju jer se brzo uhodam u te stvari jer odmalena navlaćim hiabe, viljuškare, kranove... Da sam imal vremena bi potral stari kuglićni ležaj i složil, ali tast je delal silu kaj vrnem još za dena jer nema svetl.... A ja sam štel šrajfiti :(

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: utovarivač za stajski gnoj

Moj je još stariji ima tri ručke jedna za gore dole oba celidera druga za lijevo desno otvaranje i zatvaranje treča za noge obje prva mi ima lufta na ručici pa moram uvijek gurnati do kraja napred ili nazad ovisi koji celinder koristim ostalo ok .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: utovarivač za stajski gnoj

Ovaj ima dvije, svaka ima tri položaja sa napred-nazad i nemaju lufta na klipićima, odma reagiraju.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: utovarivač za stajski gnoj

Mislim da je slično ili isto napred u sredini ništa lijevo diže desno spušta natrag opet desno diže(drugi celinder) lijevo spušta .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: utovarivač za stajski gnoj

Već mi je malo dišlo van s pameti kak ideju kontrole ali svaka kontrolira jedan celindar i okretanje stupa.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Re: utovarivač za stajski gnoj

kaj ti to nemre buhač srediti?.
Morem probati kad ga on skine.
recimo cilindar sam mu u rekordnom roku prepakiral sa starim brtvilima pa nek potraje na pol ko onaj stari :icon_eyes:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Imam isti utovarivac ,,repariral sam sve cilindre za 1000kn u zg ,,,sve gumice su bile u raspadu,,,sad radi al je spor,,to je vjerojatno pumpa isto losa,,,jel neko raskapal te dve komande,,,bojim se to dirat da kaj ne strgam jer je sve hrdavo
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Ne curi ulje nit propadaju cilindri ,ima ulja dosta,,,samo je spor ,,nemre s dve operacije istovremeno
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam ja takvoga Atlasa i propadaju cilindri, kaj je razlog??
A trebalo bi ih i prepakirati, malo curkaju...bude došlo i to na red.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mene zezal celinder kaj otvara i zatvara vilice ni je puštal nisem ga mogel odšarafiti pa je Muhač to odradil zamjenjene dvije manžete (i to stare jer nisem odmah mogel nači nove 80x60x12) i opet radi god proiz je 1960 i do sad ni je otvaran .
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Imam ja takvoga Atlasa i propadaju cilindri, kaj je razlog??
A trebalo bi ih i prepakirati, malo curkaju...bude došlo i to na red.

Imam i ja takav stroj, i iste probleme :icon_super:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na Atlasu skinjena komanda i kako me zanimalo kak izgleda iznutra rastavljanje sam utrapil Muhaču . Nakon rastavljanja i sastavljanja utvrđeno da ima 7 priključaka logički jedan previše . Muhač priključci su donja 4 za celindere , lijevi vodoravan ulaz , gornji unutarnji izlaz pritiska , gornji vanjski protok osim zadnjeg on ima blindiran izlaz protoka spojen na povrat .
 
Na vrh