• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja v njega samo ulje natačem :)

Moram dati reparirati cilindar na korpi, tu dosta "piša".
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj reparirati promjeniš manžete i gas taj na vilima sem nosil Muhaču (nisam ga mogel otšarafiti a i nek Muhač vidi tehniku iz 60 -te:icon_thumright:) mogu ti vidjeti koje su manžete dvije znam 80/ 60/12 a dvije sutra pogledam i kupiš ih za celinder koji pušta promjeniš i pak 50 let mir :icon_razz:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa na to imislim pod reparaciju, znači zamjena gumica da ne curi više.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Danas isproban Atlas ventil radi ko novi zahvala Muhaču na odrađenom poslu sa novom kuglicom , oprugom i BOLCNOM je milina raditi :(clap):
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Prvo se moraš registrirati na Photobucket, a onda kad se registriraš ideš na upload i ubaciš u okvir slike, onda čekaš da se uplodaju, kad se uploda onda desni klik i izaberi copy image ULR. Onda otiđeš na forum i tam gdje pišeš iznad je izborna traka gdje stisneš na ikonu koja sliči kao okvir za slike i onda ti se pojavi prozorčić u koji desnim klikom izabereš paste tj. zalijepi i ondastisneš ok i pošalješ poruku.

Evo link photobucketa:https://secure.photobucket.com/register
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj Atlas završio proljetni utovar (možda dobije i pranje i podmazivanje ) sutra ide u pospremu .:icon_thumright:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj kolega ima tog vraga , sreča gnoj mu nije uz cestu jer bi ga inače bilo sram to imati na dvorištu .
Sad on meni govori da ne može zagrabiti gnoj s vrha ..i on mene uvjerava da je to savršen stroj ali da kokoši tak zatabaju gnoj na vrhu da vile nejdu unutra .. da li je to moguče?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moguče ako propušta sigurnjak tak je bilo kod jednog kolege i mene ga je sram imeti ali kad nemam drugi a i diže puno više od Gramipa i sličnih ma trga beton a di nebi probil gnoj sigurnjak poštelati ili pumpa na izdisaju .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne , nisi razumio , njemu se vile obijaju kao da je smrznuto ...ja reko moj gramip trga beton , tata me stalno špota ..ali znaš da sam pedantan , makar je to gnoj moram počistiti do kraja .

nemrem si pomoč , to je u genima
e , jel se i tebi sviđa jelena rozga ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
moj kolega ima tog vraga , sreča gnoj mu nije uz cestu jer bi ga inače bilo sram to imati na dvorištu .
Sad on meni govori da ne može zagrabiti gnoj s vrha ..i on mene uvjerava da je to savršen stroj ali da kokoši tak zatabaju gnoj na vrhu da vile nejdu unutra .. da li je to moguče?

Ma stroj je ok, treba vidjeti kakve su to kokosi.
 

toncixxx

Novi član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
5
Pozdrav svima. Vidim da se razumijete u tehniku pa bih postavio jedno pitanje. Planiramo aplicirati za Eu fond za zbrinjavanje gnoja i tražimo utovarivač zadnji. Moramo kupiti novi i bio bih zahvalan za preporuku. Prikolicu smo našli od tehnostroja. Ali i tu prihvaćamo sugestije

Do sad sam pronašao samo Gramip dubrava. Nisam ih još zvao jer ne stignem a i ne znam jel to vrijedi išta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Imam pitanje za gospona muhu i zeljko kz


na mom atlasu koji je isti ko i ovaj kaj ste slagali imam problem


kad rucicu komande stavim da dize ruka uvjek malo padne pa nakon toga krene gore kam je i trebala,,,, jel se to da rijesiti

ostalo sve funkcionira dobro
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam jedno možda malo blesavo, a u najmanju ruku malo neobično razmišljanje.
Na traktor vinogradar koji koristim kao univerzalni za moje potrebe montiral bi zadnji utovarivač. Nije mi uvjet da je utovarivač posebno jak, bitno mi je da si olakšam posel, makar i malo duže radil. Imam nezgodan položaj gnojnice pa bi prikolica morala biti prikopčana na traktor za vrijeme utovara kak je vidljivo na skici u privitku.
Prikolica je postojeća i nije poželjno pričvrstiti utovarivač na nju, nego bi bil i za vrijeme vožnje prikopčan na traktoru. Rudo na prikolici bi produžil da si što manje ograničim oštro zavijanje s prikolicom.
Razmišljal sam o utovarivaču te veličine i težine.

http://www.agros.si/izdelki.php?i=37&pp=1&p=82#slike

Doduše problem je kaj je novi preskup (cca 4 kE), a ovakav manji rabljeni nisam uspel pronaći u oglasniku.
Osim nakladanja gnoja trebal bi imati mogućnost kopanja (jame za voćke, drenažni kanal, održavanje šumskog puta, čišćenje potočića).
Jako bi rad čul vaša mišljenja. Čak nemam niš protiv i ak me popljujete (i to je nekima način razmišljanja).
 

Prilozi

  • Utovar gnoja.jpg
    Utovar gnoja.jpg
    10.2 KB · Pregleda: 116

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Dalo bi se to riješit, pitanje je jel bi traktor mogal sve to skupa nosit. Rudu trebaš poprilično produžit da bi izbjegal zapinjanje kod skretanja i treba bit poprilično jaka da drži teret. Možda bi bila prikolica dvoosovinka prikladnija za takve stvari, kod nje je ipak lakše produžit rudu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh