• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Hm, to mi se već jednom dogodilo da nije htjelo normalno raditi i tada smo nosili pumpu na ispitivanje i pumpa je bila dobra. Problem je tada bio u nekvalitetnom ulju, promijenilo se ulje i radio je dobro.
Majstora koji mi je ispitao pumpu više nema a manometar koji mjeri do 160 i više bara je malo teže naći.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,717
Dobro ti veli Puknuti.
Provjeri temperaturu pumpe: ako je toplija od ostatka sustava, gotovo sigurno je ona uzrok. A i nije preskupa da se zamijeni.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Vidiš, nisam nikad provjerio temperaturu pumpe, uvijek uhvatim za cijevi i gledam jel se grije.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Ja sam si jednom prilikom narucivao neke cilindre kod rosi-a pa sam tamo usput kupio i manometar 0-250bar sa muskom brzom spojkom za 20-ak eura.
Probaj pitati, za takvu manju stvar mozda bi se isplatilo platiti postarinu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Da, ne vidi se slika

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,717
Ma, PB ne prikazuje slike, a i Flickr zeza.
Sad tek vidim da ne radi. Budem probal kasnije.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
@ Mane, kad si zadnje filter promijenil?

Mislim nedavno šerafano po jednom utovaivaču, ne znam koja marka al stvar je bila u filteru. Istina bio je usisni filter, ovdje je povratni.
30 god isti filter i po potrbi dolijevano svašta od ulja. Na drugoj prikolici se jako usporio i izgubio snagu. Kad je to sve rastvoreno bilo je sve puno one majoneze od reakcije ulja i vlage koja se s vremenom napravila.... Isprali sve naftom, novi filter i ulje i mali radi ko beba...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Nekada davno[emoji16]
Sad sam malo u drugim nekim radovima tako da se ne stignem baviti sa utovarivačem. Uglavnom u planu je drugi filter, pregled usisnog crijeva i zamjena ulja. Prije toga mjerenje pritiska pumpe sad ovako kako je i nakon zamjene sveg navedenoga.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nemoj kupovat pumpu vidi malo razvodnike.
Tako moj susjed kupio pumpu pa opet niš ono razvodnici.
I sad odvezao majstoru navodno ih treba štelat pod pritiskom sad jel laže ili ne majstor ko zna.
uglavnom nece da dize mjenjata pumpa pa ulje , pa crijeva i na kraju ispadaju razvodnici.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ni nemam namjeru kupovat pumpu, nova je 2500 kn.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da velim on kupio pa sad stara stoji bezveze vjerojatno je u razvodniku problem.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
I ovome a onda nakon duže ni nediže .:icon_lol:
Jel ima taj tvoj kolega još tu staru pumpu koja je dobra?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ni nemam namjeru kupovat pumpu, nova je 2500 kn.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Rođi je otišla pumpa na Gramipu kupil je od malog Ursusa i namontiral sem mu na utovarivač a pogon je kardan pumpa oko 350 kn nosać za istu od starog željeza i radi bez brige (kardan preko brzina ) . Drugi slučaj isto pumpa od malog Ursusa a ubrzana sa dva lančanika od nekog razvoda od auta ,
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ma riješiti ću ja već nešto, samo da uhvatim vremena

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh