• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Rođi je otišla pumpa na Gramipu kupil je od malog Ursusa i namontiral sem mu na utovarivač a pogon je kardan pumpa oko 350 kn nosać za istu od starog željeza i radi bez brige (kardan preko brzina ) . Drugi slučaj isto pumpa od malog Ursusa a ubrzana sa dva lančanika od nekog razvoda od auta ,
Jel to ta pumpa koju si ugradil?
Kažeš da ima dovoljan protok i snagu da se normalno radi?
cc177fd1f0af976f98aec4cd544227e3.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koliko se ta pumpa vrti u ursusu ?
Koliko je kubika?
da li je vratilo konusno?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da to je ta pumpa koliko se brzo vrti neznam i koliko kubika i to neznam no znam da ju vrti zetor preko brzini oko 1000 / o min (4 brzina) a ubrzanu dva puta, više traktora direktnim kardanom oko 1500/o min.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Direktno spojena na kardan bez ikakvih ubrzivača radi normalno? Po tome ispada da joj je dosta 540 okr.?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Spojena direkno ali kardan se bržije vrti preko brzina a druga je duplo ubrzana razvodom od auta e ta se vrti direktno radi se o dva utovarivača na kojima su takve pumpe .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Jutros sam radio sa utovarivačem i primijetio sam jednu stvar, prvi cilindar onaj koji diže cijelu ruku praktički odmah gubi snagu. Ostali su i nakon sat vremena radili ok i nisam primijetio da su izgubili na snazi.
Jel moguće da je u cilindru problem? Ulje ne pušta nigdje, potpuno je suh.
Čak sam i njegove cijevi prespojijo na drugi razvodnik da eleminiram i tu mogućnost kvara i nikakve promjene.


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Moguce je da se manzeta unutar cilindra toliko potrosila da pusta ulje u obje strane i zato ne moze dizati. Treba rastaviti cilindar i vidjeti stanje gumica.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jutros sam radio sa utovarivačem i primijetio sam jednu stvar, prvi cilindar onaj koji diže cijelu ruku praktički odmah gubi snagu. Ostali su i nakon sat vremena radili ok i nisam primijetio da su izgubili na snazi.
Jel moguće da je u cilindru problem? Ulje ne pušta nigdje, potpuno je suh.
Čak sam i njegove cijevi prespojijo na drugi razvodnik da eleminiram i tu mogućnost kvara i nikakve promjene.


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
da li propada ili ne može dignuti ? , pretpostavljam da ne može dignuti ..normalno da on prvi pokaže slabost jer je njemu potreban največi tlak za rad ..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ne propada, drži visinu normalno, jednostavno ne može dignuti.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Moguce je da se manzeta unutar cilindra toliko potrosila da pusta ulje u obje strane i zato ne moze dizati. Treba rastaviti cilindar i vidjeti stanje gumica.

Ako je dvoradni, a pretpostavljam da je onda je sigurno manžeta u cilindru.
Takav slučaj sam i ja imao na zatvaranju vila.
Isto sam probao spojiti na drugu komandu, ali opet ista stvar, pretače ulje iz jedne komore u drugu, stavio novu manžetu i ostale gumice i radi ko novi
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Ja bi treba na hu6 dodat još jedan razvodnik za rotator.Dali ima neko kakvu sliku kako to spojit?
Kakav razvodnik bi treba?
Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Ja bi spojil par crijeva od jedne noge preko 2 troputne slavine, pa ručno prebacil izbor rotacija-noga.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bi treba na hu6 dodat još jedan razvodnik za rotator.Dali ima neko kakvu sliku kako to spojit?
Kakav razvodnik bi treba?
Hvala
treba ti ovakav razvodnik , on je specifičan po tome jer ima 5 priključaka
https://www.trgo-agencija.hr/razvod...lozaj-automatsko-mehanicko-iskljucivanje.aspx

u odnosu oa ovog
https://www.trgo-agencija.hr/razvod...apacitet-80-litara-max-pritisak-180-bara.aspx
koji iam samo 4 priključka
osim kaj u onog gore na mjesto pocinčanog čepa s desne strane ( 5 priključak ) treba ušerafiti jedan element , ne mogu sad nači link od njega ali vjerujem kad npr pitaš tamo znaju o čemu se radi .

ovo sam dao kao primjer , a ti sebi kupi i nađi gdje ti je povoljnije :drink:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jel ima taj tvoj kolega još tu staru pumpu koja je dobra?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Mislim da ima mogu ga pitat pa ti nabavit broj.
Utovarivac popravljen i radi super njemu bio problem u razvodniku pa su sve mjenjali.
A sad su primjetili da da ima lufta gdje se okrece i da zubi hvataju malo ako je na neravnom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh