• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hladnjača za voće

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: hladnjača za voće

Kapacitet hladnjače je 50m3.


http://www.ema.hr/ovlaivai-zraka.html

Miladine,pito sam i neznam šta da ti kažem milion podpitanja sam imo ,šta se ovlaživa ,jel ima senzor za vlagu jel ovo jel ono i jbg-a ... Nedavno sam bio kod prijatelja koji ima jabuke i vidio ovlaživač pito ga di je uzo veli Maričeva ZG pa ti evo link pa zvrkni is prve ruke.
Njegov je nešt kao ovaj na slici 2 ili 4 nisam baš zagledo al je zadovoljan koliko para je dao.

Farmeru i Bučo ugrađujem žetonjeru AL iznutra dok nepodmirite pojedeno nema van :icon_lol:
 
R

Rebeca

Guest
Slali smo neke upite i cijene su bile oko 50000eura za polovne a novi od 100000eura pa prema gore. Skupo skupo ali to je dobra investicija za neku zadrugu, tak da se to koristi i iskoristi. Ali ima i s hidrocoolerom svakakvih sranja, npr nemožeš ti brat cijeli dan pa ću to onda ohladit..ne ! točno je propisan rok koliko sati od berbe do hlađenja smije proć itd itd :)

Mozete pogledati i na www.comronusedfreezers.com. Prodaju polovne masine vrlo dobrog kvaliteta.

Pozdrav Rebeka
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Evo moje hladnjačice
sd1v.jpg

xyc5.jpg

xg05.jpg

s7m2.jpg

rbol.jpg
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
@ Njoko. Koliko veliko i koliko novaca? Jel + ili - režim?

Ja ću morat do ljeta kupit neku hladnjaču, vjerojatno slagat iz panela... Trebat će mi za 10t bobičastog voća, uopće nemam predodžbu koliko velika hladnjača će mi trebat, valjda će znat ljudi koji se bave time. Ima netko neke preporuke za firme?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
:icon_syda::icon_syda:vauuuuuu njoko,kolko tu ukrajinki stane
čestitam na prinovi
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Bravo njoko, da dobro i dugo posluži i da svake godine punu napuniš.! :icon_jook:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
:icon_syda::icon_syda:vauuuuuu njoko,kolko tu ukrajinki stane
čestitam na prinovi

Kolega ,stane 20 tona-90m3,a Ukrajinki neznam koja im je cifra po jednoj:(rofl):
+režim max naređeno na -1,momentalno teram 1 stupanj vlaga je 86%
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
A novaca i gdje je kupljena, to su paneli? Moze na PM.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
A novaca i gdje je kupljena, to su paneli? Moze na PM.

Brucha paneli 10 cm,rezani orginal u Austriji po mjeri,također i vrata,kompresor dorin i isparivači Rivacoold
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Evo moje hladnjačice
sd1v.jpg
]

Ajde jednu slikicu pune hladnjače ...
Ovo je po PS-u :icon_thumright:

Hele jesi razmišljao o gotovoj kamijonskoj hladnjači, pogotovo o onima koje idu u minus da možeš smrznut (o kojem bobičastom je riječ?).
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Razmisljao sam i o kamionskoj ali bi ju morao drzat vani u sjeniku. Ovakvu iz panela bi slozio u podrumu, imam stari hladni podrum kakvih 40m2.
Nemam jos dogovoren otkup tj. ne znam dinamiku otkupa, vise puta ili jednom u sezoni. Tako da racunam da bi mi trebao prostor za 15t bobica (goji), slozene u kutijice po 150g. Najveci problem je sto ne znam koliko mi mjesta tj. m3 treba za to, da li se krenut raspitivat kod prodavaca, na fakultetu... Koliko sam uspio skuzit treba.o bi mi i hidrocooler, samo sta sam citao da su cijene basnoslovne, kao da je Kontam pisao da se moze slozit za male novce.
Ako netko ima za preporucit firmu za hladnjace i opremu moze na pm, ako zna koliko mi cca m3 treba moze ovdje ili na pm, nekakve ideje za hidrocooler, svaki info je dobrodosao.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ajde jednu slikicu pune hladnjače ...
Ovo je po PS-u :icon_thumright:
Kako da slikam kada se je sve oko mene 2.40 visoko tj 10 gajbi visine:(nod):
Ne mogu se ni okrenuti:icon_e_biggrin:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Razmisljao sam i o kamionskoj ali bi ju morao drzat vani u sjeniku. Ovakvu iz panela bi slozio u podrumu, imam stari hladni podrum kakvih 40m2.
Nemam jos dogovoren otkup tj. ne znam dinamiku otkupa, vise puta ili jednom u sezoni. Tako da racunam da bi mi trebao prostor za 15t bobica (goji), slozene u kutijice po 150g. Najveci problem je sto ne znam koliko mi mjesta tj. m3 treba za to, da li se krenut raspitivat kod prodavaca, na fakultetu... Koliko sam uspio skuzit treba.o bi mi i hidrocooler, samo sta sam citao da su cijene basnoslovne, kao da je Kontam pisao da se moze slozit za male novce.
Ako netko ima za preporucit firmu za hladnjace i opremu moze na pm, ako zna koliko mi cca m3 treba moze ovdje ili na pm, nekakve ideje za hidrocooler, svaki info je dobrodosao.

15 T i nije malo robe pa ako nemaš rampu za podrum bolje je i kamionska u sjeniku (samo naglas razmišljam) Pretpostavljam da kutijice poslažeš prvo u neke gajbe pa skubiciraj koliko ti volumena zauzima gajba i pomnoži koliko ih treba za 15t +nešto viška prostora za cirkulaciju .Neznam za goji al večina bobičastog voča se nakon smrznutog stanja daju preradit a i konzumirat zato razmišljanja sam da bi trebalo iči sa minus režimom ,u svakom slučaju se dobro još raspitaj na sve strane prije negoli kreneš u neku veču investiciju

Kako da slikam kada se je sve oko mene 2.40 visoko tj 10 gajbi visine:(nod):
Ne mogu se ni okrenuti:icon_e_biggrin:

Gurni ruku sa telefonom i klikaj :icon_lol: samo požuri da ti se Mob ne pothladi :(party):
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
15 T i nije malo robe pa ako nemaš rampu za podrum bolje je i kamionska u sjeniku (samo naglas razmišljam)

Podrum je u ravnini zemlje.

Pretpostavljam da kutijice poslažeš prvo u neke gajbe pa skubiciraj koliko ti volumena zauzima gajba i pomnoži koliko ih treba za 15t +nešto viška prostora za cirkulaciju .

Tako sam i sam razmišljao, nać ću dimenzije kutijica na netu pa računat.

Neznam za goji al večina bobičastog voča se nakon smrznutog stanja daju preradit a i konzumirat zato razmišljanja sam da bi trebalo iči sa minus režimom

Biti će minus režim, čovjek koji bi otkupljivao bi uzimao smrznute. Tu sad dolazi pitanje hidrocoolera, jel se ima uopće smisla sa time zajebavat?
Inaće bobičasto voće ne dura dugo u plus režimu čak niti sa kontroliranom atmosferom, pogotovo ako voće ima puno antioksidansa.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
evo da pitam ako netko zna. Trebam hladnjaču za meso znači do 0 stupnjeva. Mislio sam sam napravili u garaži. Da li bi bilo dobro zidove s knaufon s jedne i druge strane, a između 10 cm vune ili bi bio bolji stiropor? Ako netko ima iskustva da mi pomogne?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
zna li netko gdje se može povoljno nabaviti hladnjača ili paneli?

Dali ti ta hladnjača treba za vlastite potrebe ili ?
Dakle teško da če proči obolžena knaufom iznutra za komercijalnu upotrebu.
Imaš za kupit panela sa jedne strane je rosfraj sa druge lim baš za takve stvari,jest da koštaju al to je onda TO.
Kažeš da bi je složio u garaži znači netreba ti velika pa si pogledaj po oglasu ima gotovih od sladoledara (kamionskih) ili nudim ti svoju...


fotografija54.jpg


fotografija36.JPG


Troja vrata složena na struju cca 4x2x2,2 ide do -20 isprobano a i sad se isproba nije problem.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ne znam o čuvanju povrća puno ali mislim da tako dugo možeš čuvat samo ako je ohlađeno hidrocoolerom, odi na neke španjolske ili talijanske stranice pa nađi kako se to radi al mislim da bez hidrocoolera ne igra. Da je 10 ljudi da se dogovore i zajedno kupe hidrocooler , eeeeeeeeee onda mi mogli sa svojom robom kako bi htjeli. Fino se ohladi s njim i spremiš u svoju hladnjaću te čekaš dobru cijenu. Za sad samo mogu sanjat o tome :) :) :)
Vidio sam te hidrocoolere na sajmu u Amsterdamu...
Ima ih u mobilnim i fiksnim varijantama,služe za brzo hlađenje odmah nakon berbe,jer čim se voće odvoji od peteljke ono odmah počinje propadati i potrebno ga je brzo rashladiti na +2 C...
Nakon toga se odmah sprema u kamion (hladnjaču) ili vozi na dugotrajno skladištenje u fiksnu hladnjaču...
Ima ih koji rade na principu hlađenja vodom ili hladnim zrakom,a kapacitet im je oko 2000kg/h...
Mislim da mobilni troše 5 puta više struje od fiksnih...

Meni hladnjača treba isključivo za povrće i to jesen zima dalje ništa recima kad oberem kupus u 12 mjesecu da ga mogu čuvat do trćeg ili paprika 8 mjesec da čuvam dva ili tri mjeseca i to je to.

Papriku buš teško čuval duže od 20-tak dana u hladnjači...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Jel može netko preporučit kakvu firmu za hladnjače, slao sam mailove u mb-frigo i frigo-kor ali još nema odgovora?
Također me zanimaju hydrocooleri, da li su neophodni? Npr. kada ću brat svoje bobice jel ih nebi dovoljno brzo ohladilo da ih bacim u kombi hladnjaču na veliku površinu u tankom sloju? Kroz dan će se jednog dana daj Bože nabrat cca 750kg, i da se svakih pola sata rasprostre po 50kg zar se nebi dovoljno brzo ohladilo?
Gledao sam malo po netu i najmanji su tipa 2t/h a ja ću imat 2t/tjedno, jel postoje manji?
Također je netko rekao, mislim da je Kontam, da se mogu napravit u kućnoj radinosti, kako bi to išlo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh